Podzimní sklizeň stromů: co a kdy oplodnit

Stromy v zahradě rostou desítky let a na ně se nevztahují žádná pravidla střídání plodin. Po dlouhou dobu aktivního růstu a plodění jsou velmi vyčerpanou půdou, proto potřebují neustálou výživu. Správná podzimní sklizeň ovocných stromů je klíčem k dobré sklizni v příštím roce.
Obsah
  1. Co krmit
  2. Video «Nejlepší vyživovat stromy»
  3. Ovocné stromy
  4. Kapalná krmiva
  5. Co jiného může být krmeno
  6. Video "Péče o stromy"

Co krmit

V létě nám zahradní stromy dávají své plody, což znamená, že vyčerpávají zásoby organických a minerálních prvků potřebných pro jejich budoucí život. Proto je třeba zavést hlavní hnojiva na podzim, když je proces růstu dokončen, stromy se připravují na zimu. Potřebují dusík, draslík, fosfor, vápník, síru, železo, hořčík, aby zklidnily zimu a začaly jarní růst s novými silami. Kromě toho také vyžadují určité množství manganu, molybdenu, kobaltu, boru a dalších stopových prvků. Proto je žádoucí zavést na podzim komplexní minerální hnojiva. Co si vybrat?

Je třeba připomenout, že není žádoucí přidávat dusík do zimy. Na podzim jsou stromy vyživovány, když stále rostou. Velká dávka dusíku zvýší růst dalších výhonků, a proto oslabí strom až do zimy. Vědci věří, že pro další růst kořenů, který se vyskytuje v mnoha plodinách ovoce v srpnu až září, je strom redistribuovánzbytky dusíku z listů a větví a další doplnění tímto prvkem zničí přípravu rostliny na zimní odpočinek. Hlavní prvky potřebné pro strom na podzim jsou tedy draslík a fosfor.

Draslík pomáhá stromům bezpečně se pohybovat v zimě, bez ohledu na to, jak těžké jsou. Na podzim je možné přidávat draslík draselný (obvykle práškový) nebo chlorid draselný na zem. Obě hnojiva obsahují asi 50% základní látky. Jablečné třešně, hrušky chloru nezpůsobí škodu, a proto mohou být krmeny levnějším chloridem draselným. Citlivé kultury jsou však vhodnější pro draslík sírový. Po použití se půda nepovažuje za okyselenou, i když existuje velmi malé množství kyseliny sírové.

Velmi populární a dobré hnojivo, které lze použít na podzim - kalimagnezija.Draslík obsahuje pouze 25%, ale stále je 11-18% hořčíku, což je také velmi dobré. Je nutné, aby se s nedostatky hořčíku. V rostlinách, které tento prvek postrádají, existuje mezikruhová chloróza - letáky se stávají flekaté barvy: pouze proužky žil zůstávají v zelené barvě a mezi nimi je barva bledá až žlutá. Pak je v propíchnutých kruzích nutné přidávat kalimagnesii nebo sirný hořčík, který nesmí být větší než 2 g na 1 litr vody. Pokud je nerozpustná sraženina, může se vylít pod stromem - až do jara se rozpustí a nezpůsobí poškození kořenů její koncentrace.

Hlavní fosfátové hnojivo je superfosfát. Je to jednoduché (asi 20% fosforu) advojnásobek (až 49%). Prášek nebo granule tmavě šedé barvy by měly být položeny na úrovni kořenů, protože fosfor prakticky neprochází půdou. Pro krmení dospělých stromů, 5-7 díry (na velikosti lopaty) jsou vytaženy, mít nejprve odstranil trávník, usnout s 1 hrst fosforu a draslíkových hnojiv, smíchat se zemí, vodou. Potom se trávník vrátí na místo.

Ammofos je koncentrovanější hnojivo, ale protože obsahuje dusík, je lepší ho připravit na jaře. Meruňky, třešně, špatně snášená zimní jablka mohou být krmena drahým, ale velmi účinným monocalfosfátem. Neobsahuje žádnou z balastních látek, je kompletně asimilován rostlinami, vyrábí se ve formě prášku. Stejně jako všechny léky obsahující fosfor musí být uložen v půdě na úrovni kořene.

