Pozinkovaná střecha - výběr materiálu a péče

Obsah článku

 • Pozinkovaná vlnitá lepenka
 • Výběr kovu pro střešní krytinu
 • Péče o železnou střechu
 • pozinkovaná střecha

  \ t

  Lidé už více než jedno století prali své domovy železem. A pokud v minulosti ne každý měl možnost udělat střechu ze železa, pak v naší době pozinkovaná střecha je k dispozici téměř každému majiteli domu. Výhody kovového povlaku jsou působivé. Za prvé, je to hlavní a rozhodující argument při výběru materiálu pro střechu, a to trvanlivost a trvanlivost.

  Následující pozi- tivní vlastnosti střechy z pozinkovaného ocelového plechu jsou požární, hladký a hladký povrch, v důsledku čehož se na střeše neuchovává sníh a dešťová voda, estetický vzhled, malá hmotnost, což umožňuje snížit zatížení všech nosných prvků budovy, což má za následek Objeví se zmenšení velikosti základu a stěn.

  Jedinou nevýhodou pozinkované střechy je její nízká hluková izolace.

  Taková nevýhoda však není kritická, protože hluk deště působí na lidský nervový systém zklidňujícím způsobem a všechny druhy zvukově izolačních materiálů jsou schopny vyrovnat se s tímto „problémem“.

  ?

  Obsah
  1. Pozinkovaná vlnitá lepenka
  2. Volba kovu pro střechu
  3. Péče o železnou střechu
  \ t

  Pozinkovaný kov má různé tvary a je používán v různých stavebních oblastech díky své vysoké pevnosti, pružnosti a tažnosti.

  Použitý zinkový povlak bezpečně chrání železo před korozí během30-50 let.

  pozinkovaný plech vlnitý (profilový plech)

  Vývoj průmyslu vedl k tomu, že se trh se stavebními materiály objevil na střeše zinkovaná vlnitá lepenka. Má estetičtější vzhled, ale dává mu profil různých výšek, zvyšuje tuhost kovu, s menší tloušťkou plechu, což má za následek jeho levnější. Tento materiál je šetrný k životnímu prostředí, jeho použití nemá negativní důsledky pro lidské zdraví.

  Profilovaný kov může být použit pro konstrukci střechy různých konfigurací a účelů. Lesklý povrch střechy pozinkovaného plechu dokonale odráží sluneční paprsky, což zabraňuje přehřátí samotného materiálu a půdního prostoru.

  Profilovaný pozinkovaný kov se používá jak jako oplocení v konstrukci, tak i pro ploty v soukromých domácnostech.

  ?

  Při budování střechy zvažuje budoucí majitel, který materiál se má pokrýt střechou. Kovové střechy mohou být vyrobeny z hladkého pozinkovaného plechu nebo profilovány. Střecha z pozinkované oceli , , bude nepochybně sloužit dlouhou dobu, ale vzhled také hraje důležitou roli. V současné době má trh stavebních materiálů obrovský výběr kovu, který pokrývá střechu:

  • profilový list
  • kovové dlaždice
  • \ t
  • pozinkovaný hladký
  • měď
  • hliník (aluzinc)

  Vyberte si z této rozmanitosti - je to obtížná záležitost a musíte znát vlastnosticharakteristik každého navrhovaného materiálu. Kromě toho je nutné vzít v úvahu konstrukci střechy, účel samotného objektu. Koneckonců, i výběr střešní profil desky, stále musíte zvolit profil, který chcete, tloušťka kovu, barva.

  skládací spoj

  \ t

  Při výběru materiálu, který se bude zabývat stavbou střechy, je velmi důležité. Vzhledem k tomu, že výběr střechyz hladkého zinkovaného železa, , poskytuje skládací střechu, a snižuje ji nezávisle - je to velmi problematické. Zde potřebujete zkušenosti a speciální nástroj a adaptaci.

  Na druhou stranu, střešní krytina ze železa vám umožňuje získat těsnou střechu s minimálním počtem spojů. Pozitivním argumentem ve prospěch galvanizace je, že všechny drobné prvky střechy, jako jsou pozinkované střešní tašky, okapy, zbytky vodní páry a podobně, mohou být vyrobeny ze zbytků materiálu. Materiál lze snadno ohýbat, řezat kovové nůžky.

  Při výběru pozinkovaného plechu byste měli pečlivě prozkoumat jeho povrch, který by neměl obsahovat nepravidelnosti, drsnost, praskliny, plevy. Kov musí být hladký a rovný.

  ?

  Střecha z pozinkovaného železa navzdory své trvanlivosti a životnosti vyžaduje pravidelnou péči, která spočívá v kontrole, drobných opravách a možných nátěrech.

  Aby střešní krytina sloužila dlouhou dobu, je nutné ji ihned po instalaci natřít speciální barvou.

  Kromě prodloužení životnosti střechy, barvyposkytne střeše pohled, který je v souladu s celkovou krajinou. Při výběru nátěru pro pozinkovanou střechu ,se doporučuje použít akrylový základní nátěr.

  lakování pozinkované střechy

  Před nátěrem pozinkované střechy musíte zkontrolovat stav kovu. V případě střechy, to trvalo nějakou dobu, je nutné odstranit staré barvy, pokud to bylo, a umyjte střechu, pak odmastit. V případě potřeby je nutné provést opravy.

  Dostupné otvory nebo praskliny lze lokálně odstranit pomocí jedné z možných metod.

  Náplasti z plastu, kovu, sklolaminátu a jiných materiálů můžete instalovat s pravidelným těsněním. Je možné bez pájky, protože průmysl poskytuje takovou příležitost. Existuje velké množství materiálů určených k odstranění různých poškození materiálů. Jedná se o tmely a epoxidový tmel s tmely.

  Po dokončení oprav můžete začít malovat. Doporučuje se zakrýt střechu ve dvou nebo třech vrstvách, přičemž každá vrstva musí nejprve zaschnout. Pro malování použijte štětec, váleček nebo sprej. Moderní barvy nevyžadují základní nátěr.

  Takto ošetřený povlak bude bezpečně chráněn před UV, vlhkostí, výfuky, solemi a škůdci. Dobrá barva pro pozinkovanou střechu prakticky nepálí a velmi rychle schne.