Příprava stropu pro malování: důležitá fáze opravy

Zdobení interiéru způsobem malby

Navzdory skutečnosti, že v současné době existuje mnohem více moderních způsobů zpracování stropu, jakož i různých nátěrů používaných pro tento účel, barva neztrácí svou popularitu. Úspěšné barevné řešení je samozřejmě důležité pro estetické vnímání interiéru stropu.
Hlavní věc však je, jak dobře se připravuje příprava stropu pro malování. V tomto článku budete mít instrukce, jak jej provést, video, stejně jako několik příkladů malovaného stropního designu.

Obsah
 1. Druhy přípravných prací
 2. Kosmetické opravy
 3. Velké opravy
 4. Nivelace
 5. Některé varianty provedení

Druhy přípravných prací

\ t

Odpověď na otázku: "Jak připravit strop pro malování?", Nemůže být jednoznačná. Hodně záleží na jeho stavu, stejně jako na zvoleném způsobu vyrovnání povrchu základny.
Takže:

 • Přípravný proces může zahrnovat kosmetické bednění, omítky ze sádry nebo sádrokartonu, lepící tapety pro nátěry.
 • V každém případě se proces přípravy stropu skládá z určitého počtu technologických operací, které musí být provedeny před zahájením nátěru. Zvažte proto každou z těchto možností zvlášť.

Oprava kosmetiky

Je-li to žádoucí, jakákoli oprava může být provedena vlastníma rukama, a ještě více, pokud to není kapitál, ale kosmetický. Co je odlišujedva pojmy, každý ví.
Takže:

 • Můžete provádět kosmetické opravy s uspokojivým stavem stropu: pokud je sádra dobře udržovaná, ale na povrchu byly žluté ředění nebo malé praskliny. Nebo možná jen chcete obnovit odstín barvy, nebo změnit barevné schéma.
 • V každém případě je nutné odstranit starý dekorativní nátěr. Jestliže to je tapeta, vápno nebo křída whitewash, praní je děláno špachtlí, po předběžném navlhčení povrchu.
  Kožešinová podložka na dlouhé rukojeti bude pro vás v této fázi i v budoucnosti nepostradatelným pomocníkem.
 • Pro různé smalty, oleje, latexové a silikonové barvy je třeba použít speciální oplach.
  Používají se, pokud nefunguje odstraňování nátěru mechanickými prostředky. Pro každý typ nátěru existují čističe - jejich cena závisí na látkách, na jejichž základě jsou vyrobeny.
 • Jako součást všech praní zpravidla obsahuje parafin. Tato složka zabraňuje odpařování, protože trvá určitou dobu, než změkne vrstva staré barvy. Poté se snadno čistí špachtlí a látkou.

Půdní aplikace

\ t
 • Možná, že po odstranění dekorativní vrstvy jsou v některých místech odkryty švy mezi stropy. Jejich pokládka bude další etapou.
  Především je nutné uvolnit spoj ze zbytků starého roztoku. Po odizolování stropu může na jeho povrchu zůstat a na špachtle.
 • Před nanesením roztoku se povrch ošetří betonovým kontaktem. Primerse provádí v celé oblasti, navzdory skutečnosti, že spackling bude částečný.
  V závislosti na rozsahu budoucí práce můžete použít suchou strukturu, která se jednoduše zředí vodou nebo vezme kbelík hotové směsi sádry.

Kosmetická stěrka

\ t

Po položení škrábanců a promáčknutí nechte roztok zcela vyschnout. Pak vezměte nazhdachka číslo 0, vyleštěte zapečetěné plochy (viz broušení stropu udělejte správnou věc) a vyzvedněte s tímto prachem. Dále na ně naneste další vrstvu zeminy a váš strop je připraven aplikovat povrchovou úpravu: nátěr nebo tapetu.

