Pouliční krb s vlastními rukama

Nekonečně můžete sledovat planoucí oheň. Zvláště pěkné to udělat na pozadí přírody. Můžete si zařídit krb v venkovském domě nebo chalupě a podívat se na plameny v místnosti. Ale ne vždy může krb postavit místnost - mnoho budov má omezení použití otevřeného ohně. A je možné postavit oheň na ulici a prodiskutovat s ním dlouhodobé letní večery se světovými problémy. Jak postavit pouliční krb vlastníma rukama? Je to docela jednoduché. Ulice krb není nejtěžší staveniště.

pouliční oheň vlastníma rukama

Obsah
 1. Jaké jsou typy pouličních krbů
 2. Nezbytné prvky pouličního krbu
 3. Proces budování pouličního krbu
 4. 1. Vytváříme projekt
 5. 2. Vyberte materiál
 6. 3. Začátek stavby: nadace
 7. 4. Stavíme krb: zdivo
 8. 5. Ozdobujeme pouliční krb
 9. Pouliční krb vlastníma rukama: vzdělávací video

Jaké jsou typy pouličních krbů

Můžete uspořádat pouliční krb ve vaší předměstské oblasti různými způsoby. Hodně záleží na tom, zda si jednoduše vychutnáte výhled na otevřený plamen nebo váš krb bude stále používán jako gril, nebo jako trouba.

V případě, že pouliční krb ve vaší oblasti bude jen kotvícím objektem pro relaxační prostor, vytvoří se v rohu vašeho prostoru útulnost, kde lze postavit krb jako domácí krb.klasická forma.

Tato zařízení budou mít všechny klasické prvky domácího krbu. Musíte si vytvořit vlastní ohniště a komín. To jsou hlavní prvky. Můžete také instalovat krb s dalšími prvky, jako je krbový stojan nebo dekorativní police. Jediný rozdíl od domácího krbu bude ochrana před účinky vlhkosti z atmosféry. Za tímto účelem můžete uspořádat baldachýn kolem krbu.

zahradní krb

\ t

Materiál pro výrobu pouličních krbů může být velmi odlišný: od lehkého kovového krbu až po hlavní kamennou konstrukci. Přirozeně, jakýkoliv použitý materiál by měl být žáruvzdorný.

Volitelně může být pouliční krb propojen s plotem kolem vaší oblasti. Je zajímavé vytvořit krb v rohu areálu, v místě zavírání zdí plotu. K dispozici je také krb na ulici. Ale v tomto případě budete muset pracovat více na okolním krajinném designu tak, aby centrum ulice nevypadalo jako outsider. K tomu můžete použít například živý plot, výsadbu stromů. Můžete také postavit dekorativní zeď, která vloží váš pouliční oheň do okolí.

Kromě toho je třeba mít na paměti, že existují také hotová pouliční krby, které jsou jednoduše instalovány na určitém místě. V takových zařízeních je ocelový plech, obvykle kulatý. K dispozici jsou také hotová pouliční krby s grilem nebo grilem. Tyto budovy mohou být obklopeny speciálním požárním pásem, který je \ tnaplněn nehořlavým materiálem.

Pouliční krb může být také mobilní. Můžete ho vyčistit v chladném období ve spíži, a v teplém čase nainstalovat na jakémkoli místě se vám líbí.

krb zabudovaný do zdi

\ t

Můžete mít takové přenosné a samostatné krby, pokud máte dovednosti pracovat s kovem. Budete muset řezat plechy, ohýbat a pomocí svařování vytvořit ready-made stavby z nich.

mobilní krb

\ t

Přenosný pouliční krb by však měl být masivní konstrukcí. Je zcela možné, aby se z kousků kovu, které tvoří oheň z nich. Základní pouliční krb může vypadat jako velký kovový koš. Je to zcela možné s kusem kotvy a kusem kovového plechu, upevňujícím mezi nimi svařování nebo dokonce pletací vodič. S některými tvůrčími schopnostmi takový přenosný krb může být dán neobvyklý tvar (například, dělat to v podobě létající misky.)

Nezbytné prvky pouličního krbu

\ t

Aby vám a vašim hostům kašel a kýchání na hořícím krbu na ulici - musíte přemýšlet o systému pro odvod kouře. Nejjednodušší pouliční krb ve formě otevřeného ohně je prostý takových zařízení a ve větrném počasí může požár a kouř v takovém požáru způsobit potíže.

Pouliční krb může být vybaven dodatečnými úpravami pro grilování grilu nebo kebabu. Abychom tak řekli, zkombinujte potěšení s užitečnými. V tomto případě budete moci nejenzahřát se u ohně, ale také vařit na něm různé pokrmy, které vás a vaše hosty potěší.

