Podlahové konvektory jsou chlazeny vodou

Konvektory vnitřního podlahového vytápění jsou zařízení podlahového vytápění, která mohou být připojena k lokálnímu nebo centralizovanému systému vytápění. Mají podobu krabice umístěné uvnitř cívky a uzavřené mřížkou a umístěné před balkonovými dveřmi nebo francouzskými okny, pod nimiž nelze instalovat konvenční radiátory. Princip konvektorů je poměrně jednoduchý: vnitřní vzduchová schránka se zvedá skrz mříž do místnosti a na jejím místě přichází těžší zima, to znamená, že základem jejich působení je princip konvekce.

Podlahové konvektory pro ohřev vody

Obsah
 1. Sex konvektor nebo teplá podlaha?
 2. Zařízení a vzhled
 3. Princip činnosti konvektoru
 4. Volba výkonu konvektoru
 5. Video - instalace podlahového konvektoru
 6. Údržba konvektoru

Sex konvektor nebo teplá podlaha?

Pokud uvažujete o vytápění místnosti pomocí konvektoru a teplé podlahy, můžete si všimnout:

 • Podlahy teplé vody mohou pracovat v určitém rozsahu teplot a tlaků, které je obtížné instalovat v bytech s centrálním vytápěním. Ve výškových budovách s nuceným topným systémem tlak dosahuje 15 barů, což je nepřijatelné pro teplé podlahy - mohou se objevit praskliny v potrubí, netěsnosti a zničení sexuálního pokrytí. Konvektory, ve kterých cívka, vyrobená z měděných trubek, vydrží takový tlak pokračovat a bez zničení.
 • Pro instalaci teplé podlahy je nutné dodržet minimální a maximální délky obrysu, mohou být namontovány na malém prostoru nebo na samostatném místě, například před dveřmi okna nebo balkonu. Konvektory lze namontovat kdekoli.
 • Některé typy sexuálních dekorativních nátěrů jsou extrémně citlivé na obecný teplotní rozdíl, například parkety přírodního dřeva při instalaci teplých podlah se za pár let začnou rozptylovat, zejména pokud jsou připojeny k centralizovanému vytápění s teplotou chladicí kapaliny vyšší než 40 stupňů. Konvektory jsou instalovány v místech, kde je vyžadováno intenzivní vytápění, zatímco sexuální pokrytí ve zbytku místnosti není vytápěno.
 • Když dojde k poruše konvektoru, lze jej snadno opravit nebo vyměnit bez otevření podlahy. S takovou teplou podlahou je takový provoz nemožný, bude muset být demontován po celé místnosti.

Vzhledem ke všem popsaným vlastnostem si konvektory s podlahovou konvekcí získávají důvěru mezi obyvateli měst a majiteli soukromých domů. Mohou být instalovány jako nezávislé topné jednotky nebo ve spojení s běžnými otopnými tělesy.

Vnitřní konvekce před francouzským oknem

Zařízení a vzhled

\ t

Konvektory jsou těleso ve formě podnože nebo kovové skříňky s antikorozními vlastnostmi nebo nátěrem, uvnitř kterého je instalován výměník tepla - měděná cívka s hliníkovými hranami,zvětšit plochu tepelného výkonu. Cívka má trysku pro připojení k topnému systému. Vrchní část krabice je pokryta mřížkami, které mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, v kombinaci s tradičními dekorativními podlahovými krytinami. Skříň je založena na stavěcích šroubech určených k instalaci konvektoru na úrovni.

Konvektorové zařízení

\ t

Princip činnosti konvektoru

Princip činnosti konvektoru je velmi jednoduchý: studený vzduch z povrchu podlahy spadá do krabice, která je ohřívána přenosem tepla cívky hliníkových desek. Světlejší ohřátý vzduch stoupá přes gril a na jeho místo vstupuje nová část studeného vzduchu. Tento proces je plynulý, protože vzduch kolem konvektoru má stejnou pohodlnou teplotu. Některé výkonné modely jsou vybaveny ventilátorem, který zvyšuje rychlost přenosu tepla.

