Pokrytí vlečky pedimentu: jak nařezat štěrbinu, zakončit vlečkou štítu

Uspořádání štítů - důležité opatření při provádění střešních prací. Existuje mnoho možností pro zdobení štítů s různými materiály. V posledním desetiletí se vlečka kolejnice stala běžně používanou v obytných budovách kvůli své relativní levné a výjimečné praktičnosti. Na rozdíl od příjemného vzhledu a designu musí být fasádní materiál štítu silný, odolný, aby neztratil tvar a barvu.

Podle technologie výroby rozlišovat tyto typy vlečky : ​​

 • dřevěné;
 • vinyl;
 • ocel;
 • cement.

Nejpoužívanější vinylová vlečka. Podle typu montáže a upevnění čelních latí rozlišujeme horizontální a vertikální montáž panelů. Vertikální instalace se používá v nebytových prostorách, jako jsou: průmyslové stavby, různé kavárny, obchodní pavilony, myčky aut. Horizontální instalace je nejčastější u obytných budov.

Obsah
 1. Výhody a nevýhody vinylového obkladu
 2. Typy vedlejších prvků
 3. Pravidla pro montáž vinylových obkladů
 4. Nástroje a předinstalační práce
 5. Montáž obkladových panelů a vybraných prvků

Výhody a nevýhody vinylových obkladů

\ t

Popularita vinylové vlečky je dána zjevnými výhodami :

 • uchování tvaru a barvy po celou dobu životnosti až 40-50 let;
 • vysokáteplotní odolnost od -50 do + 50 ° С;
 • nepřítomnost rozkladu, koroze, deformace způsobené teplotním rozdílem;
 • environmentální bezpečnost, neobsahuje toxické a hořlavé látky;
 • přirozené větrání, dosahované pomocí otvorů na panelech materiálu;
 • nedostatek elektrické vodivosti;
 • snadné provádění instalace, instalační práce;
 • dobrá odolnost vůči vnějším vlivům: teplotní výkyvy, solární vytápění, vysoká vlhkost prostředí;
 • snadná instalace, údržba a provoz;
 • široká škála barevných řešení;
 • atraktivní cena materiálu a jeho instalace.

K záporným bodům lze přičíst :

 • neschopnost odolat silným úderům, po kterých zůstávají viditelné zářezy a poškození;
 • schopnost podepřít plamen po určitou dobu, proto je zakázáno střílet oheň v blízkosti materiálu;
 • je povinné použít mezery mezi pásky během instalace. Pokud tak neučiníte, proudy proudí na teplotní výkyvy.

S přihlédnutím k tomu, že nedostatky mohou být sníženy na nulu při základním dodržení instalačních a bezpečnostních pravidel - použití vinylové obklady pro úpravu štítu je dnes vhodnou alternativou.

Typy vedlejších prvků

\ t

Před ražením parapetem je nutné zjistit, které komponenty a selektivní prvky se skládají.

Čelní deska můžemají různé tvarové faktory a imitace pro různé typy fólií: jedle, lodní desky, pevné obložení, váhy, šindele, kulatiny a roubené stěny.

Pro montáž běžných panelů a kompletního obložení porcelánového dílu se používají vybrané panely (příslušenství) různých tvarů a účelů: profily pro start a povrch, profily H a J, vnější a vnitřní rohy, okenní lišty. Také použít ozdobné obložení, výlisky, sofisty, atd.

Je třeba vědět, že velikosti společných dílů u různých výrobců jsou odlišné. Proto je nutné použít selektivní prvky stejného výrobce jako běžné panely.

Výchozí profil slouží k upevnění spodní části čelního panelu, začíná instalací vlečky. J - profil (Jay - profil, J - kanál) slouží k uzavření bočních panelů na boku. H - profil je nutný pro dokování v délce panelů panelů. Okenní a dveřní otvory jsou orámovány pomocí J - tvarů se zvětšenou velikostí. Vnitřní a vnější rohy jsou nezbytné pro zakrytí okrajů obkladových panelů, jakož i pro spojení opláštění stěn, které jsou v kolmých rovinách. Při upevnění hrubého panelu oříznutého na výšku použijte profil. Stropy a římsy jsou sešité sofisty - speciálními obložkovými panely, které jsou opatřeny perforací pro ventilační produkt střechy.

Pravidla pro instalaci vinylu

Při instalaci vinylových panelů je třeba vzít v úvahu koeficientteplotní expanze. Například průměrný panel o délce asi 3 metry, nastavený na 5 ° C, může v letním období prodloužit o 10-12 mm. Proto by měly být obklady panely a selektivní prvky připojeny tak, aby jejich cestování v zimě a v létě nic nebránilo. Z toho vyplývá, že při rozšiřování (v letním období) by vlečka neměla nic odolávat a při stlačování (v zimě) by ji nemělo nic omezovat. Pokud se to při instalaci nebere v úvahu, panely se v létě prodlouží, a to bude dohnat a jít s vlnou, a v zimě to prostě praskne. Podlouhlé oválné otvory na upevňovací přírubě bočního panelu se používají k upevnění na kovovou nebo dřevěnou dlažbu. K fixaci dochází s hřebíky, šrouby nebo sponkami.

