Přenos zelí: popis odrůdy

Odrůda bílého zelí Přenos je hybrid. Tato kultura získala mnoho fanoušků po celém území Ruska. Úspěšně se pěstuje nejen ve středním pruhu, ale iv severních oblastech země. Hlavní přednosti odrůdy - odolnost proti mrazu a vynikající chuť. Při výběru zelí pro pěstování na svém místě stojí za to věnovat pozornost tomuto hybridu.

Odrůdy bílého zelí Převody

\ t
Obsah
 1. Popis odrůdy zelí Transfer
 2. Charakteristiky dutiny
 3. Výhody a nevýhody hybridu
 4. Vlastnosti agrotechniky
 5. Semena osiva na sazenicích
 6. Péče o sazenice
 7. Transplantace na lůžku
 8. Metoda pěstování zelí bez odrůdy růží Transfer
 9. Péče o zelí Přenos v zahradě
 10. Boj proti škůdcům
 11. Doba sklizně

Popis odrůdy zelí Transfer

Nad vytvořením bílého zelí plemeno pracovalo chovatelům z Nizozemska. Po nějaké době získal hybrid v Evropě popularitu a poté byl představen Rusům. V roce 1993 byla zapsána do rejstříku. Odrůda je vhodná pro pěstování v různých oblastech, včetně Uralu a Sibiře.

Transfer - časný hybrid. Doba zrání je asi 100 dnů, pokud sledujete čas, kdy se schody objeví. Gorodnikové, kteří měli zkušenosti s pěstováním kultury, poznamenali, že tato odrůda je připravena ke sklizni 7-8 dnů před zelím Chervnevoy, což je nepopiratelnou výhodou.

Hybrid tvoří subtilní kompaktní zásuvku. Listy kulatého tvaru se slabě bublajícími a malými vlnami podél okrajů. Jsou natřeny v šedo-zeleném tlumeném stínu, s jasně viditelnou voskovou deskou na povrchu listových desek.

Výnos odrůdy Převádí průměr - z 1 m2 půdy lze sbírat 3-4 kg zeleniny. Faktem je, že průměrná hmotnost vidlice je malá - od 800 g do 1,5 kg, životnost hlav je 94%. Odrůda je odolná proti porážce zelného moucha, nebojí se mrazů, není náchylná k praskání.

Charakteristika dlažební kostky

\ t

Kapustový hybrid Převod získal vysoké hodnocení chuťových vlastností - je mu uděleno 4-4,8 bodů na pětibodové stupnici. Zvažte vlastnosti dutiny:

 • kulatý tvar;
 • mimo vidličku svítí zeleně, vnitřní část je bílá;
 • hustota hlav je průměrná, v úseku viditelné malé trhliny blíže k okraji;
 • vnitřní komín je krátký a vnější průměrná délka;
 • Vidlice - do 1,5 kg.

Odrůdy zelí Převody jsou čerstvé a slouží k přípravě prvních jídel a příloh.

Výhody a nevýhody hybridu

Podle pěstitelů zeleniny nemá odrůda žádné vady, ale má mnoho výhod:

 • odolnost vůči rozšířeným chorobám zelí a některým škůdcům;
 • odpor za studena;
 • vynikající chuť a vzhled;
 • malé kývání a husté, ne prasklé během přepravy;
 • přátelské zrání volů;
 • neokázalost a lhostejnost k péči.

Vlastnosti zemědělských strojů

\ t

Přenos zelí může být pěstován jak semenáčkem, tak metodou vylupování. Zahradníci však ve většině případů upřednostňují první možnost. Tato volba souvisí s touhou získat sklizeň brzy v létě. Obyvatelé jižních a středních oblastí zasílejí brzy zelí přímo do otevřeného terénu v dubnu až květnu, kdy hrozí noční mrazy.

Výsev semen do sazenic

Nejvhodnější doba pro zahájení výsevu semen na sazenice - poslední dny března - první desetiletí dubna. Na Sibiři a na Uralu se načasování začátku výsevu posouvá o něco později. V tomto ohledu by se pěstitelé zeleniny měli řídit povětrnostními podmínkami dané oblasti.

Semena zelí sestoupila

\ t

Před výsevem musí být semena dezinfikována, pokud nejsou pokryta glazurou. K tomu jsou umístěny v roztoku manganu. Voda současně ohřívá až na 50 stupňů. Po 20 minutách se materiál ochladí a lehce suší na čisté utěrce.