Hlavní opravy

Stav stropu může být takový, že příprava pro nátěry stropu s částečným zavěšením není omezena. Často se to projeví po odstranění starého dekorativního nátěru.
Takže:

 • Tapety nebo dlaždice mohou být odstraněny spolu s kousky omítky, což odhalí značné mezery mezi stropy. Uzávěry uzavírající otvory v průchodech komunikačních trubek mají také schopnost vypadnout. Musíte pochopit, zda pod ní není žádná omítka.
 • Je-li tomu tak, musí být strop čištěn ke stropu, v případě potřeby pomocí razníku. To je špinavá práce a nejnáročnější práce.
  Pokud se však nechcete vrátit k opravě v budoucnu, musíte to udělat. Odstranění staré omítky může nastat z různých důvodů.
 • Jedním z nich je přítomnost výkyvů ve výšce, kvůli kterým bylazpůsobila poměrně tlustou vrstvu roztoku. Nyní je jednodušší vyřešit takový problém - dělají zavěšený nebo podshivnoy strop, vytáhněte plátno, rouška tkaniny.
 • Další důvod je prozaičtější: špatná přilnavost vrstev. To znamená, že v procesu předběžné opravy majitelé ignorovali potřebu aplikace půdy. Neopakujte jejich chybu!
 • Před dvaceti lety nebyly vyvážené omítkové směsi, které se v současné době používají, prostě na prodej.
  Každý mistr připravil řešení na svůj vlastní recept. Nedodržení dávky složek vedlo k tomu, že se složení roztoku v každém kousnutí lišilo.
 • S využitím moderních řešení tento problém sám zmizí. Výrobce uvádí na obalu přesný poměr vody a směsi - dodržujte pokyny a vše!

Vyrovnání pevného stropu

 • Příprava nátěrových stropů s výše uvedenými problémy vyžaduje důkladnější přístup. Kromě základního nátěru (viz první nátěr na strop - užitečná nutnost) a konečný tmel použitý v kosmetické opravě, budete potřebovat další dva typy směsí.
 • Jedná se o cementovou pastu pro pokládání velkých drážek do betonu a výchozí sádrovou směs. Má hrubší disperzi a používá se k aplikaci první vrstvy.
  Existují univerzální možnosti, ale v případě potřeby vícevrstvé aplikace, je lepší použít start a cíl.
 • Za prvé, cementová pasta musí uzavřít všechny otvory a spoje očištěné od staréhořešení Před vyplněním tmelem se ošetřují půdou. Zatímco schne, připravte kousky cihel nebo betonu, nebo vezměte hliněný nebo štěrk velké frakce.
 • Naplňte štěrbiny roztokem a vstříkněte do ní jakýkoliv z výše uvedených fragmentů. V podstatě bude betonové těsnění vycházet: silné a trvanlivé.
  Tam jsou tmely pro beton, mají vlastnost expandovat s kalením. Jsou také vodotěsné - a tato vlastnost je nenahraditelná tam, kde mohou být stropy úniku: poslední patra bytů, koupelny, kuchyně.
 • Po pokládce spojů je možné přistoupit k úpravě celého povrchu půdním složením, po kterém se nanese výchozí vrstva omítky. Před opětovným natažením, nyní dokončovací vrstvou, by měl být dříve provedený potěr zcela suchý. A nezapomeňte na půdu!

Vyrovnání stropu pomocí šroubu

Následně se nanáší povrchová vrstva, pečlivě se zarovná a po vysušení se leští brusným sítem. Povrch by měl být rovný a hladký. Sádrový prach ze stropu očistěte vysavačem a znovu ho rozemele. Pokud povrch schne, proveďte mokré čištění v místnosti. Je důležité to udělat ještě před začátkem malby, protože prach, který spadl na čerstvou barvu, může vaši práci zkazit.

Nivelace

\ t

Příprava stropu pro nátěry suchou omítkou značně zjednodušuje vyrovnání. Zejména pokud jsou velké rozdíly nad značkami překrytí.
V každém případě musíte učinit vše, co je třebadržet špatně a cement štěrbiny a otvory ve stropě, pokud existuje. Vše ostatní bude uzavřeno listy sádrokartonu.
Takže:

 • Vyrovnání suchou metodou je stropní kryt s GKL plechy z kovového profilu nebo dřevěné dlažební kostky. V podrobnostech o instalaci rámu a instalaci listů na rám, nyní se nezdá - můžete snadno najít potřebné informace v článcích na našich stránkách.
 • Na konci instalačních prací, jakož i příprava stropu pro nátěry. Jedná se o několik operací: pokládku spár mezi plechy a hlavami šroubů, zasypání celé plochy, broušení, základní nátěr.
 • Prakticky, stejně jako při mokrém vyrovnání, pouze potěr je vyroben jednou, pokud možno, tenkou vrstvou.
  Pokládka spojů se v tomto případě provádí poněkud jinak: pro tento účel se používá výztužná páska hadovitého papíru: papír nebo sklolaminát.