Ohniště pro grilování

Pokud ale přejíždíte více, může být uliční krb plně integrován s letní kuchyní. Mnozí obyvatelé venkovských domů si v létě připravují vlastní letní kuchyni. Oheň v takové budově, která má vzhled otevřeného altánu, může být dobře použit pro estetické, dekorativní účely.

Proces budování pouličního krbu

1. Vytvořit projekt

Pokusme se zjistit, jak si můžete vybudovat vlastní pouliční krb v kombinaci s grilem nebo grilem. To bude docela vážná stavba, jejíž výstavba začíná vytvořením projektu a základem nadace.

pouliční krb

Při vytváření projektu budete muset určit umístění budoucího ohniště. Je lepší umístit ho v souladu s dostupným větrem větru, aby se kouř z ohně vykonával mimo místo. Pokud není možné umístit krb tímto způsobem - pak by to měl být vážný komín, který odčerpává všechny produkty spalování.

Vyhněte se průvanům v místě pouličního grilu - krb lze vyrobit s živým plotem ozdobných stěn.

Ve skutečnosti je ulice-grilování krabicí se třemi stěnami. Jedná se o minimální počet položek pro otevřený krb. Může být také vybaven stacionárním komínem a různými přídavnými zařízeními, jako jsou stoly pro zpracování masa nebovýklenek pro sušení palivového dříví.

2. Vyberte materiál

Začneme výběrem materiálu pro výstavbu pouličního krbu. Předpokládejme, že chceme postavit cihlovou budovu. V tomto případě, vnitřní povrch, a to je žádoucí a celý krb byl postaven z cihel slinku. Ve stavebnictví je to poměrně jednoduché.

slinuté cihly

Pro dekorativní obložení si však můžete vybrat jakýkoliv nehořlavý materiál. Možná budete chtít oříznout pouliční krb s dlažbou pod divokým kamenem, vytvořit hrubý design, a možná si vyberete lehčí, hravější obložení.

Rovněž připravujeme pro stavbu stavebních směsí pro zdivo a upevnění obložení. Nezapomeňte připravit kovové části: hrát gril, rošt. Pro vnitřní povrch komína stacionárního pouličního krbu lze použít azbestové cementové potrubí.

3. Začátek stavby: nadace

Začneme přenášet kresbu do reality. Naše pouliční krb z cihel bude mít spravedlivou hmotnost, a proto při jeho montáži nemůžeme dělat bez základové zeminy.

Pod pouličním krbem můžete vytvořit jednoduchý základ v podobě desky o tloušťce asi 15 cm. Chcete-li to provést, označte místo, odstraňte horní úrodnou vrstvu a vykopat základní jámu. Na dně základové hromady písku a štěrku jsou položeny a jahody. Vytváříme bednění a vkládáme do něj kovové tyče výztužného rámu. Naplňte betonový roztok a počkejte, až bude zcela zrát.

základtvar desky

Jako základ lze také položit a připravit betonovou desku.

Část základny, působící nad zemí, může být obohacena, aplikujeme ji na dekorativní dlaždici nebo kámen.

4. Stavíme krb: zdivo

Pro lepení používáme cihly s použitím roztoku písku a cementu v poměru 2: 1. Při pokládání stacionárního pouličního krbu ve směsi můžete přidat změkčovadlo a přísadu odolnou proti mrazu. Při pokládce pece v upevňovací směsi se přidává přísada pro zvýšení tepelné odolnosti. Tato přísada může být vyrobena a nezávisle přidána do kbelíku směsi půl kilogramu soli.

zdivo

\ t

Zvláště důležitý je výběr materiálu pro obložení vnitřku pece. Pro tento účel lze použít několik druhů materiálů:

 • mají porézní strukturu. Patří mezi ně shell rock nebo pískovec.
 • Trvanlivé přírodní kameny, jako je čedič nebo dolomit.

pokládání cihel vlastníma rukama

Pro nezávislou kontrolu tepelné odolnosti materiálu umístěte na zkušební vzorek starou pneumatiku a zapálte ji. Nestabilní materiál bude zničen - tyto materiály by neměly mít přímý kontakt s ohněm.

5. Vyzdobujeme uliční krb

Můžete malovat pouliční krb s různými architektonickými detaily. Dobrou volbou je vytvořit oblouk. V tomto případě je šablona předem vyrobena z dřevěného štítu, na kterém je položena cihla, která je součástí oblouku. Poslednívloží horní cihlu, hraje roli druhu hradu. Po zaschnutí malty a upevnění cihly se odstraní dřevěná šablona.

cihlový oblouk

Povrch konstruovaného pouličního grilu může být potažen dekorativními dlaždicemi.

obkládací dlaždice

Pouliční krb s vlastníma rukama: vzdělávací video