Podlahy na překližkových zpožděních: krok za krokem master-class pro instalaci

Podlahy na překližkách: krok za krokem pro instalaci

Dříve nebo později musí každý z nás vykonávat práci, kterou lze charakterizovat jedním „zlověstným“ slovem - opravou. A pokud je to kapitál, pak s největší pravděpodobností poskytuje jak opravu, tak plnou výměnu podlahy. Pokud se tato událost předpokládá, například v obyčejném bytě, pak existují dvě reálné možnosti pro vytvoření základu podlahy: betonový potěr a podlaha ze dřeva. Protože často není možné použít betonovou maltu pro vyrovnání podlahy velmi často, dřevěné podlahy na zpoždění jsou jedinou a neomezenou možností. Je to špatné nebo dobré? Zkusme to vyřešit.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co potřebujete k práci?
 3. Jevištní instalace dřevěné podlahy na polena
 4. Přípravné činnosti
 5. Instalace systému
 6. Hydroizolace, zvuková izolace, izolace
 7. Pokládání překližky
 8. \ t
 9. Shrnutí

Obsah

 • Co potřebujete k práci?
 • Jevištní instalace dřevěné podlahy na polena
  • Přípravné činnosti
  • \ t
  • Instalace systému
  • Hydroizolace, zvuková izolace, izolace
  • Pokládání překližky
  • \ t
 • Souhrn

Důležité! Před instalací podlahy je nutné začít až po dokončení prací souvisejících s opravou stropu a stěn.

Výhody tohoto nátěru: podlaha dýhy na polenech bude vždy teplá a šetrná k životnímu prostředí ve srovnání s betonem nebocementový potěr. Kromě toho nejsou místa upevnění desek vizuálně určena.

Nevýhody: vysoká složitost všech fází instalace, jakož i potřeba vlastnit určité stavební nebo tesařské znalosti.

Velmi důležité! Opravy a pokládání podlah musí být prováděny za přísného dodržování bezpečnostních pravidel. Zvláštní pozornost by měla být věnována elektrickému zapojení, aby byla zajištěna možnost uzavření prostoru po dobu, která má být ukončena.

Co potřebujete k výkonu práce?

Budou potřebovat: kladivo; vrták; sekeru; tlapa elektronika nebo obyčejná pila; šroubovák; sada klíčů; - perforátor; úrovni

Nástroje a prvky pro montáž překližky na polena

\ t

Spotřební materiál:

 • zpoždění (50 x 50 mm, 50 x 100 mm) se standardní délkou 3 m;
 • překližky;
 • ohřívač;
 • obložení;
 • hřebíky (50, 70 mm);
 • řezby ze dřeva (35, 50, 75 mm) s tajnou hlavou;
 • kotevní šrouby (? 10 mm).

Kresba - schéma dřevěných podlah na lagami

Jevištní instalace dřevěné podlahy na polena

Přípravné činnosti

\ t

Navzdory skutečnosti, že podlaha na lagunách z překližky odkazuje na suché typy nivelace, stále potřebuje předběžnou přípravu. To znamená odstranění starých nátěrů na betonový podklad. Práce v zásadě není příliš náročná, ale velmi špinavá. Místnost musí být zcela uvolněna z můstku konstrukce a základna musí být důkladně ponořena. Vše je možné začítinstalace zpoždění.

Instalace systému

Jako zpoždění platí zpravidla suché, stejné po celé délce tyčí, a neměly by šroub ohýbat. Není nutné volit tyče kratší než 2 metry. Navíc musí být zakoupeny předem - musí se usadit v místnosti po dobu 10-14 dnů. Během této doby musí být materiál pravidelně kontrolován - některé vzorky mohou být přišroubovány. Jejich použití jako zpoždění pro dřevěné podlahy je samozřejmě nepřijatelné. Na tomto základě, vezměte si jednu důležitou radu: nákup stavebního materiálu pro překližky na lagunách je nutné s některými zásobami.