Upínání spojů mezi plechy

 • Před vyplněním jsou také nutně založeny drážky mezi listy. Pak jsou až do poloviny naplněny omítkovým tmelem, lepenou páskou a zarovnány. Mimochodem, je-li povrch je vložen reliéf tapety pro malování, pak celá plocha stropu nemůže být přilepená.

Má-li být barva prováděna na sádrokartonových deskách, pak je nezbytné, aby se spackle, protože místo pokládky klobouků šrouby a švy, byly stále viditelné.
Po provedení šroubu, broušení a broušení je možné začít lakování. A my jsme v našíDalší kapitola vám dá několik nápadů, jak udělat zajímavý a nezapomenutelný malovaný strop.

Některé možnosti návrhu

Vybrané barvy stropu by měly být založeny na koncepci interiéru jako celku. Může mít naprosto libovolnou barvu, dokonce i černou, ale to by mělo být odůvodněno výškou místnosti, její oblastí, účelem.
Návrháři používají barvu jako nástroj pro vizuální úpravu prostorového prostoru:

 • A zde je první příklad takového zpracování. Na fotografii vidíte interiér obývacího pokoje s tmavým stropem. Tento pokoj má velkou výšku, takže toto barevné řešení je dokonce nutné.

Strop natřený tmavou barvou

  Je známo, že tmavá barva vizuálně přibližuje povrch. Ale mějte na paměti, že se rozhodnete pro strop tak avantgardní odstín, musíte si určitě myslet, s čím ještě bude v interiéru spojeno.
  V našem případě se jedná o čalouněný nábytek, čalounění, které přesně odpovídá tomuto barevnému schématu.
 • Věnujte pozornost koberci. Jeho hlavní pozadí a kreslení kombinují barvy, které se používají nejen pro úpravu stropu, ale i pro stěny. Mimochodem, šedá barva a všechny odstíny "lilku", dokonale harmonizovat s ostatními.

Ručně malovaný dětský pokoj

 • Tónový strop složitosti nepředstavuje nikoho. A jestli chceš něco neobvyklého?
  Tato otázka se obvykle žádá při registraci dětského pokoje. Možná, že po přípravě na malování strop je hotový, stojí za topozvat umělce, aby to namaloval?
 • Nebude jen dělat práci, ale nabídne vám nápad. Pokud vlastníte takové talenty sami - odvážné!
  Práce umělce nesmí být nižší než náklady na vyhlazení stropu. Pokud chcete uložit, a nemůžete kreslit, použijte šablonu.

Strop natřený strop

 • Nejjednodušší věc, kterou s tím můžete dělat, jsou pruhy. Geometrické výkresy, které obsahují pruhy obecně, jsou docela populární v designu interiérů.
  Takovou šablonu lze vyrobit sami z husté lepenky, jemné překližky nebo organitálu.
 • Pásy, které jsou v horizontální poloze, umožňují nastavit délku nebo šířku místnosti. Například, pokud je kolmá k delší stěně.
  V závislosti na vašich požadavcích lze použít dva nebo tři různé odstíny jedné barevné řady. Kontrastní proužky, stejně jako v našem příkladu, jsou také dobrou volbou.
 • Šablonu lze aplikovat na složitější obraz jednoduchým kopírováním. Není nutné malovat celý strop. Můžete malovat monotónně, a pak použít vzor v rozích, obvodu nebo kolem příslušenství.

Obraz lze provést tak, aby zachytil část stěny. Existuje spousta možností, a můžete si vždy vybrat, co bude interiér stropu nezapomenutelné. Inteligentní barevné řešení je klíčem k původnímu designu.