Položení laminátu vlastníma rukama video. Laminátová pokládka

Pokud se rozhodnete ve svém bytě na laminátové podlahy na vlastní pěst, pak můžete docela pochopit, protože to je laminátové pokrytí je docela relevantní v naší době. Stohování laminátu vlastníma rukama není složité a cena je přijatelná. Nyní v obchodech obrovský výběr laminátů. Můžete si vybrat pro jakýkoliv vkus a interiér ve svém bytě. Vždy vypadal harmonicky a krásně. Určete, kde bude provedeno položení laminátu na podlahu. Koupelna není žádoucí dělat. Laminátová podlaha obsahuje strom, a jak víte, strom je citlivý na vlhkost. Nezapomeňte na to. Místo pro opravu bytu s vlastními rukama připravil dobrou instrukci o technologii pokládky laminátu s fotkou a videem.

Obsah
  1. Pokládání laminátem vlastními rukama
  2. Technologie pokládání laminátu vlastníma rukama
  3. Jak umístit laminát na podlahu sami
  4. Pokládání laminátu vlastníma rukama video

Pokládání laminátem vlastními rukama

Především chceme upozornit na skutečnost, že samotné laminování bude poměrně problematické, je žádoucí, aby to bylo alespoň v jednom páru.

Nejprve vyberte barvu laminátu a poté určete jeho třídu. Pak musíte určit, kolik je potřeba pro pokládku na podlahu v konkrétní místnosti. V jednom balení 10 desek. Jsou určeny pro 2 m2. Předpokládejme, že asi 12 ks bude potřebovat asi 6 balení laminátu. Nakupujte, jen v případě, se zásobami, protože existuje šanceomylem poškodit desku během stohování, nebo odříznout desku z této strany, tím více, pokud ji položíte na podlahu sami a dokonce i poprvé. Jedná se o běžné případy, zejména pokud jste v tomto oboru noví. Jedním slovem, extra balení laminátu nikdy nebude zbytečné!

Než začnete laminát nosit vlastníma rukama a správně, musíte se velmi dobře připravit na základ, na kterém budete obkládat, pak opatrně vyrovnat podlahu a jít po vysavači. Při provádění vazby nebo jiných operací není nutné. Stačí, když budete mít hladký povrch podlahy bez silných nárazů a výkyvů.

Máte-li dřevěnou podlahu, projděte se na správných místech s bruskou, a pokud vykousete podlahu, naberete několik hřebíků v místech pro připevnění (v blízkosti nehtů, které jsou nacpané, možná staré se uvolní). Ale nemůžete se nudit - můžete laminovat na linoleum, pokud je to tam je nejdůležitější věc, která by byla s rovným povrchem. A pokud chcete, aby všechno vyšlo dokonale a dokonale, pak je vhodné udělat potěr.

Než začnete, připravte všechny nejdůležitější nástroje najednou. Jedná se především o roli z pěnového polyethylenu (základ pod laminátem), pilu nebo pilu, kladivo, dřevěnou tyč 15 - 20 cm, metr a tužku. Můžete použít elektrickou pilu - ruční řezání laminátu není tak snadné.

Technologie pokládání laminátu vlastníma rukama

Většina lidí se domnívá, že technologie pokládky laminátu na podlahu není nic složitějšíhodělá to velmi rychle. To jsou lidé, kteří se v tomto oboru neúčastní osobně, a pověsti nebo jen ze strany viděli, jak to dělají ostatní, sledují video. Na první pohled je to prostě, že desky jsou vzaty a složeny dohromady a naskládány na podlahu. Varujeme však, že položení laminátu vlastníma rukama, a ještě méně, poprvé, odnést více a více času a úsilí, než si představujete.

Podrobněji analyzujeme technologii pokládky laminátu na podlahu. Desky jsou upevněny dohromady všemi čtyřmi stranami na principu "hřebenové drážky, jinými slovy, hřeben jedné desky je vložen do drážky druhého a pevně připevněn kladivem." Další podrobnosti jsou uvedeny na obrázku.

