Praktický způsob zpracování - strop laminátu

Laminát je široce používán v interiéru. Tento materiál se stal jedním z nejpraktičtějších a snadno dostupných mezi ostatními stavebními materiály. V posledních letech je tendence upevňovat laminát ke stropu. Toto ošetření vytváří útulnější atmosféru v místnosti, díky čemuž je pokoj teplý a příjemný. Pokrytí stropu laminátem bude levnější než zhotovení stejného obložení. Kromě toho, laminát nemá prášek, má krásný estetický vzhled, může přidat tepelnou izolaci v místnosti, nainstalovat na strop může být provedeno a není to těžké. Aby se dosáhlo dodatečné izolace, stačí mezi stropem a laminátem v mřížce instalovat desku ze skleněného vlákna nebo pěny a všechny spoje pro uzavření pěny budovy.

Obsah
 1. Laminát ve stavebnictví
 2. Montáž
 3. Montáž na rám
 4. Upevňovací držák
 5. Výhody laminátových stropů

Laminát ve stavebnictví

Laminát se používá hlavně pro podlahy, někdy se používá i pro výzdobu stěn. Stropní laminát neexistuje, ale není neobvyklé, že designéři používají takovou techniku ​​k vytvoření útulného pokoje nebo k navázání zdi se stropem a vybudování jediné konstrukce. Pro tuto úpravu se používá běžná laminátová deska, která může splňovat všechny požadavky na trvanlivost. Pro strop nepotřebují těžké panely, nebudou cítit těžké zatížení, jako laminát na podlaze.

Laminátová deska jevícevrstvý materiál, který má vlastnosti přírodního dřeva, ale je trvanlivější, trvanlivější a trvanlivější. Tento materiál se skládá z následujících vrstev:

 • Vrstva laminátu vyrobeného z papíru impregnovaného speciálním složením odpuzuje vlhkost.
 • Základna, která dodává desce mechanickou pevnost. Skládá se z desky HDF nebo MDF impregnované speciálním složením.
 • Vrstva dekoračního papíru, na které je aplikován potřebný výkres. Tato vrstva je předposlední a ovlivňuje vzhled desky. Papír může simulovat kámen, přírodní dřevo, mramor, keramiku, kov a mnoho dalšího.
 • Poslední, horní vrstva je transparentní speciální ochranný polymerní film vyrobený z melaminu nebo akrylu. Tato vrstva se vyznačuje vysokou odolností, vynikajícími ochrannými vlastnostmi a chrání desku před vnějšími vlivy. V závislosti na simulovaném přírodním materiálu může být polymerní fólie zcela hladká, reliéfní, lesklá nebo matná.

Tloušťka laminátu závisí na jeho tuhosti. Vysoká nebo nízká tuhost určuje stupeň odolnosti proti oděru a mechanickým nárazům. Čím vyšší třída, tím dražší laminát. Pro dokončení stropu nevyžaduje zvlášť trvanlivý nátěr, takže si můžete vzít laminát nejnižší třídy, což vám umožní dobře ušetřit. Laminátový povlak na stropě necítí žádnou zátěž, jediná věc, kterou bude třeba nosit - je to pravidelné mytí mokrým hadříkem, aby se zabránilo hromadění prachu. Laminát na stropě je obvykle vybránmalované v monochromatických barvách bez jasných odstínů.

Montáž

Laminátová deska se připevňuje ke stropu stejným způsobem jako ostatní dřevěné kryty - zavěšené nebo bezešvá.

Montáž na rám

Práce musí začínat nastavením úrovně kolem obvodu místnosti. Dále se ke stropu připevní kovový nebo dřevěný rám hřebíkem nebo samořezným šroubem. Vodítka musí být upevněna napříč tak, aby rozteč laminátu nepřesáhla 50 cm. Je důležité, aby byla dřevěná kulička shromážděna z dobře vysušené desky. V opačném případě se může paprsek časem deformovat.

Laminát by měl být upevněn na kovové lepidlo nebo malé nehty a měl by být spuštěn z levého vzdáleného rohu. V případě, že lepidlo nedovolí, aby laminátové panely byly pevně zasunuty do drážek, je nutné řezy v montážních oblastech vyříznout. Pokud je laminát umístěn na kovovém rámu, musí být upevněn ke stropu pomocí šroubů. Po úspěšné instalaci všech panelů zavřete spoje ozdobnou lištou.

Způsob upevnění

Podklad upevnění laminátové desky ke stropu spočívá v tom, že panely jsou přilepeny k povrchu. Aby se laminátový strop takto smontoval, je třeba provést určité přípravné práce. První věc je, aby byl strop dokonale plochý. V opačném případě nebudou panely bezpečně zajištěny. Tento způsob upevnění laminátu na strop není považován za ideální a zahrnuje mnoho nevýhod. V první řadě lepidlo, na které jsou desky upevněnytoxický Aby bylo možné desky instalovat, je nutné každý panel oříznout, což často vede k deformaci předchozí vrstvy. Velmi vzácně se používá způsob montáže parapetu.

Výhody laminátových stropů

\ t

Výzdoba stropu laminátem poskytuje mnoho příjemných výhod:

 • Snadná péče a nenáročný provoz.
 • Bohatý výběr barev a textur, které umožňují výběr laminátu, dokonale ladí s celým interiérem.
 • Dostupná cena materiálu je jednoduchá a není nákladná instalace.
 • Dobrá tepelná a zvuková izolace.
 • Schopnost instalovat další izolační materiál.
 • Deska nehorí, ale při vysokých teplotách může být deformována.
 • Laminované panely se snadno instalují díky pohodlným zámkům. Opravit je na stropě nemůže být ani profesionální.

Všechny tyto pozitivní momenty činí laminát skvělou alternativou k jakémukoliv jinému stropu.

Strop z laminátu má příjemný vzhled a některé další a velmi důležité výhody. Mnoho moderních designérů používá laminátovou desku k dekoraci interiéru, a to nejen na podlahu nebo na stěnu, ale také na strop. Pokoj s takovým stropem vypadá stylově, útulně a rafinovaně.