Pokládání dlaždic v koupelně vlastníma rukama: video instrukce

Pokládka dlaždic v koupelně silami profesionálních pracovníků je velmi drahá, takže mnozí dávají přednost opravám vlastníma rukama - pokud znáte základní pravidla, že to není tak těžké.

Dokonce i takové "šperky" dlaždice práce je docela schopný každého člověka, as našimi krok-za-krokem pokyny, doplněné o fotografie a video materiály, všechno bude ještě jednodušší!

Obsah:

 • hydroizolace podlahy;
 • Vyrovnání s kravatou;
  • Kolik je práce mistrů;
 • Pokyny pro pokládku dlažby v koupelně vlastníma rukama.
Obsah
 1. Hydroizolace
 2. Vyrovnání podlahy
 3. Kolik je položení dlaždice v koupelně
 4. Pokládání dlaždic do koupelny vlastníma rukama

Hydroizolace

Než dáte dlaždice do koupelny, nezapomeňte přemýšlet o hydroizolaci. Asi jste si všimli, že podlaha v koupelně je nižší než v jiném bytě.

To je velmi korektní a žádná shoda okolností - to se provádí s cílem minimalizovat škody způsobené možnými povodněmi. I když se na podlaze objeví několik centimetrů vody, nepřesáhne to koupelnu, nepoškozuje váš byt a neunikne sousedům.

Pokud položíte novou podlahovou desku přímo nad starou, bude podlaha velmi stoupat - to znamená, že hydroizolace bude sporná. Ale žádný průtok v potrubí není pojištěn.

Vodotěsná barva se nanáší běžným kartáčem ve dvou vrstvách

.

Proto starýTechnologie dlažby a potěru by měla být odstraněna. Pak bude nová podlaha stále nižší než podlahy v jiném bytě. Kromě toho můžete provést dodatečnou hydroizolaci povrchu pomocí speciálních směsí odolných proti vlhkosti na bázi asfaltu.

Tento odstavec není závazný - ale ne zcela zaplníte sousedy a vyhnete se mnoha problémům v případě vodovodů nebo poryvů.

Před pokládkou dlažby v koupelně proveďte hydroizolační opatření, je to snadné. V tomto případě jsou vhodné speciální dávkovací prostory (bituminózní nebo polymerní). Jejich funkce v kaučukové směsi.

Připravená a vyčištěná podlaha, jednoduše potřená zásobou běžným kartáčem, přičemž se zachytí 10-15 centimetrů stěn.

Vyrovnání podlahy

Aby se nová dlaždice dokonale vyrovnala, měla by být rovna i její základna, takže je třeba dokončit přípravu. Ve foto a video tutoriálu je jasné, že pokládka začíná pouze na dokonale rovném povrchu.

Zarovnání začíná určením nejvyššího bodu hrubé podlahy. To vyžaduje:

 • pomocí laserové úrovně pro měření stěny 1,5 m a vložení tečky;
 • přivádějí vodorovné čáry podél obvodu stěn;
 • pomocí rulety změřte vzdálenost od čar k podlaze na několika místech a určete nejvyšší bod.

V budoucnu by se měl dále řídit.

Určete nejvyšší bod, nastavtemajáky - obyčejné dřevěné nebo kovové kolejnice, jejichž horní rovina je rovna nejvyššímu bodu. Majáky jsou umístěny ve vzdálenosti přibližně 80 cm od sebe.

Poté můžete začít pokládku potěru. Podle instrukcí je řešení hněteno a pak je směs aplikována mezi majáky a pomocí pravidla, zarovnána tak, že jde v úrovni s jejich horní rovinou. Fotografie ukazuje, jak se to děje.

Po vytvrzení potěru mohou být odstraněny majáky. Také mezery, které zůstaly po nich, jsou pečlivě propláchnuty roztokem. Po kravatě lze dlaždici spustit až po vyschnutí. To je obvykle 1-2 dny.

V některých případech, pokud není možné použít technologii lešení, překližkové desky, které vyrovnávají podlahu, jsou naskládány na povrch. Na dřevěném povrchu je dlažba také bez problémů. Jak je to hotovo, přečtěte si sekci na stránkách o podlahách.

Kolik je vložení dlaždice do koupelny

Pokud se nechcete zabývat tím, jak si dáte keramickou dlažbu sami, budete se muset obrátit na specialistu na dlaždice. Cena jejich práce se liší v závislosti na regionu, městě a třídě průvodce.

Rozhodli jsme se zjistit průměrnou cenu keramických obkladů z těchto zdí a provést analýzu trhu.