Nápověda. Někteří zahradníci dále zpracovávají semena Epine nebo Zirconium, což přispívá ke zvýšení podobnosti a příznivého vlivu na imunitu sazenic.

Je velmi důležité připravit vhodnou půdu pro pěstování sazenic. Mělo by to být výživné, snadné. Má význam a úroveň kyselosti. Pro všechny druhy zelí přichází neutrální pH. Půda se nakupuje v obchodě nebo tvoří součástky:

 • humus;
 • nížinná rašelina;
 • trávník;
 • kompost;
 • písek.

Rašelinamůžete jej vyloučit ze seznamu nebo je odebrat v malém množství - ne více než 10% celkového objemu půdy. Ostatní komponenty jsou převzaty stejným podílem. Substrát je obohacen popelem, smíchán a přelitý strmou vroucí vodou nebo roztokem manganu. Toto opatření je zaměřeno na eliminaci spór plísní a patogenních bakterií.

Vezměte mělkou krabici nebo jednotlivé nádoby pro setí. Semena se zmrazí na 1 cm ve vlhké půdě. Při použití obecné nádoby se osivo provádí podle schématu 3x5 cm. Nádoby se přetáhnou transparentní fólií a ponechají při teplotě místnosti.

Péče o sazenice

\ t

Když se objeví schody, ohniště se odstraní. Roční období vyžaduje dobré osvětlení a chlad. Pěstují se při teplotě 8 až 15 stupňů tepla. Nesplnění tohoto požadavku a nedostatek světla přispěje k růstu kmene na úkor vývoje kořenového systému.

Po 10-12 dnech zhotoví zobrazení, pokud jsou sazenice ve všeobecném balení, umístí se do samostatných šálků. Je vhodné použít rašelinu, protože není nutné odstraňovat semenáčky z nich, když se přesazují na lůžka. Sbírá se přímo v kontejnerech.

Kvalita péče o sazenice závisí na zdraví rostlin v budoucnu. Je důležité pravidelně pozorovat sazenice, ale není možné povolit zavlažování. Podporuje vývoj černé nohy. Ve fázi semenáčků nelze brzy zavést zelí.

Krátce před přistáním ve městě se rostliny začnou přizpůsobovat vnějším podmínkám. K tomu jsou poháry položeny na čerstvý vzduch. Každý den je hodinaZůstává na ulici. Dehydratované sazenice budou po transplantaci s větší pravděpodobností vystaveny teplotním výkyvům a budou odolnější vůči škůdcům.

Transplantace do lůžka

Zelí Doporučuje se převést přepravu na otevřenou půdu ve věku 1 měsíce, kdy se na stoncích tvoří 4 listy. Ve městě si pro ni vyberte slunné místo. Vhodné lože by bylo vhodné pro pěstování luštěnin, cukety, okurek, cibule nebo brambor.

Pozor! Zelí není vysazeno po rostlinách z čeledi Crossbread - tuřín, ředkvičky, želvy nebo jiné druhy zelí.

Třída Transfer tvoří kompaktní zásuvky, takže montážní schéma 40x50 cm se vejde. Je důležité, aby země od pádu byla strávena zavedením humusu a minerálních hnojiv, pak je kultura dobře koncipovaná. Při výsadbě do jamek přidejte 20 g superfosfátu, lžičku močoviny a 1 popel - 1 sklo. Po smíchání hnojiv s půdou se prohlubuje voda a vysazují se semenáčky.

Metoda pěstování odrůdy zelí bez růží Transfer

\ t

Obyvatelé jižních oblastí zasévají brzy zelí přímo na lůžku. Je důležité počkat, až se počasí stabilizuje, a sloupec rtuti přestane v noci klesat na mínusové hodnoty. Obvykle secí práce začínají koncem dubna nebo začátkem května. Pozemek je stráven zavedením hnojiv - 40 g superfosfátu a 10 g dusičnanu amonného na 1 m2. Také pro ochranu před křížovitými puchýři, při kopání, přidejte hrubý popel rychlostí 2-3 šálků na čtvereček. m.

Při výsadbě zelí v otevřeném terénu se také dezinfikují semena. JejichHluboko do země o 1,5-2 cm. V jamkách jsou umístěny na 3 semena v případě, pokud ne všechny přijdou dolů. S dobrou podobností bude nutné vyjmout další vzorky, řezat je pod kořenem nůžkami. Nad každou jamkou je instalován chladič z plastové láhve nebo jsou plodiny pokryty filmem. Přístřešek chrání mírné schody před teplotními výkyvy. Jakmile je teplý, hadřík musí být vyčištěn.

