Pro izolaci je lepší zvolit Finoplex nebo pěnu

Obsah
 1. Liší se svými vlastnostmi
 2. Obsah
 3. Na základě zkušeností ze stavby?
 4. Srovnávací analýza?
 5. Izolace vnějších stěn bytového domu?
 6. Propustnost par
 7. Izolace vnitřních stěn budovy?
 8. Izolace balkonu nebo lodžie?
 9. Izolace ploché střechy?
 10. Izolace stropu?
 11. Průměrná délka života
 12. Požární bezpečnost
 13. Cena

Liší se svými vlastnostmi

.

Často se ptá, zda mezi takovými izolačními materiály, jako je pěna a pěna, existují významné rozdíly.

Tyto materiály jsou ve skutečnosti v mnoha ohledech prakticky totožné. Oba neabsorbují vlhkost stejně, snadno se používají, snadno se používají, nejsou hnijící, připraveni pracovat za všech povětrnostních podmínek. Ano, a ve formě přesně určeného, ​​pokud neexistovala žádná charakteristická značková kanárská barva, je pro stejnou pěnu zcela sestoupena. Také nevýhody jak jednoho, tak stejného - obojí, například, špatně snášejí vliv různých druhů rozpouštědel, včetně acetonu. Moje žena, například, je naprosto přesvědčena, že přesně se liší od pěny jen proto, že se jedná o relativně nový materiál a díky agresivnímu marketingu, to vytlačuje (nebo lisy?) Z trhu stavebních materiálů obvyklých pro všechny z nás z dětské pěny.

Obsah

 • Na základě zkušeností ze stavby
 • Srovnávací analýza
 • Izolace vnějších stěn obytných domůdům
 • Izolace vnitřních stěn budovy
 • \ t
 • Izolace balkonu nebo lodžie
 • Izolace ploché střechy
 • Izolace stropů

Na základě zkušeností ze stavby?

Z těchto granulí se vyrábí pěna

.

Nejsem zatím připraven na plnohodnotného analytika, ale dělám to. Aby bylo možné důkladně analyzovat a porovnat fénix a pěnu, je nutné s nimi pracovat déle a dokonce experimentovat v "laboratorních" podmínkách.

Pokud říkám, že tak široce zastávaný názor, že pěna a tužka jsou prakticky identické materiály, neexistuje pro ně žádný základ. Materiály podobné - oba jsou vyrobeny z polystyrenu v procesu pěnění. Oba mají vynikající vlastnosti pro spotřebitele a jsou aktivně využívány ve stavební praxi.

Pěnoplast v deskách různé tloušťky se používá pro různé stavební účely, ale hlavně pro tepelnou izolaci

Nicméně existuje rozdíl, ačkoli ve srovnávací analýze by bylo chybné spoléhat se na údajnou kvalitu materiálů od výrobců. Získání více či méně objektivních informací nebylo tak snadné. Snažili jsme se však najít data, která by tak či onak dala představu o obou materiálech ve srovnání s řadou jejich kvalitativních charakteristik.

Ihned řeknu, že se primárně zajímáme o tepelně izolační vlastnosti, a proto o tom bude mít největší podíl analytika.

Srovnávací analýza?

Mimo to se pentaplex liší jen nepatrně od pěnyjeho živá barva brandy mandarinky

Tepelně izolační vlastnosti obou materiálů jsou nepochybně vysoké. A tato praxe není v rozporu s teorií.

Pokud se rozhodnete izolovat např. Stěny nebo podlahy pěnou nebo pěnou, je třeba vzít v úvahu některé odchylky, protožeexistuje určitý rozdíl v použití konkrétního izolačního materiálu. Po zastavení volby na jednom z ohřívačů používáme trochu jinou technologii práce . Ačkoliv pro pěnové plasty (pěnový polystyren) a pinolex, jsou tyto rozdíly v praxi nevýznamné a mohou ovlivnit jen velmi malé nuance, přesto jsou. O tom ještě pár slov.

Zahřívání vnějších stěn obytného domu?

Pokud je izolace vnějších stěn domu, aby se výběr materiálu, pak bude lepší, aby se jen pěna, a ne přesně, protože pěna je levnější a má větší propustnost vzduchu, který v mnoha případech nemůže udělat samostatný vnitřní parotěsné zábrany s drahými materiály, při plném naplnění Prodyšná stěna.

Propustnost par

\ t

Pěnoplast má mírně vyšší propustnost pro páry než špachtle, což není vždy dobré.

