Podzimní práce v zahradě a v zemi - jaká práce je potřebná?

Čas podzimu - čas sklizně a sčítání. Ale nemyslete si, že tato podzimní zahradní práce je u konce. Je třeba udělat více, konkrétně připravit místo pro příští sezónu. Je to snadné, pokud budete postupovat podle pokynů, které jsme pro vás připravili. Takže, co musíte udělat na podzim, aby se dostatečně setkal s jarní sezónou?

Obsah
 1. Obsah
 2. Podzimní barvy zahrady - VIDEO
 3. Podzimní kopání země
 4. Střih stromů a keřů
 5. Výsadba stromů a keřů
 6. Příprava řízků pro jarní očkování
 7. Podzimní mulčování
 8. Zničení škůdců v zahradě
 9. Podzimní práce v květinové zahradě: podzimové výsadby semen květin

Obsah

 • Obrazy podzimní zahrady - VIDEO
 • Podkopání půdy
 • Střih stromů a keřů
 • \ t
 • Výsadba stromů a keřů
 • \ t
 • Příprava řízků pro jarní očkování
 • \ t
 • Podzimní mulčování
 • \ t
 • Zničení škůdců v zahradě
 • \ t
 • Podzimní práce v záhonech: semenáčky květinových semen

Obrazy podzimní zahrady - VIDEO

Podzimní kopání země

Jedná se o jeden z nejpracovnějších podzimních prací a jeden z nejdůležitějších pro zaručenou sklizeň pro příští rok. Orání půdy před nástupem mrazu přispívá k nejlepšímu hromadění vlhkosti a živin během zimy, praní škodlivých solí. Taková půda na jaře se stane volnější a prodyšnější než země, nepodléhá orbě. Kromě toho uvolnění provádí další důležitou úlohufunkce - vyvolává klíčení semen plevelů. Již za 2 týdny po této práci budou postele pokryty schody plevelů, které samozřejmě po prvním mrazu zemřou.

Při kopání země neporušujte kusy země, ale jednoduše je hodte na povrch. Šikmá, neprodaná půda se zmrazí, takže brzy zabije vajíčka a larvy škůdců rostlin i semen plevelů. Mráz ještě více uvolňuje půdu a pak se chuchvalce na jaře s nástupem tepla rozpadají na malé části. Půda najde dobrou strukturu, uvolnění a vzdušnost.

Podzimní trávení se provádí do hloubky úrodné vrstvy tak, aby nenesla neplodnou půdu na povrchu. Tato hloubka často odpovídá velikosti bajonetové lopaty.

Podzimní práce v zahradě spojené s kopáním půdy, obvykle v kombinaci se zaváděním hnojiv, vápencových látek, písku nebo jílu. Nejúčinnější organické hnojivo, zlepšující složení půdy, je již dlouho považováno za hnojivo. Nevkládá se do země příliš hluboko, zejména s čerstvými hnojivy, protože při pádu do hlubokých vrstev nedochází prakticky k jejímu rozkladu. A naopak, v horních vrstvách zimy se hnůj částečně rozkládá a stává se dobrým jídlem pro užitečné půdní bakterie. Pokud je možné použít pro podzimní hnojivo již zarostlý hnoj - v pořádku, vezměte si ho. Na jaře se zcela rozloží a přinese mnoho výhod vaší budoucí sklizni.

Prořezávání stromů a keřů

\ t

Podzim je nejlepším obdobím pro stříhání stromů a keřů, a to jak ovocných, tak dekorativních. Tato práce by měla být provedena po začátku masivního pádu listů, ale až do nástupu přetrvávajícího mrazu. Pokud teplota klesne na -10 ° C, je nutné počkat na zahřátí s obřízkou. Faktem je, že v takovýchto mrazech se dřevo stává velmi křehké a při obřezání se snadno poškodí a trauma se zpravidla nevrací.

Prořezávání začíná odstraňováním pacientů, suchými a rozbitými větvemi. Také stojí za to dělat s větvemi, které svým růstem narušují správný tvar stromu nebo keře. Například jsou velmi prodloužené na periferii nebo naopak rostou uvnitř koruny.

Po prořezání se plátky pokropí 2% roztokem síranu měďnatého a opatrně se zachází se zahradním lakem, lepidlem nebo sušením. Tím se zabrání tvorbě hub a bakterií v ranách dřeva způsobujících jeho rozpad.