Správná instalace systému

Klády jsou naskládány vodorovně, udržují hřiště na 50-60 cm, aniž by zapomněly použít úroveň. I když se tato vzdálenost může zvýšit nebo snížit v závislosti na tloušťce dýhované desky. Ze zdi sousedící s lag by měla být ve vzdálenosti 30-40 mm. Jsou-li zjištěny výrazné odchylky, jsou pod překrytím umístěny kusy překližky nebo desky. Tyto substráty by měly mít přibližně následující rozměry:

 • Šířka - 100-150 mm
 • Délka - 200-250 mm
 • Tloušťka - minimálně 25 mm.

Věnujte pozornost! Lags by se neměl spoléhat pouze na dřevěnou podšívku, která reaguje citlivě na změnu teploty a vlhkosti vzduchu. Jako "kompenzátory", absorbující tam je vnitřní napětí, stojí za to použít kousky ruberoid nebo linoleum.

Polena jsou uložena kolmo ke směruosvětlení okna, a pokud je jistý jistý směr pohybu lidí je jistý, pak to je kolmé k němu. Listy překližky budou zase umístěny ve směru pohybu. Pro konkrétní upevnění systému použijte kotevní šrouby nebo hmoždinky. Pokud je základna dřevěná, zašroubujte je šrouby.

Ve fázi nákupu potřebných materiálů je nutné vypočítat délku kotvy. K tomu použijte jednoduchý vzorec: do výšky lišty se přidá 5-6 sm.

Hydroizolace, zvuková izolace, izolace

Před montáží systému na betonový podklad je nutné izolační materiál izolovat po celém jeho povrchu. Tím se ušetří protokoly, které jsou před instalací ošetřeny antisepticky, od napětí vlhkosti z betonových desek. Dále doporučujeme provedení opatření k vytvoření zvukové izolace. Jednoduše řečeno: celý povrch je položen vrstvou ruberoidu nebo speciálním substrátem.

Při stohování je důležité použít hydroizolaci

.

V intervalech mezi zpožděním izolace izolace: minerální vlna, čedičová vlna, isover, pěnový polystyren. Kromě toho můžete použít výplň, například expandované hlíny.

Pokládání překližky

\ t

Listová překližka je postavena velmi jednoduše - tento úkol je schopen i osoby bez stavebních dovedností. Aby bylo vše v ideálním případě lepší, před zahájením instalace vytvořte výkres rozvržení listů. Pak listy určují místa, ve kterých budou připojena ke zpožděním. Pak po značeníVrtání otvory (zankuyutsya), jehož průměr nepřekračuje klobouku self-tapping. Vrtání otvorů ve vzdálenosti 10-30 sm. Hlavní věc - překližky listy by měly pevně držet. Takto připravený list překližky se bez námahy upevní a upevní šrouby.

Důležité! Je třeba pokládat nedostatky, aby spáry listů padaly do středu zpoždění. Navíc je lepší, když nejsou spoje umístěny tam, kde lidé často chodí.

Mezi povolenou vzdáleností je až 60 cm

.

Dýhovaná podlaha na polenech zahrnuje pokládání několika vrstev překližky. Dopisy by se neměly vzájemně ovlivňovat, aby v budoucnu nedocházelo k vrzání. Velikost mezery je 0,2-0,4 mm. Po položení první vrstvy je nutné mezery uzavřít. Pro tento účel se doporučuje použít elastický tmel, který by měl být vylisován do švu a poté otřený špachtlí. Kromě toho je důležité mít na paměti, že listy překližky v různých vrstvách by měly být posunuty vůči sobě. Tak bude možné vyhnout se momentům, kód na jednom místě se protíná najednou několik stehů.

Souhrn

Právě z takových opatření, která kladou překližky na polena. Nespěchejte a nebojte se, dělejte vše vysoce kvalitní - to vám umožní vytvořit krásný domov, a co je nejdůležitější, podobné podlahy z přírodních materiálů.