Mimochodem, je užitečné si vyslechnout názor specialisty na propustnost páry z pěny, protože mnoho z těchto otázek je plovoucí, takže druhy pěny jsou odlišné, takže doporučuji podívat se na toto malé, ale zcela smysluplné video:

Zahřívání vnitřních stěn domu?

Nejlepší je neprovádět vnitřní izolaci vůbec. Důvodem je nebezpečí přemístěnírosný bod O tom už bylo řečeno mnoho. Kromě toho bychom neměli zapomínat, že oba materiály mohou být impregnovány retardéry hoření a v tomto případě emitují toxické látky nejen při požáru, ale vždy.

Izolace balkonu nebo lodžie?

V tomto případě dáváme přednost penoplexu. S využitím těchto ohřívačů, malé opravy a stavební firmy "StroyKa" provedl na požádání typickou izolaci lodžie několika domů v okolí. Během práce dávali stavitelé, pracující s oběma materiály, přednost programu FinePlex. Ten jim dal obzvláště výhodný pro záchranu svého kolegy vnitřního prostoru prostor - tloušťka pro optimální tepelnou izolaci přišel trochu tenčí. Pokud jde o takové kompaktní prostory, jako je balkon nebo lodžie, kde je možné ušetřit téměř každý centimetr, ukázalo se jako kritické.

Izolace ploché střechy?

Oba materiály jsou stejné. Hlavními vlastnostmi v tomto případě bude nízká tepelná vodivost a nízká absorpce vlhkosti. Ploché střechy vůbec nejsou dobrou volbou. Ale věci jsou různé, a pokud se mají uspořádat ploché střechy, je nejlepší naskleyt polystyrénové listy 10 cm silný v každém vodotěsné lepidlo a položit střešní lepenky na vrcholu s dobrým přesahem na okrajích a kryt s vrstvou bitumenu alespoň 2-3 cm.

Izolace stropů?

Můžete použít kterýkoli z uvažovaných materiálů. Fill-box může být i nejlepším řešením, protože v tomto případě nemůžete dělatdodatečné nátěry na podkroví a chodit přímo podél pařezu - jeho hustota a pevnost umožňují.

Podlahové vytápění

Veškerý materiál se vejde. Ačkoli Penoplex je vynikající volba. V jejich prospěch a proslulé malé tepelné vodivosti, pevnosti v tlaku a odolnosti vůči vodě. Hrubou podlahu provádíme zpožděním. Můžete použít jednoduchou desku bez řezu se dvěma vrstvami z dohledu. Na podlahu jsme položili fooplex nebo pěnový polystyren. Přímo na desky, vyplňte potěr v 1-2 cm a na potěr, ujistěte se, že na chuť, povrch materiálu.

Průměrná délka života

\ t

Podle Andriye Yeliseyeva jsou podmínky služby pěny a pěny odlišné. Zdá se mi však, že jeho argumenty nebyly přesvědčivé. Zajišťuje, že pěna je rychlejší barvení, a proto je pravděpodobnější, že ztratí svou kvalitu šetřící teplo. Finoplex také dlouhodobě udržuje tepelnou izolaci.

Požární bezpečnost

Nejde o prázdnou otázku ve stavebnictví. V této části je vždy mnoho stížností na pěnu. V neutrálním stavu materiál nepředstavuje nebezpečí pro ostatní. Pokud však Bůh nedovolí, dojde k požáru, pak se pěna stane nebezpečnou. Faktem je, že tento materiál je hořlavý a v okamžiku hoření uvolňuje velmi škodlivé látky. Pokud jde o přesné, on také se zabývá a také obsahuje stejné škodlivé látky, ale je samozhášecí, a to je jeho výhoda nad jeho starší sestrou. Současně by se neměly dotýkat požáru nebezpečné vlastnosti polystyrenu a neměly by být absolutníinterpretovat doslovně takové pojmy jako „nešíří oheň“, „samozhášecí“ - v současnosti odráží pouze individuální rozhodnutí o konkrétním výzkumu a často je bezdůvodně využívají obchodníci pro reklamní účely.

Cena

Pokud hovoříme o ceně, pak je tento bod dražší. Tak, že tepelně izolační práce s použitím pinplexu je dražší měřítko než alternativa s tradiční pěnou (opět, poznamenávám, při pohledu na to, co má pěna vzít, protože její značky mají mnoho a všechny se navzájem liší v charakteristikách). Pokud je velmi důležité zachránit, pak pěna vzít vítěze.

Fjodor Orlov (C)