Problematika izolace šikmé střechy

Moderní stavební technologie individuálního bydlení nabízejí širokou škálu různých projektů. Budovy se liší tvarem střechy. Střechy domu mohou být buď šikmé nebo ploché.

Obsah
 1. Obsah
 2. Typy střech?
 3. Střešní krytina?
 4. Jak izolovat šikmou střechu?
 5. Videa?
 6. Izolace šikmých střech?
 7. Dodatečná izolace šikmé střechy, video?

Obsah

 • Typy střech
 • \ t
 • Střešní krytina
 • Jak izolovat střechu lana
 • Video
 • Izolace šikmých střech
 • Přídavná izolace šikmé střechy, video

Typy střech?

V šikmé střeše je obvykle teplá půda nebo studená půda. Ploché střechy mohou být podkrovní, ale nemusí být. Ploché střechy jsou vyrobeny tak, že jsou využívány pro jakékoli ekonomické potřeby obyvatel, a nevyužívatelné - v závislosti na preferencích vlastníků. Jedním nebo druhým způsobem by měla mít střecha v jakékoliv variantě, bez ohledu na konstrukční provedení, dobrou izolaci. Majitelé jednotlivých domů často provádějí izolaci samotné střechy, prakticky vlastníma rukama. Externě se to obvykle provádí při výstavbě nebo při opravách střechy.

[obsah]

Střešní krytina?

Střešní desky, na rozdíl od plochých střech, mohou mít různou geometrii. Nejběžnější:

 • dvouplášťové;
 • čtyřnohé;
 • podkroví;
 • je praní peněz.

Izolace střech mansardového typu podrobněv jiném článku. "Jak zahřát podkroví". Zde budeme hovořit o problematice izolace šikmé střechy, která má studenou půdu.

Typy šikmých střech je možné zohlednit na obrázku:

Střešní střechu lze reprezentovat velmi různorodou geometrií

Jak izolovat šikmou střechu?

Na střeše soukromého domu je mnoho funkcí. Hlavní - ochrana staveb před chladem a srážkami. Díky účinné izolaci je možné udržovat prostory v teple a suchu uvnitř. Prevence tepelných ztrát v každé budově je možná pouze tehdy, je-li mimo jiné řádně provedena instalace střechy. Pevnost střechy zcela závisí na správné instalaci. Izolační vrstva zabraňuje úniku tepla, v důsledku tepelných ztrát může dosáhnout až 30%. K tomu je nutné izolovat šikmou střechu.
Co se stane, když nebudete izolovat? Kdy, jak Záleží na celkovém oteplování celé budovy. Pokud to nebolí vlastní peněženku, bude muset více potit, střechu nelze zahřát. Stejně tak to platí i pro podkrovní pokoje, které se používají jen zřídka. Chcete, aby prostor pod střechou být prospěšné, aniž by oteplování nemůže udělat. Pokud jsme již mluvili o podkroví, pojďme se podrobněji zabývat touto otázkou.

Pokud jde o plochou střechu s podkrovím, měla by být střecha ve šikmé střeše položena na hydroizolační vrstvu. Mezi překrytími půdního prostoru leží vrstvy izolace a parotěsné zábrany.

Schéma tepelné izolacešikmá střecha

Pokud se u plochých střech používá pouze střecha z měkké střešní krytiny, pak jsou šikmé střechy velmi rozmanité: mohou úspěšně pokrýt nejen dlaždice, ale také střešní krytinu a profilované a dokonce i běžné střešní krytiny. Pro střechy z kovu nebo profilovaného plechu je nutné instalovat tmel na místech, jako jsou římsy, spáry složitých ploch a také pod kobylkou.

Jak zajistit tepelnou ochranu střešních desek?

V odpovědném procesu izolace typu střešní desky je nutné zajistit izolační mezeru mezi izolačními materiály a hlavní střešní krytinou. Takový otvor bude i nadále zabraňovat hromadění vlhkosti, což se může často vyskytovat v prostorách pod střechou. Rovněž je třeba dbát na izolaci vrstvy páry.

Taková vrstva je nezbytná pro použití mnoha tepelně izolačních materiálů. Tak, s použitím nepotažených desek z minerální vlny, je izolace páry obvykle instalována na teplé straně izolačních výrobků. Použité materiály pro tradiční parotěsné zábrany, jako jsou polyethylenové nebo pergamenové fólie.

Parní izolace během izolace střechy je nutná k zabránění hromadění kondenzátu vytvořeného ve spodních částech povrchu nebo na mřížce. Kondenzace všech částí střechy představuje určité nebezpečí, protože nadměrná vlhkost může vést k hnití. Ale i beztoto proniklo do vrstvy tepelné izolační vlhkosti nevyhnutelně snižuje výkonové charakteristiky ohřívače, v důsledku čehož může dojít k úniku.

