Podlaha Chornovy v dřevěném domě: vytvořte pevný lagunový základ pro čistý povrch

Podlaha Chornovy v dřevěném domě: pod krytem sítě vytvoříme pevné lagunové základy

Každý chápe, že není možné žít v místnosti bez podlahy. Ať už se jedná o dům nebo byt, bez něj to nemůže udělat. Ale ať už budete potřebovat hrubou podlahu v dřevěném domě, ne každý ví. Proč potřebujete další náklady na jeho uspořádání? Je opravdu možné dělat čistou práci? A co tím myslíme? Tento článek je určen pro ty, kteří chtějí přijít na to a dělat hrubé podlahy sám.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co je to hrubá podlaha?
 3. Stupně hrubovacího zařízení
 4. Příprava stavebního systému
 5. Instalace zpoždění překrytím
 6. Instalace zpoždění na základě
 7. Upevňovací desky
 8. \ t
 9. Pokrývačství
 10. Shrnutí a video z příkladu díla

Obsah

 • Co je to hrubá podlaha?
 • Stupně hrubovacího zařízení
  • Příprava stavebního systému
  • Instalování zpoždění překrytím
  • Instalace zpoždění na základě
  • Upevnění dřeva
  • Pokrývačství
  • \ t
 • Shrnutí a video z příkladu díla

Co je to hrubá podlaha?

Tmavá podlaha je zvláštním základem pro čistý povlak, který pro ni vytváří rovnou vodorovnou rovinu. Slouží k rozložení zátěže na podlahovou krytinu.

Klasický hrubovací povlak je hrubovací zařízenílaguny To se obvykle děje v dřevěných budovách. Pro něj jsou základy pokládky s určitou vzdáleností od sebe. Na velkých plochách je dvojitý systém rámů, tzv. Latha.

V ní, mezi zpožděními nastaví můstky od tyče (šroub). Současně neustále monitorují vodorovné vyrovnání povrchu paluby. Spodní část systému upevněte lebeční lištu. Na ní a položení hrubé podlahy z překližky nebo dřevěné desky. Následně mezi zpožděním leží izolační materiál a hydroizolace.

Na hrubých podlahách je položena izolace a parotěsná zábrana. Pro výrobu hrubého nátěru, dřevotřískové desky nebo dřevovláknitých desek nebo překližek

Stupně hrubovacího zařízení

A teď, více o tom, jak udělat hrubou podlahu vlastníma rukama. Existují dvě možnosti instalace zpoždění: ze stropu nebo na základě. V každém případě je nutné před zařízením hrubovací podlahy dbát na to, aby se pod podlahou větrala. Pro ni stačí v rozích domu vyvrtat nějaké kulaté otvory. Následně jsou pokryty mřížkami. Těsně před začátkem práce se celý podzemní prostor léčí antisepticky. Tato opatření jsou zárukou trvanlivosti a trvanlivosti dřevěného domu.

Příprava systému pro výstavbu

Protokoly jsou v podstatě tyčí, z nichž se provádí rámec pro budoucí podlaží. Pro ně se používají desky z druhého nebo třetího dřeva. Takové paluby mají jako obvykle nerovný povrchmusí být připraveny k použití.

Za tím účelem musí být strana, na kterou je podlaha připevněna, vyrovnána se sekerou. Dokonale rovný povrch nevypadá, ale je nutné trochu vyrovnat. Povrchová úprava závisí na tom. V horní části lago jsou pokryty antiseptiky.

Instalace zpoždění překrytím

Před položením rámu do horní koruny stěnových drážek. Natažené klády by měly ležet přesně na těchto drážkách, ale se vzdáleností od konce ke stěnám 2-3 mm. Později mezi ně nainstalujte těsnění pro zvukovou izolaci. Kromě drážek v nosnících, po dlouhou dobu vytvořit další odpor ve formě cihlových sloupů. Vzdálenost mezi zpožděními závisí na tloušťce desek používaných pro podlahy. Čím slabší jsou desky, tím častěji jsou zpoždění umístěna.

Pod deskou o tloušťce 35 mm není vzdálenost mezi zpožděními menší než 50 cm, 35-40 mm - 80 cm, více než 40-100 cm

.

Pozor! Po instalaci zpoždění musí být jejich konce připevněny. To je nezbytné pro to, aby se v procesu desek nepokládaly na hrubý povlak.

Zavedení zpoždění na základě

Povrch podkladu před zarovnáním, naplněný drceným kamenem a narovnaný. Dále se provádí další měření a značení podpěr. Vzhledem k tomu, že podpěry mohou být provedeny nebo krokvemi pokrytými ruberoid, nebo tyče spodního popruhu. V první verzi je na střeše umístěna značka, druhá na nosnících.

Horizontálnost systému je ověřena nejen ve vztahu k zemi, ale i vůči sobě navzájem.Měly by ležet na jedné úrovni. Maximální přípustná odchylka 1 m2 nejvýše 1 mm

Nosné sloupky jsou instalovány na základech, jejichž minimální rozměry pro jeden prvek jsou 40? 40 cm Výška by neměla být menší než 20 cm a 5 nad nimi. Na podpěrách pod zónami jsou hydroizolační materiály. Chrání dřevo před plísní. Na sloupy se upevňují pomocí rohů a šroubů s hmoždinkami. Stejné zařízení má černou podlahu v cihlovém domě.

Spojovací materiál

Pro podpěru pod podlahou ponoru na lanech se použije tyč s průřezem 50? 40 mm nebo 50? 50 mm. Připevněte jej na dno systému na obou stranách. V tomto případě je nutné vzít v úvahu velikost budoucího ohřívače, který bude uložen na střešní krytině. Je úspornější nekupovat hotové tyče, ale koupit desku 150? 40 a rozpouštět ji do tří částí. Výsledkem je, že jedna deska dostane tři tyče 50? 40 mm.

Pokrývačství

\ t

Proveďte hrubé podlahy z překližky nebo desek OSB, dřevotřískové desky. Doporučuje se použití desek s všívanými konci v tloušťce asi 20 mm, ve dvou vrstvách je povoleno použití deskových materiálů o tloušťce 12 mm. Pro jejich bezpečné zajištění po obvodu je upevnění provedeno z mřížky dalších příčníků. Desky z hrubé podlahy se upevňují samořeznými šrouby v krocích 90-140 mm. Pokud je podlaha vyrobena z deskového materiálu, musí spáry dopadnout na středovou osu dodatečných nosníků.

Věnujte pozornost! Některým mistrům se doporučuje použít hrubou podlahuvysoce kvalitního materiálu a nevhodné desky, opafilu nebo safíru. To je dáno tím, že hrubý povlak reaguje na změny vlhkosti a teploty. A takový materiál je schopný deformace.

Po dokončení instalace pokračujte pokládkou tepelně izolačního materiálu a hydroizolace. Mělo by to být velmi elegantní. Desky hrubého nátěru se mohou při velké hmotnosti prasknout. Proto je žádoucí chodit na lagunách nebo na ně házet tlusté desky

Shrnutí a video z příkladu díla

To je asi všechno, zbytek je ve vašich rukou. Zdá se, že zbytečné, zpronevěra na takovém zařízení podlah v průběhu času se vyplatí. Vrstva izolace na střešní krytině vám ušetří peníze na vytápění. A to, souhlasíte, je vážný argument ve prospěch hrubovacího zařízení. Dobře provedená černá podlaha je navíc zárukou trvanlivosti povrchové úpravy.