Pox v krávách vemene: ošetření, fotografie příznaků

Doposud jsou neštovice z krav ve vemenu spíše vzácné onemocnění a prakticky se v praxi nevyskytují. Musíte však vědět o onemocnění pro každou metodu. Teorie umožní včasné přijetí opatření a pomoc v léčbě, pomůže zabránit dalšímu šíření nemoci, bude příležitost chránit zvíře před infekcí.

Obsah
 1. Příčiny vzniku
 2. Příznak s fotografií
 3. Jak je nemoc diagnostikována?
 4. Pox v kravách na vemenu: léčba
 5. Preventivní opatření

Příčiny vzniku

Neštovice se týkají infekčních chorob. Nejčastěji používaným patogenem je virus avos-vakcína.

Mezi sázkami lze rozlišovat:

 • krysy;
 • myši;
 • komáry;
 • hmyz odkazující na druhy sající krev.

Výskyt mikrotraumat, choroboplodných zárodků a trhlin ve vemene výrazně zvyšuje možnost infekce prasat. Je typické, že virus proniká přes sliznici dutiny ústní nebo nosní dírky. Riziková skupina zahrnuje hospodářská zvířata, má slabý imunitní systém, který trpí metabolickými poruchami, jakož i avitaminózu a včasná období zotavení po různých onemocněních nebo otelení.

Virus je nejvíce ohrožen u mladých lidí, kteří nemají zcela vytvořenou imunitu, a tělo není dostatečně silné, aby odolávalo ubrouskům.

Příčinou většiny chorob, které lze přičíst kravské chorobě, je špatné držení hospodářských zvířat.Zvířata by měla být vybavena suchými, čistými a prostornými pokoji. Krmení je prováděno podle harmonogramu a výhradně krmivem odpovídající kvality. Při provádění těchto jednoduchých pravidel se výrazně snižuje riziko neštovic, stejně jako její možné rozšíření.

Mezi hlavní příčiny výskytu viru u skotu patří:

 • Správný teplotní režim v prostorách pro zvířata není dodržován. Zvláštní požadavky jsou kladeny na kovboje, v něm musí být položeny všechny praskliny, díry a jiné mechanické poškození. S neustálými studenými a drenážními kravami trpí mnohem častěji, ale zároveň snižují přirozenou imunitu. Nedostatečná vysoká teplota způsobuje, že zvířata spadají do hromady, protože neštovice se šíří do celého stáda.
 • Přítomnost nečistot a vlhkosti. Zvláštní pozornost je třeba věnovat lůžkovinám v místnosti. Veškerý použitý materiál by měl být suchý a čistý. Při vysoké vlhkosti a nečistotách nelze infekčním onemocněním zabránit.
 • Práce ventilačního systému. Kolébka musí být pečlivě odvětrána, aby se zabránilo stagnujícímu vzduchu, což výrazně sníží počet škodlivých mikroorganismů.
 • Neexistují žádná hřiště. Díky každodennímu motizoe se posiluje přirozená ochrana těla zvířete a zvyšuje se jeho odolnost vůči různým chorobám.
 • Špatná strava. Potraviny jsou nakupovány ve správné kvalitě av požadovaném množství. Měly by obsahovat vitamíny, zejména v zimních měsících. Tento okamžik spadá na dobu nečinnosti,pokud se riziko infekce podstatně zvýší.
 • Příznak s fotografií

  Nejprve neštovice ovlivňují celkovou pohodu zvířete charakterizovaného vzdáním se krmiva, pomalým, neaktivním chováním. Nejčastěji se vřetena objevují na vemenu, což představuje bubliny kulatého tvaru, s jasnými konturami, dobře viditelnými centrální částí.

  Když oteklé bradavky a vzhled černých otoků se štítky z krvácení ve středu, můžete bezpečně diagnostikovat neštovice. Po několika dnech se několik foci spojí do jednoho s černou a modrou barvou. Začne praskat a pokrýt krustou, což povede k ještě většímu projevu syndromu bolesti, který bude zvíře rušit. V této souvislosti se snižuje chuť k jídlu a tím i hmotnost. Nelze určit hmotnost nemocného zvířete standardními metodami na stole.

  Malé neštovice způsobují vážné poranění vemene a bradavek a také způsobují silnou bolest. Krávy začínají trpět hypertermií a horečkou. Zvíře zaujme pozici, která je schopna vzít trochu bolesti (široce roztažené končetiny). Nyní je pro krávu velmi těžké se pohybovat. To lze přičíst dalšímu projevu viru, který určuje nemoc.

  Jak je nemoc diagnostikována?

  Diagnóza je možná se symptomatickými údaji. Důležitá role je věnována odhalení již zesnulého zvířete, výsledků analýz získaných v laboratoři, které jsou odebírány z nemocných hospodářských zvířat.

  S mírnými příznaky, kdy nelze s jistotou říci, ževyskytuje se u zvířete, biologický test pro Pavla se provádí na králících obsažených v laboratoři. Analýza je následující: pokusné zvíře je imobilizováno anestézií, pak veterinář lehce odřízne rohovku a způsobí suspenzi, která se připraví s použitím materiálu z nemocné krávy. Jestliže důvod spočívá ve viru opio-vakcíny, pak bude incizální oblast oka za pár dní pokryta charakteristickými místy a tečkami. Lze je vidět bez speciálních zařízení.

  Pox v kravách na vemenu: léčba

  Léčejte zvracení a bradavky komplexními zákroky, a to:

  • zvířatům byla podána antibakteriální léčiva, která hrají hlavní roli v léčbě;
  • po nástupu vředů pro ošetření bradavek se používají antiseptika a regenerační masti;
  • kyselina boritá se používá k léčbě nosní dutiny a nosních dírek.

  V případě předčasně zahájené léčby se může vyvinout mastitida? vemeno bobtná, tuhne, což podstatně komplikuje dojení, a to zase dává zvířeti ještě větší nepohodlí.

  Preventivní opatření

  \ t

  V přítomnosti malého množství skotu je možné významně snížit riziko onemocnění porpoise, pokud pravidelně léčí antiseptickou mast. Lze zakoupit v každé lékárně. Trubka je jednoduše uložena v obývacím pokoji, chovatelské stanici nebo s sebou během pastviny.

  U velkých zemědělských podniků, které obsahují velká stáda, je třeba dodržet některé aspekty:

  • při kontrole nového skladublahobyt farmy (odkud zvířata pocházejí) pro infekci osla;
  • nutně obsah nově příchozích v 30denní karanténě;
  • provozovatel dojení sleduje čistotu můry a zootechnik by měl zajistit, aby pastviny byly ošetřeny speciálními roztoky, které ničí viry a infekce;
  • pracovníci podniku podléhají povinnému očkování;
  • Při absenci očkování by zaměstnanec neměl být povolen na lůžko po dobu 14–21 dnů;
  • pokud existuje podezření na neštovice, celé stádo podstoupí profylaktické očkování;
  • je nutné provádět čištění a dezinfekci všech inventárních položek používaných při práci se zvířaty alespoň jednou za 7 dní a častěji častěji.