Podvěsné kolejnice: schéma zařízení a samostatná instalace

Ridge zavěšený strop je jednou z nejžádanějších možností pro výzdobu prostor s vysokou vlhkostí. V obytných domech se tyto stropy osvědčily v kuchyních a koupelnách, protože jejich konstrukce je velmi odolná vůči korozi, bobtnání a hnití.

Kromě toho je takový systém zaveden také v kancelářích, kavárnách, restauracích a nákupních centrech. Rozhodující roli ve výběru zde hraje reprezentativní vzhled stropních panelů.

ObsahZávazky ve prospěch výběru železniční stavbyProgramováníPřípravy a závadyTechnologie instalacePodrobné údajeZpráva a instalace

Obsah
 1. Argumenty ve prospěch volby stavby železnic
 2. Principový diagram
 3. Výhody a nevýhody
 4. Montážní technika
 5. Výkupní díly
 6. Značení a instalace
 7. Závěr

Argumenty ve prospěch volby železniční stavby

\ t

Principový diagram

Před popisem postupu instalace je nutné porozumět vlastnostem zařízení. Jaký je strop zábradlí do koupelny nebo kuchyně?

 • Základem takového stropu jsou speciální panely, které jsou navzájem spojeny pomocí mezilehlých profilů.
 • Po obvodu místnosti jsou panely připevněny k výchozím rohům, které jsou namontovány na stěně.
 • Pro horní montáž namontujte pneumatiky na zavěšení. Tato konstrukce zajišťuje rovnoměrné rozložení zatížení na stěny a strop.

Panely a meziproduktyprofily jsou vyrobeny z hliníku lisováním za studena. Koupelnové stropní lišty často pociťují vliv vlhkosti, takže hliník je potažen speciálními práškovými barvami a v některých případech ochrannými ochrannými kompozicemi z polyuretanu nebo plastisolu.

Kromě hliníku je možné v domě instalovat také dřevěný strop. Jeho prvky jsou však méně odolné vůči vlhkosti a cena za m2 takového výrobku bude působivá.

K zajištění pevnosti jsou závěsný systém a nosné lišty vyrobeny z uhlíkové oceli. Tento materiál poskytuje pružnost nosné struktury a současně má relativně malou hmotnost.

Výhody a nevýhody

Po instalaci stropu zábradlí ve vaně nebo kuchyni dostaneme následující výhody:

 • Za prvé, vzhled stavby bude mnohem lepší než vzhled malovaného stropu nebo. Jeho struktura, na rozdíl od plastových variant, je hustá, a když zapnete osvětlení, rámeček nebude vidět vpředu.
 • Za druhé, malá hmota nevytváří dodatečné zatížení na nosné stěny a příčky.
 • Zatřetí, dostupné instalační schéma vám umožňuje instalovat strop zábradlí (hliník nebo dřevo) vlastníma rukama. A to znamená, že šetříme mzdy.

Za zmínku stojí také jednoduchost péče a vysoká míra těsnosti. Správně sestavený strop zábradlí v koupelně bude schopen chránit váš pokoj před pádem z horní části kondenzátu. Samozřejmě, pokud sousedé prorazístoupačky, pak design nemůže vyrovnat, ale v tomto případě by poškození mělo být minimální. Pokud chcete získat spolehlivou protipovodňovou ochranu, je lepší si vybrat, může zadržet hodně vody, a pak to může být čerpáno ven.

Konstrukce stropů italského kovu v bazénu

\ t

Pokud jde o nevýhody, jsou v zásadě finančně. Pokud si koupíte výrobky v takových značkách, jako je Albese nebo Cesal - železniční stropy budou poměrně drahé. Ale konečný výsledek stojí za to, co na tom utratíte! A pokud si myslíte, že přívěsek kovové konstrukce bude sloužit vám více než 10 let, pak náklady nejsou tak velké.
Falešné stropy kolejnic se často používají nejen v bytech, ale i ve velkých nákupních centrech, letištích, hotelech a bazénech. Lze je použít i v nemocnicích a mateřských školách. Výrobci mají několik typů svého designu, který je uveden na obrázku níže. Například, železniční svah Albese může mít pravidelný tvar, ale křivočarý. Existují také typy s kolejnicemi ve tvaru kostek, ve tvaru písmene V, ve tvaru plochých desek, přísné německé, elegantní francouzské a italské kolekce.