Princip činnosti vnitřního konvektoru

Volba výkonu konvektoru

Každé topné zařízení se volí podle svého tepelného výkonu, tj. Schopnosti udržet danou vnitřní teplotu. Konvektory - ne výjimkou, před jejich instalací je nutné vypočítat jejich výkon. Výpočet se neliší od výpočtu konvenčních radiátorů. Proveďte to takto:

 • Určete velikost místnosti a její plochu - produkt stran, vyjádřený v metrech. Například obdélníková místnost o rozměrech 4x6 metrů má rozlohu 24 metrů čtverečních.
 • Vynásobtevýsledná plocha 100 a teplo potřebné pro jeho vytápění, vyjádřené ve wattech (W). Pro výše uvedený příklad je tato hodnota 2400 W.
 • Počet konvektorů se určuje v závislosti na tom, kde jsou instalovány. Můžete je instalovat pouze před balkonovými dveřmi a přidat radiátory nebo všechny konvektory vytápěcích místností. Pro uvažovanou místnost budou například čtyři podlahové konvektory MINIP COIL-P80-2500 o výkonu 650 W.

Je lepší zvolit konvektory s malým výkonem, protože charakteristiky pasů se počítají na ideální parametry topného systému, což ve skutečnosti není vždy.

Výkon konvektoru je důležitým ukazatelem

Montáž konvektoru

 • Většina modelů konvektorů má tloušťku ne více než 10 cm, takže mohou být snadno namontovány do čistého podlahového potěru. Instalace se provádí následovně:
 • Vnitřní konvektor je umístěn na hrubé podlaze nad hydroizolací v místě určeném pro tento účel a upevněn pomocí rohů a šroubů, které jsou součástí sady. K hrubé podlaze jsou rohy upevněny hmoždinkami a šrouby.
 • Seřizovací šrouby vyrovnejte s polohou. K tomuto účelu se šrouby zašroubují do otvorů v rozích dna skříně a pomocí hladiny zvednou každý úhel do požadované výšky. Roh, který upevňuje konvektor na podlahu, to umožňuje na úkor podélného otvoru.
 • Konvektor připojte k topnému systému podle zvoleného okruhu.Pro připojení se používají armatury. Použitý typ potrubí. Spolehlivější jsou měděné trubky. Nastavte regulátor regulace tlaku na trojku, připojenou k rovné trubce. Potrubí opouštějící konvektor a připojující se k topnému systému, umístěné pod hladinou potěru a tepelné izolace pro snížení tepelných ztrát a zabránění přehřátí potěru.
 • Ohřívač ohřejte, obvykle pomocí pěnového polystyrenu. Proveďte vyztužení, naplňte potěr, vyrovnejte a usušte. Kontejner konvektoru musí být nejprve zakryt hustým materiálem, který zabraňuje vnitřku roztoku.
 • Pokládání nebo stohování podlahové krytiny. Na konvektor namontujte ochrannou mřížku.

Konvektor instalovaný v potěru podlahy

Konvektory mohou být instalovány v různých místnostech, včetně prosklených lodžií a teras. Kombinace několika konvektorů postupně, můžete vytvořit topný okruh podél skleněných stěn.

Konvektor na zasklené lodžii: instalace a připojení

Konvektor na zasklené lodžii: povrchová úprava podlah

Proces instalace konvektoru ve videu můžete jasně vidět.

Video - instalace podlahového konvektoru

Údržba konvektorů

\ t

Stejně jako všechna ostatní topná zařízení je třeba pravidelně čistit konvektory s vnitřním podložím. Provádí se pomocí vysavače, který byl předem odstraněnochranná mřížka. Vyčistěte žebrovaný povrch výměníku, v případě potřeby kartáčem, odstraňte nečistoty a prach. Hru můžete opláchnout vodou.

U hydraulických zkoušek, kdy tlak v topném systému překročí jmenovitou hodnotu, musí být zajištěno, že konvektory netěsní. K tomu stačí otevřít mřížku a zkontrolovat krabici. Pokud je suchý, znamená to, že konvektor se ctí odolal zkoušce.

V souladu s instalačními a servisními pravidly přivedou vnitřní konvekční ohřívače do vody teplo do vašeho domova, aniž by to narušilo obecnou myšlenku designu. Konvektor je instalován před vstupními dveřmi a při otevírání dokáže pojmout až 90% studeného vzduchu a vytvořit tepelnou clonu. Zároveň jsou tiché, stylové a díky různým barevným řešením perfektně zapadají do každého interiéru a poskytují pohodlí a pohodlí.