Podlahové krytiny na balkóně

Podlahové ošetření na balkóně - důležitý prvek opravárenských prací, který dodává místnosti estetický vzhled a zvyšuje úroveň jeho pohodlného provozu.

V současné době trh stavebních materiálů umožňuje realizaci prakticky jakékoli projektantské a inženýrské fantazie a podlaha balkonu se nestává výjimkou z pravidel.

Obsah:

  • Podlahová krytina na proskleném a nezaskleném balkónu
  • Proces přípravy povrchu hřebenového patra balkonu
  • Přípravné práce před pokládkou dřevěného krytu, koberce, linolea, laminátu
  • Přípravné práce před pokládkou PVC obkladů
  • \ t

Podlaha vašeho balkonu může být dřevěná, potažená laminátovou deskou pokrytou linoleum, ošetřenou dlažbou nebo PVC dlažbou, pokrytou kobercem. Rozhodnutí zastavit na jednom nebo jiném typu podlahové krytiny závisí na účelu, ve kterém budou rekonstruované prostory použity.

Zasklený balkon umožňuje výrazně rozšířit nabídku materiálů pro povrchovou úpravu, protože nátěr, izolovaný od destruktivních vlivů vnějšího prostředí, bude mnohem lépe chráněn proti případným změnám teploty, vysoké vlhkosti a srážek.

Není-li balkon prosklený, je optimální povrchová úprava polyvinylchloridové desky. Tento materiál má velkou mez pevnosti, nepodléhá korozi, toleruje kolísání teploty, nebojí se vysoké vlhkosti. Na druhém místě, v případě neklouznutíbalkon, k dispozici je dřevěný kryt. V případě jeho použití je nutné mít na paměti povinnou pravidelnou péči o dřevěné podlahy. Zachování preventivních činností spočívá v pravidelném zpracování dřeva specializovanými prostředky, chrání strukturu materiálu před hnilobou, destrukcí, tvorbou plísní a plísní.

úprava podlah

Obsah
  1. Proces přípravy povrchu návrhové podlahy balkonu
  2. Přípravné práce před pokládkou dřevěných podlah, koberců, linolea, laminátu
  3. Přípravné práce před pokládkou PVC - dlažba

Proces přípravy povrchu hornin balkonu balkonu

Předběžné přípravné práce, které jsou povinnou akcí bezprostředně před ošetřením podlahy, budou stejné bez ohledu na to, jaký typ krytí má být namontován. Výchozí podlaha (betonová deska) musí být očištěna od různých druhů odpadků a prachu, pokud na jejím povrchu jsou trhliny, nerovnosti a dutiny, musí být odstraněny, aby se vytvořila stejná rovina. Černá podlaha by navíc měla být zcela suchá.

Pokud je na podlaze starý nátěr, doporučujeme jej demontovat. Nedoporučujeme klást nové podlahy nad starou, tvořit takzvaný sendvič, protože v důsledku těchto činností se výrazně sníží kvalita nové úpravy podlahy, což výrazně sníží její životnost. Kromě toho, starý nátěr přispívá k zbytečnému zhroucení balkonu, který v nejlepším případě povede kvznik trhlin, v nejhorším případě nouzového stavu konstrukce.

Přípravné práce před pokládkou dřevěných podlah, koberců, linolea, laminátu

na balkonovém laminátu

Především je nutné na čisté, suché a rovné ploše pokládat vrstvu izolačního materiálu. To se provádí pro možnost udržení tepla a ochrany interiéru před možnou vlhkostí. Penofol lze použít jako izolační vrstvu. Technické vlastnosti tohoto materiálu činí jeho použití výhodným v poměru "cena-kvalita" a jednoduchost instalace umožňuje provádět pokládku v nejkratším možném čase bez použití specializovaných nástrojů. Vše, co musíte udělat, je řezat materiál podle velikosti balkonu a dát ho na betonovou desku s fóliovou vrstvou.

Další etapou je instalace dřevěné laguny . Jsou položeny paralelně k sobě ve vzdálenosti nepřesahující padesát centimetrů. V případě potřeby dodatečné izolace balkonu je vzdálenost mezi dřevěnými tyčemi vyplněna izolačními materiály. Podlaha chornovogo je vyřezána z listů překližky a je připevněna k dřevěným polenům pomocí šroubů.

Poslední etapou je uzavření vybrané podlahové krytiny a instalace soklových lišt. Velmi často jsou preferovány vodovzdorné překližky nebo hoblované desky, které jsou nutně ošetřeny kompozicí proti hnilobě a tvorbě plísní a plísní. Vzhledem k této podlaze se doporučuje použití dřevotřískové deskyvelmi se bojí vlhkosti.

Přípravné práce před pokládkou PVC obkladů

\ t

Pokud plány oprav zahrnují izolaci podlah balkonu, pak byste před instalací dlaždice měli ohřívač rozříznout na velikost balkonu a položit ho tak, aby strana fólie byla nahoře. Dále je zde druhý ohřívací šev, který se skládá ze styruduru. Tento materiál je extrudovaný pěnový polystyren, to znamená, že má vynikající izolační vlastnosti, nepodporuje proces spalování, nehromadí vlhkost a má dobrou bezpečnost.

Pokud jsou na místě tepelně izolační materiály, je možné přistoupit k přípravě roztoku cementu. Tento proces musí být prováděn přesně podle pokynů, které výrobce obvykle uvádí na obalu materiálu. Poté nalijte podlahu připraveným roztokem, po čemž je v případě potřeby její povrch vyrovnán vlhkou stěrkou. Přijatý cementový potěr se nechá sušit nejméně 24 hodin. Po vysušení podlahy pomocí dlaždic a zubní stěrky z PVC se dlažba stohuje. Poslední etapou je přizpůsobení švů speciálnímu skladu.

Důrazně se doporučuje nepoužívat glazované keramické dlaždice na balkóně. To je vysvětleno kluzkým povrchem dlaždice a její slušnou hmotností.

Výhody použití keramických dlaždic na balkóně jsou zřejmé. Dlážděnou podlahu lze snadno čistit pomocí dostupných čisticích prostředkůvyžaduje specializované časopisy ven, chrání betonovou desku balkon že drsný sex, negativní dopad změny klimatu, zlepšuje hygienu podlahu komponent.

dokončovací PVC materiálu, jejíž uzavření bylo provedeno přesně podle technologie, která bude řádně sloužit po mnoho let aktivní službu, při zachování jeho původní krásný a nezapomenutelný vzhled.