Video «Nejlepší vyživovat stromy»

Video přehled nejpopulárnějšího a nejúčinnějšího hnojiva pro ovocné stromy, jakož i užitečné tipy pro jejich hnojení.

Ovocné stromy

\ t

Bez ohledu na to, jaké hnojivo jste vyrobili během jara - léta, na podzim zahradní stromy musí dát organická a minerální hnojiva, aby mohli přežít zimu a připravit se na další období růstu. Za tímto účelem, měsíc po odhadovaných mrazech kolem každého ovocného stromu, aby drážky, přidejte asi 30 g draselné soli, 50 g superfosfátu a 5 kg penny za každých 1 km Km. m oblast distribuce kořenů. Fosfor pomůže posílit kořenový systém a přispět k hromadění buněčné šťávy proteinů a cukrů. Draslíkodstraňuje přebytečnou tekutinu z buněk, činí šťávu hustější, což pomáhá snadno přežít mráz. Organická hnojiva mají potenciál zvýšit plodnost.

Při podzimním hnojení by mělo být zváženo zlepšení struktury půdy, která by se mohla pod vlivem mnoha faktorů změnit. Aby se lehčí, vzduchem propustné těžké hliněné půdy, aby piliny (můžete ani snížit). Pokud chcete půdu okyselit, může pocházet z mnoha popelů. Obsahuje nejméně 17 základních ovocných stromů stopových prvků. Je vyroben ne více než 250 g na 1 m2 Km. m plocha.

Zkušení zahradníci říkají, že pod ovocnými stromy ve věku do 8 let je nutné přidat 30 kg medu a starší stromy budou potřebovat všech 50 kg. Je hluboko zabalená, kopá zem. Jablečné třešně a hrušky vyžadují 300 g superfosfátu a 200 síranu draselného. Mohou být uzavřeny spolu s humusem - co je nejdůležitější, nezapomeňte, že fosfor, rozptýlený po povrchu Země, sám nemůže dosáhnout kořenů. Švestky a třešně jsou velkoryse zalévány vodou (minimálně 4 kbelíky pro každý strom), předem rozpuštěné v 10 litrech vody 3 lžíce superfosfátu a 2 lžíce síranu draselného.

Existují složitá minerální hnojiva, která již byla vyzkoušena a ukázána dobře, například "podzim", "ovocná zahrada", "univerzální", "podzim" Kemira. Snadno se používají, řídí se pokyny, ušetří vám zbytečné starosti a pochybnosti.

Plnění kapalinou

Vzhledem k tomu, že podzim stále potřebuje dát ovocným stromům velkou zásobu vody,mnoho zahradníků používá kapalná hnojiva. K tomu jsou minerální hnojiva rozpuštěna v požadovaném množství vody, pak je výsledný roztok stále zředěn a nalit do drážek kolem válce. Obvykle se používá amofos, superfosfát a jakákoliv draselná hnojiva, která jsou snadno rozpustná. Z organických hnojiv je lepší přidat ananasovou šťávu, krávu, kuřecí stelivo.

Co jiného může být krmeno

Jaká další hnojiva lze použít na podzim? Každý majitel chaty má své výhody. Mnozí věří v pravidlo: pokud se nosí ze zahrady do města, a od města do zahrady nadbytečných plodin, pak to bude mít prospěch. Jablka a hrušky, které spadly ze stromů, se tak nehodily do duše majitele, mohou si najít místo na kompostu spolu s trávou a odpadem po řezání zahradních stromů. A přezrálé cukety nebo okurky, které je paní odmítnuta, je docela možné dát pod ovocné stromy, kopat je na zem.

Někteří krajané se domnívají, že zbytky jídla, kávy a čaje mohou být také vázány pod stromy, sypány pilinami, kůlny s ředěnými kuřecími stehny nebo krávou. Uspořádají takový kompostový svazek pod každým stromem zvlášť. Pravděpodobně je to také dobré, ale má smysl to zakrýt celou vrstvou půdy a zajistit, aby tam nezanechaly spadané listí. Listy ze stromů se lépe čistí - mají zimující škodlivé mikroorganismy a hlodavce.

Video "Péče o stromy"

Informační video o péči o stromy, obvazy a prostředky k bojiškůdci.