Použití ohřívače fólie

Obsah
 1. Fóliové izolační materiály
 2. Obsah
 3. Hlavní čip - odráží efekt?
 4. Čedičová vlna paroc?
 5. Polyethylenová pěna?
 6. Sklolaminát s lisovanou fólií?
 7. Videa?
 8. Rockwool?
 9. Matka Rainred?
 10. Oblast působnosti?

Fóliové tepelně izolační materiály

\ t

Výrobky ve formě desek a válců, dodatečně pokryté speciální vrstvou z pěnového obložení, včetně lepidla, mají dnes stále vysokou poptávku po technologii budov. Kromě toho se v hmotě těchto materiálů vyznačuje hořlavostí, která přitahuje ještě větší zájem o plán izolačních řešení, a v některých případech jsou stále schopny plnit funkci dekorativní konstrukce konstrukcí.
Jakýkoli odraz izolace vyžaduje minimální náklady na instalaci. Měkké a elastické, tepelně izolační materiály této řady se obvykle snadno stříhají, ohýbají, lepí a přibíjejí. Jsou široce používány pro účinnou tepelnou, vodní a parní izolaci širokého spektra zakřivených, sférických nebo šikmých povrchů, proto se úspěšně používají k izolaci nejen stejných povrchů stavebních konstrukcí, ale také trubek.
Ohřívač fólie prezentovaný na našem trhu je zpravidla izolační materiál založený na:

 • čedičová vlna;
 • pěnový polyethylen;
 • sklolaminát.

Každý z těchto materiálů má svůj vlastnívýhody a určité nevýhody.

Obsah

 • Hlavní čip - odráží efekt
 • Čedičová vlna paroc
 • Pěna z polyethylenu
 • \ t
 • Sklolaminátové lisované fólie
 • \ t
 • Videa
 • Rockwool
 • Matka Rainer
 • Oblast působnosti
 • \ t

Hlavní čip - odráží efekt?

Výrobci známých značek uvádějí vysoké vlastnosti svých fóliových výrobků, zejména slibné dlouhodobé využívání

.

Tepelně izolační materiály s fólií mají odrazivost. Společný názor a laboratorní testy částečně potvrzují, že fóliové tepelné izolátory přispívají k uchování tepla. Samotná vyleštěná fólie může odrážet infračervené záření o téměř 97%. Energetická účinnost budov tímto způsobem výrazně roste. Vrstva stejného ohřívače zajišťuje nízkou tepelnou vodivost materiálu. Materiály s fólií jako tepelnou izolací pracují na zcela jiném principu než běžná pěna z minerální vlny nebo polystyrenu. Aby efektivně fungovala tzv. Reflexní izolace, musí být dodržena řada jednoduchých podmínek.

 • Nainstalujte materiál s odrazným povrchem do místnosti.
 • Před obkladovou vrstvou (přibližně 10 - 12 mm, pro sádrokarton nebo obklady se obvykle používá sádrokarton nebo obložení) se vytvoří malý vzduchový (uzavřený) prostor.
 • Použití izolace s fólií vykazuje dostatečnou účinnost samo o sobě, ale v kombinaci s masivními tepelnými izolátory (pěna, minvata atd.).
 • Je nezbytnéchápat, že jinak by požadované izolační vlastnosti fóliových materiálů nefungovaly ve správném rozsahu.

  Uvažujme o základních typech fóliových izolačních materiálů.

  Čedičová vlna paroc?

  Čedičová vata (nebo, jak se nazývá kámen) je dobrá s její trvanlivostí. Kromě toho prakticky neztrácí své základní vlastnosti v procesu provozu. Koše čedičových vláken mají nízkou tepelnou vodivost. Proto se čedičové ohřívače úspěšně používají v podmínkách proměnných zatížení a deformací. Obvykle se vata vyrábí ve formě silných a velmi hustých rohoží. Pro zvýšení jejich pevnosti jsou tyto polštáře z minerální vlny někdy vyztuženy vlákny z drátu nebo skleněných vláken. V řadě odrůd čedičové vlny je populární ohřívač, na jehož povrchu je nanesena vrstva kovové fólie - to se provádí za účelem dalšího zlepšení izolačních vlastností vaty.

  Polyethylenová pěna?

  Někdy se vyrábí polyethylenový polyethylen s hliníkovou fólií a lepící základ pro další snadné použití

  Jedná se o elastický materiál v plechech, řadách a trubkách s uzavřenou porézní strukturou. Fólie z polyethylenu se používají k izolaci komunikací v soukromých obytných a průmyslových budovách, často používaných k ochraně průmyslových zařízení. Pokud jde o komunikaci, pak se obvykle volí izolace z pěnového polyetylénu. Tato izolace je zajímavá, protože materiál ve forměrukávy jednoduše položeny na objekt pozornosti.

