Pravidla pro podávání stolu doma: 6 kroků a 50 fotografií

Obsah

 • Krok 1. Nejprve dát ubrus
 • Krok 2. Roztáhněte desky
 • Krok 3. Dáme příbory
 • Krok 4. Vložte brýle, sklenic, sklenice
 • Krok 5. Servírovací ubrousky
 • Krok 6. dokreslení - tabulka dekor
 • A trochu o uspořádání jídel

Správná porce - to je vždy znamením pozornost pro hosty, je způsob, jak vytvořit slavnostní atmosféru a indikátor umělecký vkus hostitelka.

 • V tomto článku se budeme zabývat pravidla sloužící neformální, tedy ty, které jsou vhodné pro budovy s recepcí v každodenním životě a svátcích.
 • sloužící jako doma záleží na příležitosti, denní dobu, témat a menu, ale ve všech případech účel slouží jednomu - rozšířené náčiní a zařízení tak, aby trapeznychayuschym bylo snadné a zábavné k jídlu.

na tento cíl základě a pravidla byly navrženy prostírání. V každodenním životě, dodržujte následující kánony nezbytná pouze v těch slavnostních příležitostech, ale jakmile zvládl svou podstatu, budete vlastníma rukama ležel na stole v každém případě - od romantické večeře pro rodinnou oslavu Nového roku.

Než začnete, podívejte se na nastavení dva ukázkové schémata tabulky. Jak můžete vidět, domov pro pokrytí svátečního stolu pro hosty je mnohem jednodušší, než oficiální příjem!

Jak tedy sloužit stolu? Učinili jsme krok za krokem instrukce v pořadí, popisující jednotlivé etapy. Stručně řečeno, nejvhodnější postup je následující:

 • Ubrus - talíře- Příbory, sklenice - ubrousky - Dekor (váza s květinami, svíčky, tematické dekorace).

Mějte na paměti, že několik dní před akcí budete muset vyřešit všechny organizační otázky a připravit:

 • Určete počet osob, tvoří menu, položte ubrus do pořádku, zkontrolujte množství a kvalitu ubrousků, nádobí, spotřebičů, přemýšlejte nad dekorem.

V den, kdy přijmete hosty, utřete všechny nádobí a spotřebiče čistě, a pak pokračujte k zakrytí stolu.

Obsah
 1. Krok 1. Nejprve položíme ubrus
 2. Krok 2. Roztáhněte desky
 3. Krok 3. Dáme příbory
 4. Krok 4. Sklenice, sklenice na víno, sklenice
 5. Krok 5. Servírovací ubrousky
 6. Krok 6. Konečným nádechem je dekor stolu
 7. A trochu o uspořádání jídel

Krok 1. Nejprve dáme ubrus

Zde je důležité se ujistit, že zavěšený ubrus je nejvýše 20-30 sm. Zavěšení kratší bude vypadat neatraktivní a déle je to nepříjemné pro ty, kteří sedí u stolu.

Pokud jde o barvu, můžete si vybrat buď win-win a tradiční bílý ubrus, nebo položit jakoukoli oblíbenou možnost, přidat ji do cest a subnosných, jak je uvedeno na fotografii.

Příklady rekreačních služeb doma a vůbec bez ubrusu.

Krok 2. Roztáhněte desky

Tato část teorie služeb bude největší. Vzhledem k tomu, složení a kombinace jídel závisí naplánované menu, počet hostů a rozsah dovolené.

Podle klasických pravidel servírování stolů se jedna osoba může spolehnout na několik desek:

 • Velká ponorná podložka (myčka nádobí) - není nutná pro denní a každodenní stůl, některé servisní styly (například rustikální) to neumožňují. Níže uvedená fotografie ukazuje příklady podávání s podložkou a bez ní.

Může být také potřeba: médium (svačina), malé (pepř nebo dezert) a hluboké polévky.

 • Podle kánonu závisí vzhled hluboké desky na typu polévky. Pro hustý výběr široký (foto vlevo), pro lehký vývar nebo krémová polévka - pial s nebo bez držadel (foto vpravo). Ale toto je pravidlo, které lze zcela opomenout.

Pokud jde o rozmístění desek, umístí označení na talíře, talíře nebo talíře na salát umístěné vlevo, jak je znázorněno na obrázku vpravo. Na Velikonocích může být také čajová pára, konvice na čaj nebo například pialka na vejce. Níže uvedená fotografie ukazuje možnosti rekreačního servisu a pokrmů.

 • Desky by měly být umístěny ve vzdálenosti 1,5-2 cm od okraje stolu ve stejné vzdálenosti od sebe;
 • Aby se svačinka nesklouzla přes čítač, je nutné mezi ně umístit papírové nebo textilní ubrousky, jak je uvedeno na obrázku níže.

Krok 3. Dejte nádobí

Nyní přejděte na uspořádání zařízení. Jsou umístěny vedle sebe podle počtu výměn nádobí (konkávní strana ke stolu):

 • Napravo od desek jsou nože a lžíce;
 • Vlevo - vidlice;
 • Nahoře můžete dát lžičku.

Pobytová služba doma nevyžaduje přítomnost velkého množství speciálních nožů, vidlic a lžiček. Nejčastěji stačí jeden nůž, vidlička a lžíce (na polévku a dezert).

Pokud je to však nutné a žádoucí, můžete stůl dodat také se speciálními vidlemi, noži a lžícími, jak je znázorněno v následující sbírce fotografií.

Více informací o pravidlech umístění zařízení se můžete dozvědět v dalším videu.

Krok 4. Sklenice, sklenice na víno, sklenice

Pak jsme po talířích lehce položili sklenice z větších na menší. V závislosti na dostupných nápojích a oblíbených nápojích budou hostům nabízena sklenice vody, červeného /bílého vína, šampaňského a /nebo sklenice džusu, silné nápoje a sklenice.

 • Příklad uspořádání sklenic pro neformální podávání
 • Příklad uspořádání sklenic pro neformální podávání
 • Uspořádání skla na novoroční stůl

Krok 5. Servírovací ubrousky

Pro zvláštní příležitosti mohou být ubrousky na talíři krásně a umělecky. Pro všechny ostatní případy neexistují přísná pravidla pro servis ubrousků. Mohou být vloženy do sklenicevodu, položte na svačinu talíř, zatlačte do kroužků, obvaz a zdobí výzdobu.

Pokud nepokryjete stůl na dovolenou, a například na večeři, můžete si ubrousky postavit na bok od desky pod vidlicemi, jak je uvedeno na obrázku níže.

Krok 6. Konečným nádechem je dekor stolu

Hurá, téměř připravený! Zbývá jen ozdobit slavnostní stůl květinami ve váze a tematických dekoracích. Na Nový rok to mohou být šišky, rozmarýn a smrkové větve, 8. března - pupeny květin, a na Velikonoce - zajíci a větve vrby. Téma dekorace stolu by mělo být věnováno více pozornosti v samostatném článku a zároveň nabízíme pohled na fotografii krásně zdobených stolů v různých předmětech a stylech.

Dekorace a dekorace na stůl

Možnosti doručení jednoho dne

Velikonoční služba

Servírování stolu v rustikálním stylu

Servírovací stůl pro slavnostní večeři

Servírovací stůl s rozmarýnem

A trochu o uspořádání jídel

Kromě servírování nádobí a nádobí budete muset rozložit nádobí sami s jídlem. Zde je malá poznámka o tom, jak to udělat krásně a správně.

To je vše. Přejeme Vám úspěšnou praxi a zábavné, duchovní svátky!