Výsadba stromů a keřů

\ t

Výsadbu ovocných stromů lze provádět jak na podzim, tak i na jaře, ale keřové keře začínají růst na jaře, a proto je nejlepší, aby rostly v říjnu až listopadu. Podzimní výsadba začíná obdobím žloutnutí listů a končí dva týdny před očekávaným nástupem přetrvávajícího mrazu.

Příprava řízků pro jarní očkování

\ t

Pokud chcete udělat jarní tření stromy, pak řízky pro to je třeba zásobit od podzimu. K tomu, z jižní strany stromu řez zdravých kloubů v délce 15-40 sm. Jsou otočeny hustou látkou a umístěny na chladném, vlhkém místě.Vhodná například police chladničky v blízkosti mrazicího oddílu. V takových podmínkách přežijí řízky zimu dobře.

Podzimní Mulching

Podzimní práce na zahradě také zajišťují ochranu před chladem některých ne příliš chladných rostlin. Je to snadné s nejběžnějším mulčováním zahradního kompostu nebo kvalitní půdy. Před nástupem nachlazení je nutné rostliny zkontrolovat a pokud některé z nich mají holé kořeny, je nutné, aby byly silty, jinak budou mít v zimě sladkou chuť. Mulčování se provádí již v září, kdy se půda po létě stále zahřívá a je dostatečně navlhčená. Teplo-milující rostliny vyžadují více husté přístřeší, takže je žádoucí je dodatečně změkčit hoblinami, suchými listy, kůrou.

Zničení škůdců v zahradě

\ t

I když sklizeň již byla shromážděna a v budoucnu mráz, není nutné zastavit boj proti škůdcům - jejich "podvratné" činnosti hmyzu, jejich larv, bakterií a hub mohou pokračovat iv chladném období.

Účinným a populárním prostředkem proti škůdcům je 5% roztok močoviny, který rovnoměrně stříká stromy a keře. Stejným způsobem se postříkají listy opálu a později, po jeho sestavení, povrch země. Kromě močoviny můžete použít i jiné léky: roztok síranu měďnatého nebo speciální chemické fungicidy. Postřik rostlin by měl být proveden již počátkem října a je lepší to udělat dvakrát, s periodicitou 5-7 dnů.

Dalším způsobem kontroly škůdců jsou vousy stromů a keřů. TenhleZápad ničí ty škůdce, kteří se vyšplhali na zimu pro kůru, a také snižuje pravděpodobnost trhlin z mrazu a zimního spálení. Náplast by měla být zhotovena zachycením povrchu kortexu od země až ke dnu dolních větví.

Podzimní práce v záhonech: semenáčky květinových semen

Pěstování plodin ročních nebo víceletých květů se provádí na zmrzlé půdě. Pravděpodobně to bude konec října - listopadu. Neměli byste pěstovat plodiny dříve - oteplování může vyvolat klíčení semen a smrt mladých rostlin.

Nižší plodiny napodobují přírodní podmínky pro reprodukci rostlin. Ve skutečnosti, v přírodě, rostliny se chovají jen tak - na podzim semena jsou opaření, ale pouze v jarní výhonek. Jaká je výhoda takové plodiny? Skutečnost, že rostliny takto vysazené, před jarem mají čas se ztvrdnout - mohou vydržet prudké změny teploty a chlazení. Obecně platí, že klíčky ze semen nezletilého výsevu budou mnohem odolnější a odolnější vůči různým chorobám, než jejich příbuzní na jaře. Kromě toho, že nemůže, ale prosím, rostliny na podzim výsadby v průměru květ 1-3 týdny dříve, než stejné druhy a odrůdy zasadené na jaře.

Příprava půdy k setí by měla začít v září. Za tímto účelem se půda rozštěpí a zasadí se otvory nebo drážky, po kterých semena usnou. Je třeba poznamenat, že podzimní výsev se provádí v nižší hloubce než na jaře, jako v zimě, pod vlivem srážek, zeměutrambuetsya a sazenice bude obtížné prolomit z důvodu příliš husté a silné vrstvy. Po připravený otvor měli počkat předčasné zmrazení půdy, a teprve potom zasadil semena usínání svůj předem připravené půdy. Není nutné vodu vykládat, jinak způsobí oteplování klíčivost osiva.

Viz články pro podobná témata:

 • Topiary hands - typy, jak vytvořit a péči
 • Jaká by měla být půda v zemi a to, co určuje plodnost?
 • Rostlinné lůžek rám - vybrat trvalky kvést okraji
 • Plánování a kterým se rukama automatické zavlažování
 • ovocné stromy a keře, horniny a přezkoumání způsoby čalounění
 • Jaké jsou nejlepší květiny rostlin v zemi - požadavky na dače rostlin na trh