Ukázalo se, že náklady na služby pro odborníky v průměrné úrovni je asi 1000 rublů na 1 km Km. m. Je třeba mít na paměti, že cena 1 m2, s výjimkou pokládky dlaždic,možná budete muset přidat svítidlo a hydroizolaci, což se obvykle také provádí v koupelně.

Jak vidíte, tato práce je mnohem výhodnější.

Kolik je dlaždice? - Již existuje cenové rozpětí vážnější, a to vše závisí na vašich preferencích a finančních možnostech (existují varianty keramiky, slínku, 3d atd.). Ceny se mohou lišit podle objednávky.

Pokládka dlažeb v koupelně vlastníma rukama

Po odstranění starého krytu a vyrovnání podlahy můžete začít pokládat novou dlaždici. Jak správně pokládat dlaždice, kde začít a jaká pravidla si pamatovat? - Podívejte se na náš průvodce krok za krokem a video materiály na konci článku.

Systém je odlišný, ale nejjednodušší je univerzální metoda ověřená v průběhu let.

V první řadě vám odborníci doporučují koupit podlahovou krytinu s malým okrajem. Faktem je, že to bude nevyhnutelně řez, a jeden nebo dva dlaždice můžete zkazit.

Nástroje a materiály:

 • dlaždice;
 • řezačka dlaždic - speciální nástroj pro řezání dlaždic;
 • nutně - zubová špachtle;
 • glutinový roztok;
 • plastové kříže a kolíky.

Než začnete, musíte důkladně vyčistit povrch podlahy. Pokud je to možné, naneste základní nátěr pro lepší přilnavost.

Po nanesení lepidla podle návodu naneste lepidlo na připravený podklad a opatrně vyrovnejte stěrkou.

Nezapomeňte, že lepidlo schne příliš rychle - nemusíte ho aplikovatIhned po celé koupelně, práce v malých oblastech.

Postupujte podle pořadí, nejdříve určete, kde začít. Obvykle se stohování začíná od vzdáleného konce rohu, takže je snazší se pohybovat.

Plastové klíny potřebné pro vyrovnání dlaždice a jejích mezer - jednoduše zasuňte klín do mezery a zatlačte jej na dlaždici, abyste se mohli pohybovat.

Dlaždici lehce navlhčete vodou, naneste na ni lepidlo a nasaďte na správné místo a lehce zatlačte. Aby čtverce dlaždice ležely přesně jeden vůči druhému, v mezeře mezi nimi jsou instalovány speciální plastové kříže a vodorovná plocha je neustále kontrolována pomocí hladiny.

Důležitá rada: pokud se dlaždice nehodila jako první, máte volný čas na opravu její polohy, protože lepidlo dlouho schne. Jednoduše upravte polohu dlaždice pomocí plastového kolíku nebo vše úplně znovu zpracovejte, předčistěte lepidlo.

Poblíž zdí a trubek budou nutně zůstat úzké pásy, které nepokládáte celou dlaždici - zde a tam bude řezačka dlaždic. Pokud toto zařízení nemáte - použijte obvyklý "bulharský".

Bude to možné, ne tak krásné, jako na fotografiích vzorků, ale přesto. Také, k řezání dlaždice bude muset být v rozích a opak od začátku pokládání zdi.

Pokud je viditelná část místnosti přímo před vchodem, je lepší začít pokládat dlaždici z této viditelné strany. Je pravda, že v tomto případě to nebude velmi výhodné ve vzdálených rozích.

Předem přemýšlet, kdekoupelna bude vybavena spotřebiči a instalatérskými zařízeními, aby bylo zdivo obkladaček přesně na tomto místě.

Mimochodem, pod dlaždice koupelny nemůžete uzavřít, pokud neplánujete v blízké budoucnosti provést přestavbu. Udělejte zdivo kolem vany a zavřete ho plastovým plátnem. Taková částečná práce ušetří spoustu peněz. Proto jsou v tomto případě velmi důležité fáze plánování.

Náš Video Tutorial-Samovar pomůže dostat se do procesu:

Po úplném položení keramické dlažby, nechte koupelnu na jeden den, aby bylo řešení co nejvyšší.

Jak dlouho lepidlo na dlaždice schne? - 1-2 dny. Poté můžete z mezer kříže vyjmout a tato místa otřít speciální těsnící směsí. To se provádí pomocí vlastních rukou, s pomocí speciálních ready-made skladů.

Užitečný článek? Přidat do záložek!

Rubrika: Podlahy v koupelně: pokládka, teplá podlaha, foto