Příprava stěn pod dekorativní omítkou vlastníma rukama: instrukce krok za krokem a nuance technologie

Rovný povrch bez defektů - předpoklad pro úspěšnou dekoraci zdí dekorativní omítky. Nevýhody budou patrné po aplikaci povrchové vrstvy a nedovolí materiálu, aby plně odhalil jeho estetické vlastnosti. Proto kompetentní školení, v souladu s pokyny, zaručí skvělý výsledek i při provádění všech prací vlastníma rukama.

Obsah:

 • Výzdoba interiéru
 • Omítky exteriérů budov
 • Nuance prací
 • Vlastnosti vnitřní omítky

  Dokončovací dekorace - poslední fáze opravy interiéru. Provádí se po instalaci do oken a dveří, odstranění stavebních nečistot a položení podlah. Povrchová úprava se provádí na suchém, čistém a rovnoměrném povrchu. Pro tento účel se provádí veškerá předchozí práce - od čištění až po uzemnění.

  1. Vyjmutí starého krytu.

  Tato fáze přípravy omítky je relevantní pro již použité prostory. Z povrchu zcela odstraní předchozí materiál - tapetu, barvu a tak dále. V závislosti na typu zpracování a stupni přilnavosti k rovině při odstraňování dochází k určitým potížím, zejména pokud je práce prováděna samostatně. Odborníci doporučují čistit stěrku olejovými barvami a emaily a povlak vodou a emulzí a vodou opláchnout vodou.

  Pak jsou stěny očištěny od nečistot, skvrn a prachu a zkontrolovány na přítomnost výkyvů. Malé vady - škrábance, hranolky nebo malé výmolytmel Pokud jsou stěny "pád" nebo závady jsou zřejmé, je třeba omítky. Když dům je velmi starý, platí vyrovnávací listy sádrokartonu.

  2. Omítání.

  V nových bytech k přípravě před nakreslením jakéhokoliv druhu materiálu povinné hrubé zpracování. Na omítky samozřejmě najali brigády mistrů, ale v některých případech se práce provádějí vlastníma rukama. Technologie procesu zahrnuje čištění stěn, značení pod majáky a jejich instalaci, základní nátěr a aplikaci roztoku. Složení omítky se volí podle typu objektu. Pro koupelny a kuchyně je nejlepší volba na bázi cementu, v obytných místnostech je vhodné použít sádrovou směs.

  Obecně uznávaná struktura omítky zahrnuje tři stupně kreslení kompozice s různým stupněm hustoty. Zpočátku se příprava místa provádí pomocí spreje tekutějším roztokem. Povrch je pak založen na směsi konzistence těsta. Konečná vrstva omítky (krytu) se stává poslední. Po této vrstvě se majáky opatrně vytáhnou a lehce uchopený povrch se otře speciálním nástrojem - brusičem namočeným ve vodě. Před další prací je nutné vydržet nejméně 2-4 týdny, aby byla omítka zcela vysušena.

  3. Spackling.

  Dostupnost této fáze vzdělávání závisí na typu pokrytí. Pokud se jedná o hrubozrnný materiál, který je aplikován silnou vrstvou, pak se spackling provádí bodově v místech se zjevnými defekty. Pro benátské a podobné omítkystěny jsou dokonale zarovnány. Tmel se nanáší na předem připravený a suchý povrch.

  V místech dřívějších trhlin, spár desek nebo jiných "slabých" ploch se lepí speciální mřížka (serpianka). Uložení se provádí ve vrstvě a každá následující vrstva kompozice se aplikuje alespoň jeden den po předchozím. Když je proces dokončen a stěny suché, provádí se broušení brusným papírem. Toto vyrovnání pomůže odstranit drobné vady a nerovnosti.

  4. Primer.

  Toto je nezbytná fáze přípravy pro jakýkoli druh zpracování. Základní nátěr slouží k ochraně konečného nátěru před případnými deformacemi a pomáhá udržet ho pevně. Zkušení mistři doporučují výběr akrylů hlubokého pronikání. Zabrání absorpci vlhkosti ze sádry a zvýší její přilnavost k podkladu.