Před prací musíte připravit materiály. Proveďte průlom podle výpočtů střechy, desek tepelného izolátoru. Materiál se montuje do prostoru mezi vodicími tyčemi, který vychází ze základny střešní konstrukce směrem k trávníku.

Důležitým bodem je, že vzdálenost mezi tyčemi (krok) je stejná jako velikost izolační desky. Teplé izolační desky by měly dobře zapadnout do dutin, které jim zůstaly. Dávejte pozor, abyste nenechali žádné ohyby, deformace a vyhnuli se příliš husté a volné přilnavosti k materiálu.

Při zhotovování parotěsné zábrany z polyethylenové fólie by měla být teplá část desky překryta, překrývá panely o cca 10-12 cm. Po dokončení prací na tepelných a parních izolacích provedeme návrh s vybraným materiálem. To může být jak obyčejné obložení a tlusté překližky, často dokonce zvolit drywall. Konečným akordem je tzv. Čistá povrchová úprava, která se provádí v souladu s návrhářskými stylistickými řešeními nebo jednoduše na základě obecných myšlenek a účelu místnosti.

Mnoho článků o izolaci šikmých střech se vztahuje přímo na proces montáže speciálních materiálů. V zákulisí zůstává řada důležitých momentů. Mezitím mohou zrušit veškeré vaše úsilí. Některé triky navrhujeme zvážit níže.

Stává se, že jakoby a tepelně izolační práce byly prováděny bez zjevných chyb, a přesto mikroklima v místnosti není dostačující. Někdy důvod není v tepelnou ochranu a ne skryté vady na střeše, a v oknech! Takže, pokud je střecha opatřena okenními konstrukcemi, je rozumné předpokládat první věc, že ​​se zde nachází problém celého systému izolace. Pro vyloučení tepelných ztrát je někdy nutné okna řádně izolovat. Okna budou více potěšena nejen absencí průvanů, ale i krásou závěsných žaluzií - na střeše vypadají vhodněji. Nebo tzv. Tepelně úsporné záclony, které také do jisté míry pomohou udržet pokoj v teple. Mechanismus je jednoduchý - odráží povrch fólie, ale zda je třeba v zimě zcela zakrýt okno denního světla, i když je v podkroví, rozhodněte sami.

Dbejte na tepelnou izolaci dveřních otvorů. A zejména stavby, které mají výhled na balkon. Tepelná izolace dveřních otvorů vyžaduje použití těsnicí hmoty, která eliminuje mezery ve spojích. Práce s materiály, jako jsou tmely na okna, lze provádět za studena; ale ne v silných mrazech (ne více než 5-6 ° C). Příliš nízké teploty jsou zbaveny těsnicího složení požadovaných vlastností a proužky tmelu přestávají být lepeny. Kromě toho je třeba mít na paměti, že dobré uchopení by mělo být aplikováno na čisté a vyčištěné povrchy.

Když je ohřívač namontován na vnitřní straně střechy, pečlivě zkontrolujte sedadlaspoje mezi deskami. Nalezené mezery a dutiny musí být důkladně naplněny montážní pěnou. Nebude zbytečné kontrolovat celou část budovy, která je spojena se střechou. Pokud zjistíte podezření na praskliny a praskliny, je lepší je okamžitě odstranit - taková opatření umožní lepší střešní konstrukci.

Kromě samotné střechy provádějte tepelně izolační práce s ostatními částmi celé konstrukce. Zahřátí všech částí budovy poskytne příležitost, aby v zimě nemrzly v domě, a to především tím, že to bylo provedeno kompetentně. Pokud se po zateplení střechy nestarejte o oteplování stěn, pronikne zima do podkroví. A všechno vaše úsilí bude popel.

Videa?

Izolace šikmých střech?

Přídavná izolace šikmé střechy, video?

Hlavním účelem tmelu je předcházet (a účinně!) Ztráta vlhkosti ze srážek, částeček nečistot skrz mezeru mezi prvky jako plochý povrch a vlnitost. V pečetích jsou zpravidla zvláštní vnitřní otvory - vzduch zde může bez obtíží cirkulovat. Některé zhutňovače mají speciální porézní strukturu. Tmel na střešní práce ještě není ohřívač, již jsem zmínil, že pokud stropní střecha poskytuje studené podkroví, instalace parotěsné zábrany a tepelného izolátoru se provádí na podlaze podkroví. Pokud má být střecha zateplována minerální vlnou, bude nutné připravit chodby podél půdních zón, aby nedošlo k poškození ohřívače při zatížení. Minvatu by mělo být pokryto nahořemembrána - chybí pár dobře a zároveň nedovolí, aby zlomky vlny odletěly. Pro izolaci studených půdních prostorů často používáme pěnový polystyren, který je lepen uvnitř stropu obytného prostoru.