Pokládka dlažby chodníkem vlastníma rukama

6. června 2013

Pokládání dlažebních desek jednou rukou
\ t


Sekce: Stavba


Pro majitele chalup a chalup je dostačující seznámit se s technologií, aby se dlaždice samy o sobě.

Etapa I

Začátkemzměřte pozemek, nakreslete rozsáhlý plán a aplikujte obrysy tras, které plánujeme vybudovat - nebude možné vypočítat potřebné množství dlaždic a potřebné pro pokládku směsí.

Pomocí lana a kolíků dále označte obrysy již na staveništi. Pokud je plot určen k hranicím, je nutné ponechat malý okraj. Šířka stopy závisí na velikosti dlaždice. Pro výrobky o rozměru 250 x 50 je nutné, aby šířka a délka sekce byla více než 50 sm. Pokud je dlaždice - 300 x 300, pak násobky 30 cm - to zabrání potřebě snížit dlaždice, a zároveň aby ​​konstrukce odolnější. V této fázi je nutné předem uvažovat o okapech.

Fáze II

Kopání výkopu na vyznačeném místě. Take trávník do hloubky 15-25 cm, pak pomocí lopaty a hrábě vyrovnat povrch. Je čas přemýšlet o komunikacích a trubkách - je třeba je pokládat předem, aby se pak dlaždice nerozebíraly. Pokud komunikace není vázána na tratě, kdykoliv je tam potřeba něco zasadit nebo se někam kopat, majitel se cítí jako asistent na minovém poli. Zde nejsou uloženy žádné schémata.

Jsou-li na staveništi kopce nebo jámy, první musí být vyříznuty a druhou je nalijte půdu. Vznikly povrchyvyrovnání s hrábě a omílání. Tak, aby dešťová voda nestačila, organizujte odtok tak, aby povrch měl mírný sklon. Voda by měla jít z cesty na trávníky nebo odvodňovací studny. Sklon musí být 0,5-1 cm na metr.

Je-li půda mírná, měla by být zvlhčena a dobře zastrčená, aby nedošlo ke smrštění.

Nyní je to příčina. Není nutné montovat kryt přímo na zem, hrozí, že se dlažební deska začne posouvat relativně k sobě a tam a k trhlinám v okolí.

Zpočátku do štěrku spadá štěrk (drcený kámen) s frakcí 20-40 mm. Tato vrstva (tloušťka 10-1 5 cm) bude sloužit jako drenážní funkce.

Pak 1,5 mm silný pískovec (je žádoucí, aby písek neobsahoval soli a organické materiály, protože plevel se objeví na trati nebo vyrostou plevele). Změřte výšku písku (5-7 cm) na kolících a ve stanovené výšce napětí mezi strunami šňůry-posoryadovku. Nalijte vrstvu písku (tloušťka 40-45 mm) a vyrovnejte pomocí kolejnic a hrábě. Po této kontrole povrchu základny: pokud jsou jámy, musí být pokryty pískem a extra zastrčený. Těsnění písku, nekazit vodu - by měly být kaluže. Pro přivádění vody použijte zahradní hadici. Poté, co písek zaschne (je to 2 hodiny za slunečného dne a za slunečného dne), musí být důkladně zarovnán s profilem a poté zastrčen.

Je-li trasa také příjezdovou cestou, místo písku je lepší spát granule - pro pevnější základ.

Mimochodem, oobrubníky Mnozí odborníci doporučují, aby neodmítli od nich: dávají webu geometrický tvar a nedovolují základu sklouznout během pokládání. Obrubník by neměl být větší než polovina jeho výšky. Takže musíte vykopat malý příkop po obvodu (na šňůře) uvedeného místa, naplnit ho malou vrstvou písku a otisknout. Za účelem posílení obrubníků pomocí roztoku cementu. Zesílení na obou stranách tak, aby po usazení roztoku nenarušovalo pokládku dlaždice. Z výše uvedeného by měl být roztok nasáván pískem. Obrubníky by měly být umístěny přesně podle geometricky tvarovaných označených ploch.

Fáze III

Připravte směs písku a cementu v poměru 8: 1 (její výška je 3-4 cm). Taková směs se také nazývá podvazek. Na bocích změřte výšku hromady kopců a vytáhněte řádek. Nalijte směs a vyrovnejte ji. Chcete-li zarovnat na hranách, vložte tyče nebo trubky požadované šířky a projděte profilem. Na rovný povrch vytvořte potěr s potrubím.

Začněte pokládat dlaždice . Stohování musí začínat od hranic nebo od zdi. Aby se zabránilo tomu, že se připravený povrch roztaví, dlaždice se od sebe položí, pohybují se po uzavřené dlaždici (pohybují se po kolenou, pomocí desky). Nové dlaždice jsou těsné k předchozím - tak, aby se nezvyšovala tloušťka švů. Mezera mezi dlaždicemi je 1-2 mm (můžete použít speciální kříže).

Trumpujte kachlovou gumu ženskou Kievan. Pokud dlaždice padne nerovnoměrně, pod nínalijte směs z pískového cementu a znovu namáhejte. Doporučujeme vám průběžně měřit dlaždice pomocí úrovně a na místech, kde ji zvedáte, aby ji pohladil Kyjevan.

Pokud jste si vybrali tvarovanou dlaždici nebo trať má tvary vinutí, budete muset řezat dlaždice. Obvykle se to děje až po položení dlaždice, což není nutné řezat. Řez produkt bulharský s diskem na beton.

Při dokončování pokládky je nutné odstranit všechny švy směsí z pískového cementu a navlhčit ji, pokud je to nutné, a pak navíc usnout v mezerách získaných po smočení. Cesta je připravena!

To vše je dobré pro oblasti s rovným povrchem. Pokud je nepříjemný reliéf (velké rozdíly ve výškách), pohyb půdy může deformovat dlaždice. Vyžaduje to trochu sofistikovanější technologii. Půda je pokryta betonem v tloušťce 80 mm, následuje směs cementu a písku 40 mm a umístěna na vrch dlaždice. Ve zvláště složitých případech, stejně jako při vylévání přístupové cesty s velkým dopravním zatížením, vyrobte železobetonový potěr. Pak stoh dlaždice a posypeme pískem.

TURBOT A PÉČE
Někdy je nezbytné obkládat dlaždice, zejména barevné. Minimálně proveďte komplexní úklid dvakrát ročně.

Při čištění sněhu nebo ledu nepoužívejte kovové škrabky, škrábance nebo lopaty - mohou poškodit fasádu dlažby. Využijte plastového inventáře.

Nepoužívejte rozpouštědla a chemikálie, které nejsou určeny k čištění. Koupit speciální nářadí.

Snažte se vyhnout kontaminaci dlaždice cementem - při čištění nevyhnutelně kazí povrch.

Nedoporučuje se pokrýt dlaždice barvou - povrch bude příliš kluzký.

Není nutné kropit dlaždice slanými směsmi a jednodušší sůl v zimě ničí horní vrstvy betonu. Je také nutné odstranit olej z povrchu.

Zdroj vlastní výroby:

http://www.umeltsi.ru/