Podlahové izolace na balkóně a lodžii: funkce instalace

Pěna na podlahové vytápění na balkóně a lodžii: vlastnosti instalace

Majitelé bytů, vybavených balkonem nebo lodžií, podniknou aktivní kroky s jejich oteplováním a intenzivnějším užíváním v každodenním životě. Zasklené lodžie vám umožní rozšířit obytný prostor o několik metrů čtverečních, které nejsou nikdy zbytečné. V tomto případě nejen izolace stěn a stropů, ale i izolace podlahy na lodžii. Tento postup lze provést dvěma hlavními způsoby. První verze je založena na instalaci systému a umístění moderního ohřívače mezi nimi. Druhou možností je pokládka elektricky vyhřívaných podlah, vyrobených ve formě topné rohože, uložených v topném kabelu potěru nebo v infračervené filmové podlaze.

Obsah
 1. Obsah
 2. Postup izolace podlahy krok za krokem
 3. Jaké jsou nejlepší možnosti použití teplých podlah?
 4. Kabelové vytápění podlahy
 5. Topné rohože
 6. Infračervené teplé podlahy
 7. Závěrem

Obsah

 • Postup izolace podlahy krok za krokem
 • Jaké jsou nejlepší možnosti použití teplých podlah?
  • Systém vytápění kabelů
  • Topné rohože
  • \ t
  • Infračervené teplé podlahy
  • \ t
 • Závěrem

Především proto, abychom porozuměli hlavním bodům, doporučujeme, abyste se podívali na izolaci podlahy na lodžii minerální vlnou. To vám dá nápado vlastnostech díla.

Postup izolace podlahy krok za krokem

Rozšíření bytu z důvodu balkonu není přijato, zejména v regionech s těžkými klimatickými podmínkami. Tento pokoj je vybaven jako chladná místnost. V tomto případě se izolace podlahy na balkóně provádí podle následujícího schématu:

 • Na vyčištěné základní podlaze balkonu jsou položeny podél dřevěných kolejnic, jejichž tloušťka je asi 50 mm. Pro jejich spolehlivou montáž se používají šrouby, které jsou od sebe vzdáleny 30-40 cm, při práci je nutné použít budovu, jinak může být podlaha nerovnoměrná.
 • Mezi kolejnicemi jsou desky umístěny do špendlíku a montážní pěna se aplikuje na hrany v předem definovaných centimetrových mezerách.
 • Další, stohování podlahy, ve které si můžete vybrat překližky nebo dřevotřískové desky, krátkotřískové dřevotřískové desky. Tloušťka zvoleného materiálu by měla být 20 mm. Tenčí plechy nevydrží zatížení. Upevňovací prvky podlahové krytiny také vyrábějí šrouby, které vydrží 15 centimetrů mezi nimi.
 • Během montáže mezi překližkové listy ponechejte malé mezery, které zabrání vzniku škrábanců v budoucnu. Zatímco dopis není fixní, mistr na něj nesmí vstoupit. Tím se zabrání průhybu povlaku, který se potom upevní šrouby.

Konstrukční schéma vytápěné podlahy balkonu

Konstrukční rys lodžie vám umožňuje modernizovat jeprostor v plnohodnotných odpočívárnách, dílnách, jejichž mikroklima se shoduje s parametry ostatních obytných prostor. Je zřejmé, že všechny plochy lodžie podléhají izolaci: - stěny, stropy, podlahy.

Důležité! Odstranění baterií ústředního topení na lodžii je přísně zakázáno, stejně jako instalace vodovodní podlahy. Vytápění malé místnosti je zajištěno pomocí elektrických systémů teplé podlahy.

Jaké jsou nejlepší možnosti použití teplých podlah?

Na základě technických vlastností lodžie si vlastník zvolí jeden ze tří možných způsobů izolace podlahy uvedené na začátku článku. Stručně si přečtěte výhody a nevýhody každého z nich.

Systém vytápění kabelů

Tento způsob izolace vyžaduje vyrovnávací zařízení, které následně položí tepelně izolační materiál. Může se jednat o pěnový polystyren, desky z minerální vlny, korkové rolky atd. Zesílená vrstva výztužné vrstvy se položí a pak se položí kabel, který je položen hadem. V místech, kde se plánuje instalace nábytku, kabel nezapadá do žádného pouzdra, aby nedošlo k jeho poškození. Termostat je umístěn na zdi.

Rozvod kabelu musí být prováděn v intervalech popsaných v návodu

.

Pokládaný kabel se nalije cementem-písčitým potěrem, zatímco změkčovadlo se přidává do roztoku. Nakonec dokončete povrch podlahy dlažbou, laminátem, linoleum nebo kobercem.

Důležité! Nevýhodou této metody je hmotnoststohování, což činí celou konstrukci lodžie. Pokud deska nemůže vydržet tuto zátěž, pak izolujte podlahu jinými technologiemi.

Topné rohože

Termomat je uložen na podlaze bez kravaty, pokud je jeho povrch rovný. Jinak se vyrovnání základny provádí pomocí tenké vrstvy sypké podlahy. Použitý topný prvek nevyžaduje lití cementové pískové malty, proto se na ni ihned pokládá dlaždice na speciální lepidlo.

Infračervené teplé podlahy

Systém infračervené teplé podlahy umožňuje efektivně řešit problém vytápění lodžie. Navíc tento materiál může být stohován na podlaze a na stěnách. Aby se zabránilo úniku tepla, je nutné pod fólii umístit vrstvu izolace, která má reflexní účinek. Instalaci a připojení infračervené podlahy by měl provádět odborný elektrikář. Po kontrole výkonu systému se provede instalace dokončovacího nátěru. Práce probíhají v krátké době, což urychluje proces opravy lodžie.

Závěrem

Jak vidíte, existuje mnoho možností pro podlahové vytápění na balkóně nebo lodžii. Mezi druhy tepelně izolačních materiálů si můžete vybrat vhodné pro cenové a výkonové charakteristiky ohřívače. Přesná shoda technologie vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku, zatímco sousedé nebudou mít problémy s globálním zlepšením, které jste provedli.