Montáž by měla zapadnout do středu montážních otvorů, pouze v tomto případě bude v bočním panelu možnost pohybu v mezích upevňovacích drážek při stlačování - expanzi. Je zřejmé, že v případě nesprávné instalace, alespoň jednoho - dvou upevňovacích prvků, bude vlečka zbavena možnosti lineárního posuvu.

Při montáži upevňovacích prvků není nutné panely pevně táhnout do mřížky - jinak nebude možné teplotní komprese - expanze!

Upevnění by mělo být mírně uvolněno otočením šroubu o polovinu otáčky, po utažení nebo mírně nedokončeném hřebu 1-1,5 mm. Napínání vlečky při montáži není rovněž povoleno z důvodu expanze teploty zastavení- komprese Po upevnění panelu k zámku musí být přišroubován k mřížce ve volném stavu bez jakéhokoliv úsilí.

Aby bylo možné vždy připevnit na střed otvorů, je nutné použít tyče široké 60 mm. V případě použití užšího shethaetinového upevnění již nemůže spadnout do středu otvoru příruby. Poté se otvor prodlouží pomocí vrtáku, vrtáku nebo jiného nástroje. Tvary jsou za normálních podmínek instalovány ve vzdálenosti 400 mm, přičemž montážní krok je také 400 mm. V oblastech se silným větrem je schod snížen na 200 mm a vinylová podložka je instalována pod montážní hlavou.

Používáte-li vertikální vlečku, je způsob upevnění panelů a prvků poněkud odlišný. Při upevnění panelu je první úchyt instalován v horní části přírubových otvorů - jinak nebude možné jej zavěsit. Zbytek držáku, jako v horizontální vlečce, by měl zapadnout do středu otvorů. Při připojování horizontálních panelů se svislou musí být dodržena požadovaná vzdálenost 6 mm. Tato mezera je podmíněna a předpokládá instalaci panelů při okolních teplotách 15-25 ° C. Pokud je tedy montáž v zimě, ponechte vůli větší než 6 mm a v létě méně než 6 mm.

Nástroje a předinstalační práce před instalací

Pro instalaci vlečky na štítku budete potřebovat následující nástroje: nůžky na kov (s malými zuby), kladivo, kleště, vrtačku, kovúhel, hydraulická úroveň, svinovací metr, papírový nůž, šroubovák, hřebíky a šrouby, sklon.

Před instalací vlečky je nutné vybudovat spolehlivá lešení. Plocha, na které budou upevněny prvky obložkových panelů, by měla být naprosto rovná a bez zbytečných vyčnívajících prvků - žaluzií, skříní, příslušenství atd.

Při usazování mřížky suchým stromem s vlhkostí nejvýše 12-15%, jinak při sušení bude mřížka vyrobena a spolu s ní a obkladovými panely!

Tyče jsou vyráběny ve velikostech 25,30,40,50h60 mm, předem ošetřených antipyreny a antiseptiky. Jako základ pro rošt mohou být použity také pozinkované profily ze sádrokartonu stejné šířky. Tyče latí mezi sebou upevňují ve vzdálenosti 200-400 mm

Montáž obkladových panelů a selektivních prvků

Dokončení vlečky štítu začíná instalací startovací tyče. Při instalaci je nutné věnovat zvláštní pozornost přesnosti horizontálního uspořádání. Nejmenší zkreslení při instalaci ovlivní obecně rovnost obložení panelů panelů, buďte opatrní. Pokud je použito několik startovacích pásů, je nutné ponechat mezi nimi mezeru 10-12 mm.

Následuje montáž vnitřních rohů nebo J profilů. V případě nedostatku délky pro celý pediment se pěstují s otvorem 25 mm, přičemž mezi přírubami pro upevnění hřebů je mezera nejméně 9 mm.

Spodní a horní rohové tyče jsou řezány nožem v potřebném úhlu a ukotveny.

Instalace obyčejných vedlejších panelů začíná od zadní části fasády domu, je snazší „naplnit“ ruku a získat potřebné dovednosti. Pokud je nutné spojit běžné panely na délku, pak jsou spojeny pomocí H-tyčí nebo dále. Při spojování se hřebík a hradní díly stříhají tak, aby sklony prken byly 25 mm.

Hrany obkladových panelů jsou řezány v požadovaném úhlu, takže se mohou snadno dostat do žlabu přijímacích profilů. Samotný panel horní řady je zajištěn nerezovým hřebíkem.

Posledním krokem je instalace sofistiků, jsou-li taková provedení poskytnuta. Pravidla pro jejich upevnění a montáž jsou stejná jako u obložkových panelů. Možné možnosti instalace jsou uvedeny na obrázku níže.

Při zhotovování štítu z vlečky je nutné brát v úvahu prodloužení teploty, stejně jako správně a přesně upevnit panely a vybrané prvky - pouze v tomto případě vám bude sloužit mnoho let.