Práce s sádrokartonem vlastními rukama. Co potřebujete vědět o sádrokartonu?

Mnoho informací o používání sádrokartonu lze nalézt na internetu a jiných zdrojích. Pokusme se systematizovat tyto informace v tomto článku, abychom měli ucelený obraz o vlastnostech sádrokartonu a jeho metodách aplikace.

Především pochopíme, jak je možné při dokončovacích pracích aplikovat sádrokartonové desky. To je jeho hlavní funkce použití, protože všechny druhy možností zpracování, oblouky jakéhokoli designu a velikosti, zavěšené stropy, vnitřní příčky, přestavba prostor, absence prachu a nečistot - to vše je typické pro sádrokartonové desky! Co jiného lze s tímto univerzálním materiálem porovnat! To je skutečný nález pro designéry, protože s takovým materiálem, jako je sádrokarton, jejich kreativní fantazie může dosáhnout neuvěřitelného rozsahu!

Je nutné přidat další faktor, který je sádrokartonové desky šetrné k životnímu prostředí a prodyšný materiál, který prochází vzduchem, vyrobený z přírodních materiálů, necítí, nevede elektřinu, snadno a snadno se používá, má nízkou cenu, což je ideální volbou. pro vybavení bytů. Uvažujme, co je práce se sadrokartonem a jaké akce s ní lze provádět.

Obsah
  1. Jaký druh sádrokartonových desek je tam a který výrobce může být důvěryhodný?
  2. Jak správně řezat GCL list?
  3. Jak ohýbat sádrokartonové desky?
  4. Jak správně upevnit sádrokartonové desky ke zdi nebo stropu?
  5. Jak správně umístit sádrokartonové desky?
  6. Správná a rychlá práces sádrokartonem Video

Jaký druh sádrokartonu je tam a který výrobce může být důvěryhodný?

Sádrokarton má různé vlastnosti: obyčejný (GKL), odolný vůči vlhkosti (GKLV) - používá se v místnostech s vysokou vlhkostí, ohnivzdorných (GKLO) - pro prostory vyžadující zvýšenou protipožární ochranu, odolnost proti vlhkosti a protipožární (GKLVO) - univerzální.

Přední výrobci sádrokartonových desek světové třídy jsou považováni za dva konkurenční firmy Knauf a Gyproc. Ceny se výrazně neliší od sebe, list 2500x1200x12,5 mm stojí asi 300 rublů. Výběrem produktů od tohoto výrobce nikdy nebudete litovat, že tuto volbu zvolíte a budete velmi spokojeni!

Nyní se podívejme na otázku používání sádrokartonových desek.

Jak správně řezat GCL list?

Ukázalo se, že je to velmi jednoduché. Pomocí akutního papírenského nože vytvoříme linii předem určenou podél čáry a zatlačíme na druhou stranu listu, kterou lze snadno rozdělit na dvě části.

Aby bylo možné odříznout tvarované prvky ze sádrokartonových desek, budeme potřebovat elektrické nářadí, na kterém je kovové plátno instalováno. Elektrobogiky by měly být umístěny s maximální rychlostí a řezat podle předkresleného výkresu. Pro řádné řezání by měl být list držen a přípravek by měl být pevně přitlačen k listu.

Jak ohýbat sádrokartonové desky?

Sádrová lepenka je vhodná pro ohýbání. Někdy přidat produkty správného tvaru, sádrokartonové deskyje třeba ohnout Existují dva způsoby, jak lze tento postup provést - suché i mokré.

V suchém způsobu, přes list, je upínací nůž řezán paralelními liniemi s hloubkou do 6 mm, přes kterou můžete ohýbat plech v požadované konfiguraci. Frekvence čar závisí na poloměru zakřivení. Čím častěji jsou čáry, tím více listů můžete obejít.

Pokud je mokrý, měl by být pás sádrokartonových desek navlhčen studenou vodou. To se provádí následujícím způsobem: na listu několikrát projít jehlovým válečkem a v případě jeho nepřítomnosti jednoduše vidličkou se zvlhčenou vodou, která se provádí na malém otvoru, díky kterému je možné poskytnout potřebnou formu. Tento proces by měl být prováděn velmi opatrně, aby se list nepoškodil ostrým pohybem. Můžete prostě dát list pod úhlem tak, aby se ohnul.

Jak upevnit sádrokartonové desky ke zdi nebo stropu?

List může být upevněn na dřevěném nebo kovovém rámu pomocí kalených šroubů o velikosti 30-35 mm. Listy se nanesou na rám a uchopí se za šrouby. Šrouby otočte tak, aby se kapota dostala do hloubky plechu o 1-2 mm.

Samořezné šrouby jsou od sebe vzdálené 10 až 15 cm. Listy sádrokartonových desek jsou připevněny k krajce, ve stejné vzdálenosti je povoleno 2-3 mm. Mezery mezi listy jsou stohovány.

Jak správně umístit sádrokartonové desky?

Poté, jak jsou desky ze sádrokartonových desek pevné, musí být potaženy základním nátěrem. Po vyschnutí první nátěr, aby nedošlo k prasknutí v budoucnutmel, mezi drážkami plechů, drážky jsou řezány pod úhlem 30-45 stupňů. Šev je navrstvena na švy, které jsou rozmazané tmelem. V procesu spackingu je nutné zavřít klobouky šroubů.

Po ukončení procesu vyprazdňování je nutné zachovat dobu, po kterou je konstrukce suchá, po které musí být zdůvodněna. Když je první nátěr suchý, provede se dokončovací tmel, přebytek po vysušení se odstraní brusným papírem. Dále, podle vašeho uvážení, mohou být sádrokartonové desky malované nebo pokryté tapetou nebo jiným materiálem, protože drywall je ideální základnou pro jakékoliv ošetření.

Jak vidíte, práce se sádrokartonovými deskami není velmi složitý proces, a proto zvládne všechny začátečníky. To je zdaleka ne všechny informace o tom, jak používat gip-karton desky pro opravy a dokončování prostor. Bude pokračovat! Přečtěte si následující články!

Správná a rychlá práce se sádrokartonem. Video