Pokládání překližky na podlahu, montáž, vyrovnání, zařízení

Překližka - nejlepší kořenová podlaha podlahy. Je silný, není náchylný k deformaci, je vždy teplý. Vyrobeno ze dřeva, je schopno udržet pohodlné a zdravé mikroklima v místnosti. Místo pro opravu bytu s vlastními rukama dnes vám řekne, jak leží překližka na podlaze, technologie instalace a zarovnání. V důsledku toho se naučíte všechno zařízení této metody.

Obsah
  1. Jak položit dýhu na podlahu. Co držet, opravit
  2. Montáž překližkové podlahy vlastními rukama
  3. Podlahy z překližky

Jak položit dýhu na podlahu. Co držet, opravit

Pěna na bázi překližky se vyžaduje pomocí hmoždinek a lepidla. Lepidlo na vodní bázi nemá téměř žádný zápach, ale několik dní vysychá, což může způsobit nežádoucí zpomalení stavby.

Lepidlo na bázi rozpouštědel schne mnohem rychleji, ale zaplňuje místnost ostrým nepříjemným zápachem. Ačkoli s dobrou ventilací je zápach zatmění, mnoho mistrů se nelíbí této kompozici. Proto si můžete vybrat třetí možnost: připevnění překližky k podkladu pomocí dvousložkového lepidla. Nejčastěji se tato metoda používá, pokud není potěr dostatečně vysušen a v betonu je komunikace.

Zahájit práci na překližce na podlaze se zařízením správného potěru. Suchá nebo mokrá metoda udělala potěr - nezáleží na tom, co je nejdůležitější, že byla naprosto horizontální a práce byla prováděna kvalitativně. V případě, že je potěr proveden správně, je provedena tepelná izolacesouladu s technologickými požadavky, vlhkost základny nepřesahuje 1%, pak se můžete spolehnout na skutečnost, že hotové podlahy bude trvat mnoho let, bude teplé, suché, pohodlné.

Základem parket jsou obvykle překližkové desky FC 4/4 nebo vyšší. Obvykle zvolte tloušťku 1 centimetr, někdy 12 milimetrů. Je to právě tato tloušťka, která činí materiál trvanlivým, ale zároveň mírně ohebným, což je velmi důležité. Koneckonců, lepené plechy jsou vystaveny velkému zatížení, když lidé chodí po podlaze a zajišťují nábytek. Tloušťka větší než 12 mm je nepraktická, protože nemá vliv na vlastnosti, ale je dražší.

Protože překližka je vícevrstvý materiál, může se při vysoké vlhkosti rozpustit. Před zahájením podlahy je nutné zkontrolovat, jak mokré betonové podlahy. Je to snadné. Během opravy se odstraní stará povrchová úprava. Během výstavby jednoduše přestal být volný.

Velký list vodotěsného filmu (polyethylenu) je rozložen na staré desky. Hrany jsou opatrně a hermeticky přitlačeny k podlaze tak, aby střed zůstal volný. Pokud se po týdnu na polyethylenu neobjeví kondenzace, je možné otevřít dřevěný podklad. Vzhled vlhkosti naznačuje, že místnost je velmi vlhká a vyžaduje dodatečné hydroizolační stropy.

Instalace vozovky vlastními rukama

\ t

Zpočátku provádějí předběžné otevírání listů před měřením místnosti. Při řezání nezapomeňte vzít v úvahu, že mezi nimi jsou tlumící švytkaniny by měly být asi centimetr, a na stěnách - půl nebo dva centimetry. Podlahy by se neměly dotýkat stěn. Vzdálenost je nutná, aby se změnila velikost změny hladiny vlhkosti nebo tepla "neškrábe" hotové podlahy. Kromě toho jsou malé předvalky spolehlivější, stabilnější než velké.

Po dokončení řezu zkontrolujte, zda nejsou spoje v místě řezu narovnány. Takové obrobky nelze použít. Poté se provede montáž hadříků na podlahu. Listy jsou rozloženy na podlaze, jak bude na nich upevněno. Důležité: Nelze povolit jeden list čtyřkřídlového spoje! Panely jsou proto naskládány s posunem, jako ve zdivu.

Když je překližka namontována, jsou všechny detaily očíslovány, je nakreslen diagram jejich umístění, obrobky jsou odstraněny z podlahové jednotky. Podklad pod podlahou je pečlivě pečlivě vyrovnán: stopy jsou odstraněny, skvrny barvy a další stopy po stavebních pracích. Poté dekontaminační strop. Je nejlepší, aby byl silný průmyslový vysavač. Pokud se prach čistí, odpadky se provádějí obyčejným koštětem, pak je absolutně nemožné je navlhčit - vlhkost zkazí dřevní materiál.

Nyní musíte pokrýt zem základním nátěrem. Tento typ základního nátěru se připravuje ze stejného složení, kterým bude lepená překližka, ale silně zředěný vhodným rozpouštědlem. Úkoly základního nátěru jsou několik. Pronikne hluboko do pórů základu, přilepí na něj zbývající mikroskopické částice a vytvoří pevný povrch pro lepení.Takové žíhání zvyšuje adhezi lepidel a překližky, výrazně zvyšuje adhezi heterogenních materiálů. Základní nátěr zpevňuje povrch betonu, zabraňuje jeho rozbití, vytváří nový prach. Ve velké místnosti, kde budou podlahy prováděny po částech, se základní nátěr nanáší i po částech. V malých místnostech může být základní základna zcela. V každém případě se ošetření provádí bezprostředně před pokládkou překližky, chůze na základní nátěr nemůže.

Podlahy s překližkou

Předem vybraný tmel se nanese na základovaný základ pomocí zubové stěrky. Tloušťka požadované vrstvy je uvedena na obalu, obvykle však nepřesahuje dva centimetry. Na tmelu je očíslován list, který je pomocí samořezných šroubů s plastovými hmoždinkami upevněn k základně, což je důležité: diagonálně a obvodově se zhotovují spojovací prvky. Vzdálenost mezi hmoždinkami je 20 cm, vzdálenost od hrany k hmoždinkám je 2 cm, délka samořezného šroubu je trojnásobek konce překližky.

Aby nedošlo k rozbití kladiva na obrobku, provede se montáž následujícím způsobem. Přímo přes strom, nadace je nejprve vrtána vrtákem, jehož průměr odpovídá kolíku, a pak zenkuetsya vrták větší průměr. Ve výsledném otvoru se snadno skryjí samořezné klobouky.

Pevné podlahy musí být připraveny na parkety. To vyžaduje broušení. Nejlepší je použít speciální brusku, ale pokud tomu tak není, budete muset nejprve pracovat s velkým a jemným brusným papírem.Výsledný povrch by měl být dokonale hladký, bez třísek, otřepů, nerovností, výškových rozdílů ve spojích.

Pokrytí dobře položeného dřevěného podkladu parketami nebo jiným materiálem nebude tvrdá práce. Takové překližkové podlahy nebudou "chodit", působit jako zahřívání, kromě toho na pokoji vynikající a užitečné mikroklima.