Práce s elektrickou pilou


Výběr nástrojů pro opravy. Použití elektrického nářadí

\ t

Použití elektrického nářadí

Elektrické pohony jsou nyní v každodenním životě stále více využívány, protože mají kompaktní rozměry a jsou cenově dostupné. Použití elektrického nářadí pro výrobu různých kovových a dřevěných výrobků výrazně šetří čas a námahu. Podívejte se, jak správně vybrat řetězovou pilu a nezapomeňte na osobní ochranné pomůcky.

Typy elektrických pil

\ t

Existují dva typy tohoto nástroje: řetěz a disk. První varianta je vhodná pro řezání tlustých nosníků, velkých polen, desek a desek. Druhý typ elektrické pily se používá pro řezání polen a desek podélně i napříč. Tento nástroj je navíc vybaven dvěma úchyty pro pohodlí. Když je připojen k pracovnímu stolu, je často používán v domácí výrobě velmi pohodlného stroje, určeného pro řezání desek.

Při práci s elektrickou pilou je nutné bezpodmínečně dodržovat bezpečnostní opatření. Před zahájením prací je nutné v řádném stavu upevnění dílů a kabeláže zkontrolovat bezpečně upevněný pilový list. Navíc by měla být uzemněna elektrická pila. Řezání desek je povoleno pouze v suché, větrané místnosti. Je zakázáno pracovat v blízkosti vody, ve vlhké nebo vlhké místnosti. Je důležité pečlivě sledovat pevný disk nebo řetěz. Špatně naostřené zubyElektrické pily vedou k rychlému a silnému ohřevu během provozu. Po dokončení práce řetězu nebo kotouče je nutné odstranit, vyčistit prach z pilin, otřít petrolejem a až do dalšího použití nářadí uskladnit ve speciálně vybaveném boxu.

Opravy provádíte vlastníma rukama. Děkuji za pozornost.