Proč fascinovat a blokovat brokolici: co dělat?

Zelí brokolice pro mnoho - jeden z oblíbených rostlinných plodin. Používá se ve stravě a kojenecké výživě. Jedná se o bohatý zdroj jódu a vitamínu C. Zahradníci, kteří mají zkušenosti s pěstováním této kultury, někdy se potýkají s problémem - zelí brokolice neváže ani nechodí do barvy. Aby se předešlo takové situaci, je třeba se přiblížit preferencím elektrárny a jejím požadavkům na péči.

Zelí brokolice

\ t
Obsah
 1. Příčiny nepřítomnosti vajíček na zelí brokolice
 2. Nedostatek vlhkosti v půdě
 3. Nevhodný teplotní režim
 4. Nedostatek živin
 5. Chyba při výběru odrůdy
 6. Jak zabránit předčasnému kvetení brokolice?
 7. Stimulace tvorby vaječníků: co vyživovat brokolici
 8. Doporučení pro zahradníky

Příčiny nepřítomnosti vajíček na zelí brokolice

\ t

V zelí brokolice jsou jedlé části řapíky a pupeny. Za příznivých pěstebních podmínek tvoří kultura nádherné květenství, které je důležité mít čas odříznout, dokud se na jeho vrcholu neobjeví malé žluté květy.

Ve skutečnosti, když říkají, že brokolice není svázaná, většina zahradníků znamená časné kvetení. Zip v každém případě je tam, jen velikost hlavy je mnohem menší, než se očekávalo. Proč zelí brokolice jít do barvy, než se podaří vytvořit velké šťavnaté květenství, důvody:
 • nedostatek vlhkosti;
 • Nevhodný teplotní režim - příliš mnohostudené nebo horké;
 • nedostatek živin;
 • není čas uskutečnit.

Nedostatek vlhkosti v půdě

\ t

Ze všech druhů zelí brokolice, nej morfičtější . Země pod křovinami by nikdy neměla sušit, jinak kultura půjde do barvy, aniž by musela tvořit komoditní hlavu. Rostliny jsou zalévány jednou za 4-5 dnů, pod každou z nich se nalije asi 5 litrů vody.

Pozor! Rovněž je třeba se vyhnout zavlažování, které nelze přeměnit na bažinaté půdy. V takovém prostředí se mohou otáčet kořeny.

Nevhodný teplotní režim

Brokolice je velmi náročná na okolní teploty . Její květenství se nalije a roste v chladném počasí, když sloupec teploměru neklesne pod +16 ° C a nevyroste nad +25 ° C. V tomto teplotním rozmezí rostlina aktivně spojuje hlavy a zvyšuje jejich hmotnost.

Teploměr venkovní teploty

Studené a teplo nepříznivě ovlivňuje vývoj květenství. Pokud brokolice šla do barvy, s největší pravděpodobností to nevyhovuje vnějším podmínkám. Zkušení zahradníci se snaží zasadit kulturu tak, aby fáze tvorby vaječníků padla na první měsíc léta nebo začátek podzimu.

Nedostatek živin

\ t

Tato kultura dobře reaguje na výživu. Na začátku vegetačního období potřebuje dusík, díky němuž listy rostou. V budoucnu roste potřeba minerálních složek:

 • fosfor:
 • draslík;
 • molybden;
 • otvor.

Nedostatek mikroživin v půdě vede k časnému kvetení brokolice. Rostliny prostě nemají síly a zdroje pro květenství květenství. Jako výsledek, to zůstane malé a volné a brzy jde do barvy.

Chyba při výběru odrůdy

Jako u bílého zelí, brokolice jsou rané a pozdní odrůdy. Při výběru semen je důležité vzít v úvahu povětrnostní podmínky ve vaší oblasti. Záleží na tom, zda je zelí svázané nebo ne. Při chybném výběru nevhodné odrůdy může pěstitel odejít bez sklizně.

Zvolením rané odrůdy hrozí nebezpečí, že se nezmizí okamžik, kdy jsou květenství připraveno k řezu. Takový problém se často stává u krajanů, kteří jednou týdně přicházejí na místo. Někdy se opak opakuje - brokolice nemá vaječník, protože plemeno je pozdě a čas na vytvoření hlavy ještě nepřišel.

Jak zabránit předčasnému kvetení brokolice?

Kempování může ovlivnit výnosy brokolice, i když počasí nepřispívá. Je důležité správně organizovat výsadbu hned po zasazení sazenic do otevřeného terénu. Nelze tolerovat, že kultura cítí nedostatek vlhkosti.

Když se sloupec teploměru rychle plíží nahoru, předbíhá značku o 25 °, brokolice je háčkovaná v poledních hodinách. V silném teple se zvyšuje potřeba vlhkosti, takže se zvyšuje zavlažování. Ve večerních hodinách se zavlažují, pak se vodě podaří proniknout do kořenů a nevyparovat se z tepla.

Pozor! Jakmile zahradník najde základy rostlin na rostlinách, doporučuje sepřikryjte je spodními listy a sbírejte je ve svazku.

Stimulace tvorby vaječníků: co vyživuje brokolici

Brokolice jsou krmena třikrát za sezónu. Po 2 týdnech po výsadbě sazenic na lůžkách rostlin tráví spoustu úsilí na vybudování zelené hmoty, takže potřebují dusík. Jeho přírodní zdroj - perebroydivshaya vegetativní hmoty.

Infuze kopřivky

\ t

Gurmáni používají k krmení brokolice infuzi kopřivy nebo pampelišky. Tento nástroj lze nahradit pivovými kvasnicemi.

Pozor! Přebytek dusíku je stejně škodlivý jako jeho nedostatek. Ve druhé polovině vegetace není zavedena.

Další krmení se provádí po 14 dnech. Nyní pod křovinami udělejte roztok minerálních hnojiv. Nejlepším řešením je komplexní léčivo v kapalné formě, které zahrnuje fosfor a draslík.

Již potřetí je kultura oplodněna za 2 týdny před tvorbou květenství. Během této doby je obzvláště užitečná suplementace kyselinou extra-root. 1 g suché látky je nutné rozpustit v 10 litrech vody a stříkat keře. Pod kořeny nalijte standardní dávku minerálních hnojiv obsahujících bor, molybden, hořčík, draslík a fosfor.

Doporučení pro zahradníky

Začátečníci by měli poslouchat rady těch, kteří již uspěli v pěstování zelí brokolice. Doporučují:

 • Dodržujte podmínky výsevu s přihlédnutím k období, ve kterém se objevuje stadium vaječníku. Je důležité, aby teplota vzduchu v této době nepřekročila +25 ° C a nebyla nižší než +16 ° C.
 • Usilné zavlažování by mělo být prováděno denně a rostliny printitini.
 • Pokud je počasí nepříznivé, je lepší snížit květenství dříve, než je uvedeno na obalu semenem.
 • Pokud je centrální hlava rozkvetlá, je řezána spolu s řapíkatou délkou 8-10 cm, aby stimulovala tvorbu laterálních květenství.
 • Pozor! Brokolice je vhodná pro potraviny, i když je v barvě. Jeho řapíky obsahují mnoho užitečných látek a jejich chuť se nemění.

  Není-li na zelí brokolice žádné vajíčko, ale počasí je příznivé a zavlažování se provádí včas, neměli byste panikařit. Možná se při výběru odrůdy vyskytla chyba a ještě není čas vytvořit květenství. Doporučuje se přidávat hnojivo ke stimulaci tvorby hlav.