  Tenký pěnový polyethylen s fólií se používá v široké oblasti stavebnictví a je dobrý s tím, že má minimální tloušťku od 2 do 10 mm. Tento materiál se z větší části používá jako podklad pod povrchovou úpravou (včetně parket, laminátu, linolea), s výjimkou krytí pod teplými podlahami s následným upevněním.

  Z dobře známých a vysoce účinných typů tepelně izolačních (a parotěsných materiálů na bázi pěnového polyethylenu, potažených hliníkovou fólií, je náš nejoblíbenější pěnový pěnový materiál náš. Spojením tepelně izolačních vlastností "zachycených" vzduchových bublin s vysokou schopností odrážet teplo z čistého hliníku (99,4) %), pěna je produkt, který zastavuje teplo ve všech třech způsobech jeho šíření: vedení tepla, konvekce a záření a také značky jako jermoflex, alubabl, foilozol atd.

  Lisované sklolaminátové fólie?

  Při této metodě se používá lehká kovová fólie, která se odráží ze skleněného vlákna. Sklolaminátová izolace s fólií se aktivně používá k ohřívání stěn, mansardové vany, vany. Ohřívač má nízkou hustotu. Má přijatelnou cenu. Charakteristickým rysem tohoto materiálu je levná hodnota. Známý v Rusku jsou značky URSA (Ursa) a IZOVER (Izover), také jeden z lídrů v oblasti tepelné izolace je považován za společnost ROCKWOOL (ROCKVOOL).

  Videa?

  Navrhuji sledovat videozáznamizolační rohože:

  Rockwool?

  Pěnový ohřívač Rockwool je materiál v deskách a válcích, který je vyroben na bázi čedičové vaty a je schopen udržet vysoké teploty.

  Fóliové materiály populární značky rockvulus jsou vyráběny v následujících typech:

  • Tekhmati, našel uplatnění v oblasti technické izolace. Používají se pro tepelnou izolaci různých potrubí, včetně trupových a průmyslových, jakož i tepelných sítí, technologických zařízení, šikmých střech, potrubí, mansardových, šikmých střech. Tekhmatity jsou vyráběny různé tloušťky: od 50 do 100 mm potažené hliníkovou fólií (ale také bez ní).
  • Lamella Mat je název rohoží se speciální izolační strukturou. Materiál je vyroben z tzv. Lamel, nalepených na fólii. To vše s cílem zajistit, aby materiál neztratil svou integritu během instalace, aniž by došlo ke ztrátě tvaru ohybů. Lamelový materiál je určen pro izolaci potrubí, pro tepelnou izolaci vzduchovodů. Lamella Mats se vyrábí na speciální fólii nebo na papír kraft.
  • Weider Mat je dalším typem výrobku z minerální vlny. Tyto rohože se vyznačují tím, že mají firmware pozinkovaný nebo nerezový drát, někdy navíc pokrytý hliníkovou fólií. Jiné typy rohoží této značky nemusí mít foliovou vrstvu, ale také vydrží vysoké teploty. Hlavním použitím těchto rohoží je požární ochrana vzduchovodů, izolace různých typů potrubí a zařízení, které vydrží vysokéteplota

  Matka Rainredová

  Podívejte se na video, abyste se podrobněji seznámili s charakteristikami rohoží Vayred, materiál si zaslouží podrobnější posouzení:

  Izolace Paroc je podle definice nejen účinným izolátorem, ale musí být také nehořlavá. Fóliové materiály mají velmi nízkou tepelnou vodivost, což šetří energetické zdroje. Fóliové materiály mají také vysoký stupeň propustnosti pro páry, což má velký význam při izolaci, což zajišťuje uzavření přebytečné vlhkosti z konstrukce. Povlaky s fólií se obvykle nesrážejí. Za tepelně izolační materiály jsou považovány za přijatelné.

  Oblast působnosti?

  • Při tepelné izolaci větraných kanálů, vzduchovodů, větracích komor pro ventilační a klimatizační systémy;
  • Hliník nebo jiný povlak, který odráží minerální rohože, chrání vzduchové kanály před možným vznícením;
  • izolace potrubí, topných sítí, kotelen;
  • Izolace různých potrubí, potrubí studené a teplé vody v budovách.
  • Pro účinné technické oddělení různých technologických zařízení.
  • Tepelná izolace lázní, bazénů, koupelen, oplocení konstrukcí různých účelů s vytvořením parotěsné vrstvy.
  • V obytných a veřejných budovách je izolace fólie vhodná nejen na stěnách, ale i na střechách a podlahách.
  • Jako izolační fólie pro izolaci hluku je dobrýinstalovány v mezipodlažních vrstvách.