Zakřivené druhy

\ t

Kolejnice ve tvaru písmene V

Německý design

Kolejnice

Kolejnice ve tvaru plochých desek

\ t

Montážní technika

Nákup dílů

Z toho vyplývá, že s designem byly vyřešeny klady a zápory, jako kdyby byly analyzovány. Je čas začít. Začněme s nákupem všeho, co potřebujete:

 • Konstrukce sHliníkové profily jsou ve většině případů vyráběny na zakázku pod určitou velikostí. V poslední době však byly k prodeji sady univerzálních dílů, jejich instalace však vyžaduje značné dovednosti, protože ve většině případů je třeba pneumatiky a profily ořezávat. Připravené sestavy mají obvykle malou plochu pod vanou nebo WC: 1,5 m2, 2,55 m2, 4 m2.
 • Při výběru modelu se vyplatí navigovat, a to i u výrobce. Rozdíly v kvalitě mezi domácími a zahraničními výrobky v poslední době prakticky zmizely, protože všechny stropy jsou vyráběny za použití podobných technologií a na stejném zařízení.
 • Před objednáním návrhu je vhodné změřit plochu místnosti, ve které bude instalována. V tomto případě, zpravidla, všechny části se s malou zásobu - odříznout 2-3 cm během instalace, nebude to těžké, ale vybudovat profil bez spojů je v zásadě nemožné.
 • Při objednávání náhradních dílů od výrobce stojí za povšimnutí také vlastnosti uspořádání místnosti. Pokud je vana a kuchyňka obdélníkového tvaru, měli byste využít služeb specialisty.
 • Barevnost panelů je možné přizpůsobit podle Vašeho přání podle vzorníku RAL. Všimněte si, že ve skutečnosti se tyto barvy mohou výrazně lišit od těch, které vidíte na monitoru.

Při dodání objednaných dílů zkontrolujte jejich úplnost. Je lepší to udělat předem, než odhalit nedostatek požadovaných kolejnic, montáž stropu zábradlí do kuchyně.

Značení ainstalace

Mějte na paměti, že montážní schéma se může mírně lišit v závislosti na zvolené verzi. Například u některých typů nemusíte instalovat mezilehlou lištu, ale obecně musíte ponechat mezeru mezi panely. Pro instalaci stropu zábradlí - plastu, hliníku nebo dřeva začneme s jedním schématem. První etapa naší práce zahrnuje značení:

 • V prostorách zdi provádíme základní linii, na které bude instalace provedena. Optimální podklad základny od překrytí je 100-150 mm.
 • Aby bylo možné povlak dokonce provést, je nutné odložit základní linii od nejnižšího úhlu.

 • Pokud plánujeme instalovat svítidla, je nutné značení posunout o dalších 100 mm. Musíte také vzít v úvahu výšku vestavěných svítidel, aby mohli volně vstupovat.
 • Pro značení používáme úroveň s nejlepší laserovou nebo vodní hladinou.

Poté přejděte k samotnému zařízení:

 • K základní linii použijte koncový profil. Pomocí vrtáku s betonem na vrtáku vyvrtejte otvory o průměru 6 mm a hloubce nejméně 50 mm.
 • Plastové hmoždinky ucpeme do otvorů a pomocí šroubů upevníme výchozí profil.
 • Instalace panelů v kuchyni, jsme konfrontováni s potřebou vrtat dlaždice. Dlaždice samotná musí „projít“ s použitím speciálního vrtacího vrtáku a teprve potom aplikovat vrták.

 • Na stropě upevněte závěsy, které jsme napsali v článku o instalaci stropůArmstrong Pokud je strop snížen o 10-15 cm, pak používáme kovové desky, pokud je více, pak namontujte ocelové tyče s háčky.
 • K závěsům připevníme ložiskovou pneumatiku, která je sevře zuby dolů. V případě potřeby snižte délku pneumatik a stříhejte je kovovými nůžkami.
 • Okraje pneumatik se vkládají do koncového profilu. Některé modely pro to vyžadují malé řezy.

Můžete také použít návod k montáži od českého výrobce (ve formátu PDF).

Poté pokračujte sběrem kolejnic:

 • Máme-li kovový strop - profil kolejnice jsme řezali na velikost pomocí pily na kovu. Dřevěné a plastové panely jsou dobře ošetřeny elektrickým nářadím.
 • Oříznuté panely a mezilehlé profily jsou střídavě zvedány ke stropu a upevněny na konzolách pneumatiky.
 • Mezilehlá kolejnice

 • Konce panelů jsou instalovány v rohové stěně nebo ve tvaru P.
 • Poslední panel musí být často řezán podél, po kterém "vede šroub". Nedělejte si starosti, stačí jej jednoduše nainstalovat do koncového prvku - a to rychle nabude normální podoby.
 • Řezačky mřížek

  \ t
 • Závěrečná etapa montáže - instalace osvětlení: v předvytvořených dírách vyvedeme drát a připojíme k němu zapuštěná svítidla. Pro montáž svítidel AL /R se demontují speciální mřížky. Svítidla musí být připevněna k jednotlivým přívěskům. Můžete také použít obvyklé vestavěnélampy, kulaté otvory pod nimi, můžete vytvořit trysku na vrtáku (korunku).

Závěr

Při instalaci železničních stropů do kuchyně nebo vany je nutné pečlivě sledovat kvalitu prováděných operací. A pak - samozřejmě, pokud uděláme všechno správně - dostaneme velmi krásný, spolehlivý a praktický stropní kryt!