Pravidla pro výběr vyrovnávacího mixu poschodí + příklady vhodného použití

Pravidla výběru vyrovnávací hmoty pro podlahu + příklady jejího správného použití

Nerovná podlaha - problém, se kterým se často setkáváme nejen ve starých budovách, ale i v nových domech. Je zřejmé, že s pokládkou dlaždic, laminátových podlah, parket a dalších podlahových krytin bude muset počkat, protože nejprve musíte vyrovnat podlahu. Nivelační směsi na podlahu jsou skvělým materiálem, který tento postup urychluje a zlepšuje kvalitu konečného výsledku. Proč Vzhledem k tomu, že modifikátory obsažené v těchto směsích mají dobrou adhezi, pružnost a vynikající schopnost samočinného vyrovnání.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co by mělo být do směsi zahrnuto?
 3. Druhy směsí a jejich vlastnosti
 4. Mohu použít dřevěnou podložku?
 5. Kroky a pracovní poradenství

Obsah

 • Co by mělo být do směsi zahrnuto?
 • Druhy směsí a jejich vlastnosti
 • \ t
 • Mohu použít dřevěnou podložku?
 • Etapy fází a výkonové tipy

Co by mělo být do směsi zahrnuto?

Základem směšovací směsi je nejčastěji veškerý známý cement. A také to může být sádrovec, pak barva kravaty vyjde béžová nebo lehká smetana. Tato funkce může vyděsit neprofesionální stavitelé, ale nic překvapivého, barva je normální.

Dalším znakem je přidání speciálních přísad, které zvyšují plasticitu materiálu,plynulost V některých směsích mohou být navíc syntetická vlákna. Vzhledem ke skutečnosti, že složení směsi je specifické, výskyt trhlin a mikrotrhlin v potěru je nepravděpodobný. Samozřejmě, pokud jsou dodrženy všechny pokyny a doba skladování směsi nepřekročí tři měsíce.

Důležité: pokud je materiál po splatnosti, dluhopis se objeví, ale již bude mít zhoršené vlastnosti.

Druhy směsí a jejich vlastnosti

\ t

Pokud jde o klasifikaci, uvažované směsi mohou být vyrovnány a samočinně vyrovnány, což zase slouží k aplikaci primární nebo konečné vrstvy.

Vypadá to jako dobrý výsledek sladění nerovností

.

Rozdíl mezi směsmi je způsob, jak s nimi pracovat. Například samonivelační směsi jsou distribuovány prakticky bez zásahu člověka. Pokud má místnost značnou velikost, je směs naplněna čerpacími jednotkami, tj. Čerpadly. Vyrovnávací směsi však vyžadují aktivní účast: špachtle je nutné ručně namazat. To znamená, že samonivelační směsi mají větší tekutost.

Pokud tuto otázku budeme brát v úvahu podrobněji, můžeme si všimnout, že samo-rozšiřující se sklady rychle tuhnou a jsou určeny pro vyrovnání, vyrovnání terénu. Jejich hlavním účelem je příprava podlah, např. Z betonu, dřeva, sádry pro další pokládání koberců, zátek, linolea, keramických obkladů a dlažeb.

Po vysušení takové plnicí podlahy se vytvoří pevná, hustá vrstva. Mělo by to být pochopenoPodklad nelze použít bez podlahové krytiny. To je způsobeno tím, že nechráněný povrch má tendenci absorbovat oleje, vodu a také prášek.

Při tuhnutí směsi nedochází k výraznému namáhání, ale při aplikaci tlusté vrstvy v místnosti s velkou plochou odborníci doporučují obvod, aby byla pěna nanesena na plnou tloušťku vrstvy pěny. Mnozí výrobci tento okamžik berou v úvahu, proto vyrábějí směsi pro konečnou úpravu a pro hrubé vyrovnávání příliš nerovných povrchů. Směsi pro nanášení silné vrstvy však mají nízký průtok, což nezaručuje konečný příjem ideální podlahy. Pak budete muset aplikovat další povrchovou vrstvu.

Mohu použít pro dřevěnou základnu?

Jsou-li v domě, který se skládá ze starých, podlahové krytiny, desky byly vyhozeny, situace může být ještě zachráněna a opravena opravná kompozice. Deska je pokryta směsí, po zaschnutí je vrstva pevná, vytváří hladký, elastický a zároveň pevný základ pro instalaci nového nátěru. Zde, těsně před nanesením směsi, musíte pečlivě připravit základnu, připevnit desky k nosníkům, uzavřít švy akrylovou hmotou a pokrýt podlahu speciálním nátěrem odolným proti vlhkosti. Také na uzemněném základu je nutné položit výztužnou mříž, která je připevněna sešívačkou. Nic složitého, ale výsledek je skvělý.

Kromě toho má šroub získaný ze směšovací směsi několik výhod:

 • síla;
 • nedostatek smrštění;
 • malá eroze;
 • dobrá přilnavost k podkladu;
 • Při výrobě směsí se používají přírodní složky šetrné k životnímu prostředí;
 • jednoduchost pokládání a relativně rychlé sušení;
 • po pokládce nevyžaduje další opatření, to platí pro zalévání, pokrývající film.

Staging etapy a výkonnostní tipy

Nejprve musíte provést předběžnou přípravu. Za tímto účelem se povrch očistí a odmastí pomocí vysavače. Potom se spoje desek a trhlin omítají opravnou směsí.

Důležité: Stopy bituminózních tmelů, které mohou zůstat po demontáži starého nátěru, musí být pokryty expandovaným jílem (velká frakce).

Poté je povrch uzemněn a profily majáku jsou instalovány na podlaze, slouží jako zvláštní úrovně pro úkol tloušťky vrstvy.

Montáž majáků profilů

\ t

Kolejnice jsou nastaveny tak, aby jejich horní část odpovídala částem označeným na zdi. Ve skutečnosti, profesionálové nepoužívají profily, protože jsou schopni zobrazit horizontální bez nich. Pokud se však šroub samoučí, je nejlepší použít majáky ke zlepšení kvality práce.

Velký kbelík, ve kterém je hmota smíchána s vodou (vrták s tryskou), bude vyžadován přímo pro přípravu směsi. V této fázi se striktně řiďte doporučeními výrobce, protože nadměrná voda povede k tomu, že svazek materiálu nebude samozřejmě bez ztráty jeho pevnosti.charakteristik.

Hotová směs se nalije na připravený podklad, nerovnosti se naplní do majáků. Nakonec se stěrka nebo roztok roztoku nakonec vyrovná. Bublina jehly odstraňuje bubliny, které se objevují v materiálu.

Použití jehlového válce: poslední stupeň

Prvních pár dní je žádoucí pro dodržení teplotního režimu stanoveného výrobcem, aby se zabránilo průvanu.

Vzhledem ke skutečnosti, že směšovací směsi mají velký počet výhod, jsou ve stavebnictví široce využívány. Hlavní věc je dodržet technologii, pak bude podlaha dokonale sladěna.