Podlahy z polymeru: stručný přehled technologie kreslení vlastníma rukama

Podlahy z polymeru: stručný přehled technologie kreslení vlastních rukou

Každý, kdo se rozhodne provést opravy ve svém bytě, se nejprve snaží seznámit se s novými technologiemi a nejoblíbenějšími návrhovými rozhodnutími. Pokud se jedná o podlahové krytiny, pak si bezpodmínečná pozornost zaslouží polymerní objemové podlahy. Nelze říci, že technologie jejich instalace je jednoduchá a cenově dostupná, ale v zásadě, pokud se pokusíte tvrdě, pak polymerní podlahový materiál vlastními rukama - docela skutečný vývoj událostí.

Obsah
 1. Obsah
 2. Charakteristické rysy 3D výplně podlahy
 3. Technologie zařízení plnicí polymerní podlahy
 4. Příprava základu
 5. Aplikace polymeru

Obsah

 • Charakteristické rysy 3D plnicí podlahy
 • Technologie zařízení pro plnění polymerní podlahy
  • Příprava základu
  • \ t
  • Aplikace polymeru

  Podlahy z polymerů jsou nejnáročnější, ale zároveň nejkrásnější řešení pro uspořádání této části místnosti. Název sám o sobě označuje, že polyamateriály se používají v jejich zařízení. Jsou zpravidla zahrnuty jako kapalina, která je polymerizována v procesu zpracování. V důsledku toho se ukáže, že sexuální povrch je rovný, homogenní. Tento typ podlahové krytiny vyrobený na akrylové bázi se vyznačuje vysokou rychlostí kalení.

  Důležité! Vzhledem k rychlé polymeraci injekcepodlaha z jejich uvedení do provozu je možná z důvodu krátkého časového období.

  Charakteristické rysy 3D plnicí podlahy

  Epoxidový systém má následující výhody:

  • Vysoká elasticita, díky níž je nátěr schopen odolávat silným rázovým zatížením.
  • Odolnost proti nízkým teplotám, která umožňuje jejich použití při stavbě otevřených obchodních prostor, podlahových zařízení na území komerčních podniků různých specializací, jakož i podlahových krytin v mrazírnách.
  • odolnost proti opotřebení, tj. Schopnost dlouhodobě odolávat vysokým mechanickým zatížením.
  • Žádné emise prachu.
  • Snadné a cenově dostupné čištění.
  • Odolnost vůči chemickým činidlům.
  • Absolutní setrvačnost různých vlivů prostředí.
  • Vysoká pevnost v ohybu a srovnatelné stlačení.
  • Unikátní dekorativní a estetický 3D lak má zvláštní efekt. Možnost výroby texturovaného povrchu a výkresu výkresu.

  Rozmanitost dekorativních možností 3D podlah

  \ t

  Zajímavé! Podlahy polymerů se vyznačují odlišným složením složek, přičemž určujícími složkami jsou následující typy pryskyřic: polyester, epoxid, polyuretan a methylmethakrylát.

  Nevýhody této technologie:

  • 3D polymerová podlaha je velkým potěšením, protože materiály komponentů mají vysokou cenu.
  • Montáž není stejná jako zařízenínáplň se provádí v "živém" betonu.
  • Instalace na novém základě zahrnuje technologickou přestávku - nejméně 28 dní.
  • Obtíže v potřebě opravy - na polymerní sypké podlahy podléhají zvýšeným estetickým požadavkům. Při provádění lokální opravy je však velmi obtížné dostat se do škály barev - prakticky nemožné.
  • Propustnost par.

  Podlahy z polymeru - vhodné řešení pro koupelnu

  Velmi důležité! Polymerní dekorační podlahy, vyrobené na konkrétním základě, které nemají aktivní hydroizolaci, budou časem podléhat delaminaci, tj. Oddělení. To je způsobeno nárůstem par podzemních vod přirozenými kapilárami betonových desek.

  Technologie zařízení pro plnění polymerní podlahy

  Příprava základu

  \ t

  Aby bylo zajištěno, že objemné polymerní podlahy budou dlouhodobě a efektivně používány při výrobě, je nutné přísné dodržování všech technologických stupňů. V zásadě, jako v případě podlah z jiných materiálů v počáteční fázi, je věnována náležitá pozornost přípravě základu - a to nevadí, je to o betonu nebo dřevěném. I když pro spravedlnost stojí za povšimnutí, že nejčastěji je takový povlak aplikován na betonový potěr.

  Základ je důkladně očištěn od odpadků a prachu. Všechny praskliny, třísky a další vady jsou potlačeny. Kromě toho se provádí důkladné sušení - v průmyslovém měřítku se používají vakuové sušičky. V podmínkách domácnosti stačí použít termální pistoli neboplynový hořák. Aby se zlepšila adheze polymeru s bází báze, ošetřila se primerem. Kromě toho bude díky této ochraně uzavřena všechna mikrotrhliny a póry, takže během provozu budou moci zabránit nadýmání.

  Aplikace polymeru

  Znovu zdůrazňme: hlavním určujícím momentem, který charakterizuje polymerní podlahy, je technologie. Je to její bezpodmínečný výkon, který vám umožní vytvořit ideální polymerovou podlahu na vlastní pěst. Pokračování aplikace polymerní kompozice by tedy mělo být za příznivých teplotních podmínek v místnosti. Je-li chladný, je nutné vzduch ohřát alespoň na 100 ° C. To je teplota doporučená většinou dnes známých výrobců polymerových podlahových materiálů.

  Schematické zařízení pro velkoplošné podlahy

  \ t

  Míchání složek je lepší, když se použije směšovač nebo vrták se správnou tryskou. Roztok by měl být míchán velmi rychle - po všechny asi 2-3 minuty. Faktem je, že se rychle rychle zhroutí. Hotová směs se okamžitě nalévá na zem.

  Pozor! V procesu míchání složek složky polymerního povlaku se uvolňuje uvolňování tepla vzniklé v důsledku chemické reakce mezi nimi. Z tohoto důvodu se doporučuje, aby nádoba pro míchání byla umístěna do nádoby s větším množstvím studené vody. Současně se mírně zvýší polymerace roztoku.

  Zařízení polymerních podlah dále zahrnuje nedobrovolné rozložení směsi na povrchu podvliv gravitace. Z míchané směsi vytlačuje jehlový válec vzduch. A podél stěn se provádí teplotní šev. Pro více informací o implementační technologii si můžete prohlédnout video:

  V některých případech je nutné pokrýt povlak silnou vrstvou. V tomto případě se práce provádí ve fázích a každá předvrstva před dalším použitím se důkladně vysuší a zbaví prachu.

  Naše tipy vám pomohou vytvořit spolehlivou podlahovou krytinu s jedinečnými konstrukčními řešeními bez jakýchkoliv potíží. Pokud se vyskytly nejasné okamžiky, můžete jejich povolení najít na jiných stránkách našeho webu.