  Válec na dlouhé rukojeti se aplikuje na celý povrch. Pak čeká, až první nátěr zaschne. Obvykle je to asi 12-24 hodin při normální vlhkosti a pokojové teplotě - specifický termín je specifikován v návodu k materiálu. Dále přejděte k účelu předchozí práce - výkresu dokončovacího zpracování.

  Kromě obvyklého základního nátěru existují také silné druhy, speciálně určené pro přípravu stěn pod dekorativní omítkou. Jsou aplikovány ve vrstvě nejméně 2 cm a jsou aktivně utěsněny, když je zatek a vyhlazuje. Poté se první vrstva udržuje po dobu 1-2 týdnů a navlhčí se obvyklou vodou 2-4 krát denně. Jako výsledek, povrchdokonale se hodí pro další zpracování.

  Předchozí práce na fasádě

  Pokud má být materiál postaven mimo budovu, technologie přípravy bude mnohem snazší. Nejprve je povrch zcela očištěn od starých nátěrů, vyčnívajících prvků, špinavých a mastných skvrn. V přítomnosti plísňových útvarů jsou odstraněny a fasáda je ošetřena antisepticky. Pokud tomu tak není, stěny jsou založeny na hlubokém proniknutí. Tuto fázi můžete vyloučit při přípravě na dekorativní nátěr "Koroid".

  Vyrovnání fasádních stěn s omítkou se provádí za podstatných rozdílů a vad. Malé dutiny a jámy budou úspěšně zamaskovány povrchovou úpravou - při aplikaci na vnější práce se nanáší hladkou vrstvou. Ve fázi přípravy je kladen důraz na zajištění nejpevnějšího základu. Stěny jsou propíchnuté a slabé oblasti, praskliny a výmoly jsou vyšívány a vyztuženy maskou fasády. Čistý, suchý a pevný povrch je připraven k dalšímu designu.

  Specifičnost tažení materiálu

  Dokončovací zpracování má vlastnosti, v závislosti na tom, kde se provádí - mimo budovu nebo uvnitř budovy. Je to dáno jednak složením materiálu, jednak podmínkami pro jeho další využití. Pro vnitřní práce je povlak obvykle jemně zrnitý nebo hladký, a proto se nanáší v tenké vrstvě. Provádí převážně estetickou funkci a podléhá nižšímu provoznímu zatížení než materiály pro fasády. Výjimkou bude opět omítka"Koroid", který se často používá ve vnitřní práci.

  Dekorační nátěry na fasády, včetně velkých frakcí a granulí, určené k vizuálnímu vyrovnání a zakrývání vad, tak, aby byly aplikovány v silnější vrstvě. Tato tloušťka omítky nejen zvyšuje atraktivitu vnějších stěn, ale také se stává dobrou ochranou proti agresivním atmosférickým vlivům. Kromě toho existuje rozdíl mezi způsobem, jak dát požadované barvě první bílou směs pro vnitřní a vnější práci. V prvním případě je omítka před nanesením nanesena ve druhé vrstvě - ošetřena složením odpovídajícího odstínu po sušení.

  Způsob krytí určuje způsob jeho uzavření:

  • "Koroid" se aplikuje struhadlem a třením se získají texturované brázdy.
  • Benátská omítka se rozstřikuje špachtlí v několika vrstvách s potřebným leštěním do hladkého tvaru v určitém vzoru.
  • Pro úpravu velkých ploch fasád často používejte žárovku barvy.
  • Konstrukce stavebních skladů se provádí pomocí špachtle, následuje zpracování různých texturních nástrojů.

  Moderní dekorativní omítka - trvanlivý a trvanlivý nátěr na stěny vně i uvnitř budovy. Existuje mnoho možností designu: imitace fresek, zdiva, hedvábí nebo zrnité textury, různé vzory, nepravidelnosti a šmouhy. Domácí mistr dokončit fáze přípravy je zcela na sobě, pokud si vybere způsob zdobení, nevyžaduje mnoho zkušeností.