Práce s elektrickou vrtačkou


Vybíráme nástroje pro opravu bytu. Použití elektrického vrtáku

Účelem tohoto nástroje je vyvrtat díry do dřeva a kovu. Elektrický vrták se skládá z elektromotoru, který je spojen s vřetenem náboje pro vrták přes řadu upevňovacích prvků. Podívejte se, jak si vybrat vrták pro domácnost správně. Ve většině případů se pro vrtání používají spirálové vrtáky. V hloubce materiálu musí vrták proniknout postupně, bez trhnutí a trhnutí. Je-li to nutné, tlak průchozího otvoru by měl být snížen při pohybu vrtáku.

Ve spodní části nástavce se nachází podélná drážka s ostrým ostřím a táhne vrták, který dává středový směr, šroubovací bod. Během práce nejsou štěpky odstraněny, v důsledku čehož je nutné vrták pravidelně odstraňovat z otvoru. S tímto vrtákem k provedení přesné díry je poměrně obtížné. Při vrtání nelze vrták příliš zatlačit, protože se strom může rozdělit. Z tohoto důvodu jsou rýčové vrtáky vhodné pouze pro nevyžadování vysoké přesnosti práce, například pro vrtání otvorů pod šrouby.

Jak pracovat s elektrickou vrtačkou

Středový vrták má ve srovnání s houbou lepší vlastnosti. Jeho řeznou částí je lopatka, která má ostrý konec (uprostřed), boční frézu (silnici) a plochý nůž umístěný podél poloměru. Vrták je vycentrován na hraně. Funguje následujícím způsobem: dřevo oříznuté postranním řezačem se odstraňuje ve tvaru spirálové pásky plochénůž Pokud je to nutné, vrták z tvrdého dřeva vyžaduje hodně fyzického úsilí.

Nejpohodlnější jsou spirálové, šroubové, válcové vrtáky. Šroub řídil, má kuželový tvar, usnadňuje snadný vstup vrtáku do stromu. Ostré řezačky (zátarasy), řezající dřevo v kruhu, jsou zakončení postranních závitových pásek. Oříznuté dřevo se odstraní plochým nožem a spirály nahoru. Průměr vyvrtaného otvoru je dán zátarasy. Pro dokončování je nejvhodnější malá díra vrtáku.

Pro práci s měkkým dřevem jsou zapotřebí vrtáky s velkým nosníkem. Práce se spirálovým vrtákem je mnohem jednodušší než kdokoli jiný. V řadě případů, když se vrtá, je strom odloupnut v místě výstupu vrtáku a samotný otvor se uřízne. Abyste se těmto problémům vyhnuli, musíte dodržovat následující pravidla:

obrobek, který se má vrtat, musí být pevně upevněn;

středy budoucích otvorů by měly být označeny tužkou nebo šitím;

Přesnost směru vrtáku musí být zkontrolována dvakrát: před zahájením vrtání a při vrtání do malé hloubky;

Při vrtání hlubokých otvorů je možné kontrolovat směr vrtáku na oku, orientovat se v přímce, předlisovanou tužkou.

Pro vrtání nekruhových otvorů použijte omezovač, v jehož roli slouží dřevěná tyč. Je umístěna na straně vrtáku a vrtána, dokud se omezovač srazí s upínací kazetou. PředtímChcete-li začít pracovat, vyvrtejte vrták s větším průměrem, abyste získali zařízení pro sledování vrtání. Je dovoleno provozovat několik otvorů v různých úhlech, které budou pak standardem. Vedle každé z nich se značka stává univerzální šablonou.

Často jsou stromy pozorovány v místě výstupu vrtáku. Aby se tomu zabránilo, je třeba pozorně sledovat výstup z bodnutí na vnější straně. Ihned, jak se zdá, musíte otočit díl a dokončit vrtání. Obecně je možné vrtat v jednom směru, ale v tomto případě by měl být pod zpracovávaným objektem umístěn malý pruh stromu.

Někdy je třeba rozšířit již vyvrtaný otvor. Za tímto účelem se do stávajícího otvoru umístí dřevěný korek a vrták se utáhne ve středu. V tomto případě korek plní funkci centrovacího článku a směruje vrták na menší osu osy. Můžete použít vrták a jako pomocný nástroj pro vnoření. To vyžaduje vrták s průměrem rovným šířce budoucího otvoru. V požadované hloubce vyvrtat několik hnízd, a pak zbývající mosty jsou odstraněny sekáčem.

Během doby skladování, aby se zabránilo poškození vrtací hlavy, je nutné sklenici na víno nebo dřevěný korek vhodné velikosti otočit do žihadla. Nezapomeňte - bezpečnost funguje jako první!