Péče o zelí Přenos na zahradě

Rané odrůdy zelí Převod vyžaduje příslušné zalévání. Postele jsou zvlhčovány jednou týdně. Při tvorbě základů řádků se zvyšuje frekvence zvlhčování. Nedostatek vlhkosti je v horkém počasí a při intenzivním růstu hlavy nepřijatelný. 3 týdny před zahájením sklizně je zavlažování minimalizováno.

Sazenice zelí po zavlažování

\ t

Zelí Krmivo se živí 3krát v sezóně: ​​

 • 12-14 dní po transplantaci na lůžko a v případě nestabilní metody pěstování 4-5 týdnů po nástupu schodů. V této fázi se doporučuje přidávat organickou hmotu - roztok současných kuřat v koncentraci 10%. Hnojivo může být nahrazeno močovinou nebo dusičnanem amonným.
 • Druhá úprava se provádí 2 týdny po předchozím. V této době platí stejné sklady a komplexní minerální hnojivo v obvyklé dávce.
 • Třetí obvaz je nutný pro stimulaci tvorby vaječníků a růstu labutí. Během tohoto období jsou hnojiva obsahující dusík vyloučena. Pod křovinami se přidává pouze superfosfát v poloviční plné dávce a draselné hnojivo.
 • Pozor! DůležitéAspekt péče o odrůdy zelí Transfer - plevel a uvolnění půdy. Tyto procedury se provádějí jednou týdně po zalévání.

  Boj proti škůdcům

  U raných odrůd zelí jsou lískové oříšky křížově opylovanými puchýři, stejnojmennými brouky, housenkami a hlemýžděmi. Listy mladých rostlin a jejich šťáva jsou škůdci s jídlem. Pro prevenci útoků proti hmyzu úspěšně využívají veřejné prostředky:

 • Popel ze dřeva. Je postříkáno sazenicemi a půdou pod ní. Popel se také rozpustí ve vodě s přídavkem mýdla. Tento sklad postříkal zelí.
 • Ocet, amoniak, valerián. Tyto prostředky jsou ředěny ve vodě a výsledná tekutina je navlhčena listy kultur.
 • Pozor! Je důležité pravidelně kontrolovat lůžka a včas odhalit škůdce. Většina hmyzu je ukryta na spodní straně listu. Porážkou rostlin je ztráta turgoru, zažloutnutí nadzemní části, vzhled otvorů a bodů na listech.

  Při nekontrolovaném napadení hmyzem se používají radikální prostředky - insekticidy. Chemické produkty ničí škůdce na dvou účtech, ale nelze zapomenout na jejich toxicitu. Můžete je používat pouze do vzniku ranního zelí. V opačném případě nebudou mít škodlivé látky čas na neutralizaci před zahájením sklizně.

  Kapusta Shuttle má dobrou imunitu vůči běžným onemocněním. Jejich prevenci je však třeba věnovat pozornost. To pomůže předcházet rozvoji nemocí:

  • ošetření před výsevem;
  • dodržovánízásady střídání plodin;
  • včasné zavedení hnojiv;
  • plevel;
  • hubení škůdců.

  Čas sklizně

  Třída Transfer se odstraňuje již ve středu nebo na konci června - 55 dní po výsadbě sazenic do města. Celý cyklus vývoje kultury od okamžiku vzniku schodů nepřesahuje 100 dnů. Zkušení zahradníci se nedoporučují opustit řádky po zrání na postelích a doporučuje se, aby je okamžitě zkrátili, aby se zabránilo vzniku trhlin.

  Rané odrůdy nejsou určeny k dlouhodobému skladování. Shromážděné hlavy by měly být použity do 3-4 týdnů. Aby se zelí nekazilo, je umístěno ve sklepě s dobrou ventilací.

  Líbilo se mi mnoho druhů bílého zelí, které si zaslouží pozornost. Vyznačuje se studenou odolností a dobrou imunitou a má také skvělou chuť. Pro získání bohaté sklizně však musí pěstitel pečlivě pečovat o úrodu. Zvláštní pozornost je třeba věnovat ochraně před škůdci, kteří nejsou proti svěží zeleně.