Samotná technologie je poměrně jednoduchá, můžete začít z kterékoli strany místnosti. Laminát položte kolmo k oknu, takže mezi deskami nebudou žádné viditelné spoje. Zpočátku je nutné prodloužit obložení podél stěny v jedné řadě, protože pokud ho položíte na podlahu, po obvodu, bude to velmi rušivé. Poté vezměte laminátové desky a položte je podél stěny a upevněte čelní stranou. Nastavte desky pomocí kladiva tak, aby se pevně dotýkaly.

Za tímto účelem vezměte dřevěnou tyč a připevněte ji ke konci desky z čelní plochy, ne však na samotný hřeben a nad ním, aby nedošlo k rozdrcení hřebenu. Pak desky nastavte na sebe a lehce poklepejte kladivem na tyč. Konec desky na zeď, takže mezera v tloušťce laminátu (proto se vejde kusy), hlavní věc není přehánět to, jinak můžete poškodit laminátové desky (to je v takových případech a potřebují zásoby). Tak jsme se rozložili a upravili desky po celé stěně. Na samém konci je třeba desku snížit na požadovanou velikost.

Zde a položil první pás. Zatlačte je co nejtěsněji ke stěně, před ní vložte klíny ze všech stran, asi 1 cm, pro tyto účely můžete použít všechny stejné kousky laminátu.

Druhý pás vložte stejným způsobem, těsně před odříznutím poloviny laminované desky a začněte ji tvořit. A právě ten další můžete začít znovu ze stejné desky.

Proto by se mělo ukázat, že laminát na podlaze je jako šachovnice, která vypadá velmi krásná a originální. Právě u tohoto zdiva je odpor laminátu zvýšen hnacími silami a „nechodí“.

Jak správně umístit laminát na podlahu sami

Je to právě tato pokládka, kdy je druhá deska stlačena. Pevně ​​k sobě přiléhají. Poté opatrně odložte tento proužek a vložte jej hřebenem do drážky pásu, který je přitlačován ke stěně. To by mělo být provedeno pod úhlem 20 stupňů. Pevně ​​ji zatlačte a pak klepněte na ni, pouze úhledně. Pás desek by měl těsně vstupovat do hřebene v drážce pásu, přitlačený ke stěně. Nebojte se, pokud se něco pokazí, zkuste to znovu. V procesu pokládání vyrazíte mnohem rychleji a sebejistěji. A co je nejdůležitější, nezapomeňte, že proužky by měly být sestaveny tak, aby se náhodně nezměnily a nezačaly vkládat dalšístrany To znamená, že hřeben by měl vstupovat do drážky, a ne drážka v drážce nebo hřeben v hřebenu. Video níže ukazuje, jak správně laminovat podlahy vlastními rukama, podívejte se.

Je-li mezi pruhy laminátu nějaká mezera, vezměte si batoh, kladivo a nastavte si navzájem, poklepáním podél celého pásu, hlavního povrchu drážky, aby nedošlo k jeho poškození.

Tímto způsobem je nutné sbírat a kombinovat všechny laminátové pásy, které jsou navzájem sladěny po celém obvodu. A co je nejdůležitější, nezapomeňte vložit klíny, mezi stěnu a laminát, kde v 1 cm nejtěžší a ne pohodlné, to je poslední pás. Jeho první měření přesně a přesně řez, a za druhé, když vložíte poslední list nebude pohodlné nastavení hustěji. K tomu vezměte pásek ze železa nebo profilu, ohněte hrany na protilehlé strany tak, aby na jedné straně byl ohyb v 0,5 sm, a na druhé straně (na opačné straně) asi 1 - 1,5 cm pro kladivo. Tento „nástroj“ vytvořený na míru bude snazší přizpůsobit poslední list.

Jak obejít jiné překážky, například potrubí, prahy dveří, myslím si, že je jasné, vezměte si pilu na pilu, rozeznejte a vyřízněte. Stohovací laminát vlastními rukama na podlaze je připraven. Musel jsem trochu pracovat, ale ušetřil jsem peníze a naučil se technologii stohování. Pokud to není jasné - sledovat video a klást otázky v komentářích. Děkuji za pozornost. A pokud se rozhodnete udělat strop se sádrokartonem vlastníma rukama, pak je tento článek pro vás.

Pokládání laminátů vlastníma rukama video