Proč jsou okna namočená, pocení


Proč potit plastová okna?

Docela běžné životní situace - zamlžování brýlí při vstupu do mrazu z místnosti, sklo v koupelně nebo okna v bytě. Vznik kondenzace - to je problém, kterému čelí miliony lidí. Zjistit důvod tohoto jevu je poměrně jednoduché, vezmeme-li v úvahu několik možností.

Hlavní příčiny vzniku kondenzátu na oknech z plastu, tj. Zamlžení, jsou dva faktory: vlhkost a teplota. Tuto situaci může ovlivnit změna těchto veličin z vědeckého hlediska. Pokud například zvýšíte vlhkost při konstantní teplotě nebo naopak při konstantní vlhkosti snížíte teplotu, dosáhnete fenoménu ubývajících oken. To je vysvětleno tím, že tento povrch v samotném bytě je studený, v případě oken. A nejčastěji se s problémem tvorby kondenzace srazí přesně v zimě, kvůli významnému rozdílu v teplotě a vlhkosti.

Teplota

Proč jsou okna nasáklá kvůli teplotě? Tento rozdíl v různých místnostech je z několika důvodů - vnější i vnitřní. První je vliv větru. V případě, že se okno dostane na vyfouknutou stranu, bude chladnější než okno, které jde do dvora. Vnitřním důvodem je přiřazení baterií v různých místnostech několika stoupačkám a různý stupeň přístupu k teplému vzduchu ze skla do baterií. Aby se zabránilo zamlžování oken, je nutné zvolit správné sklo. Pokud je váš byt jednokomorový, vyměňte jej za dvoukomorový. Také zkontrolujtepřístup k teplému vzduchu z baterie do oken. Široké parapety, zástěny apod. Slouží často jako bariéra. Zvýšením teploty vnitřního povrchu okna se vyhnete problémům s kondenzací, zastavíte proplach.

Vlhkost

Proč jsou z důvodu vlhkosti vlhká plastová okna? Zvýšená vlhkost v místnosti by měla být uvedena na normální úroveň. Zpravidla dochází k nadhodnocení tohoto faktoru po opravách (např. Beton, omítka, barva, tapety). V tomto případě byt pravidelně větrejte. Pokud žijete v soukromém domě, zkontrolujte kapotu. Může být zastaralý a je čas ho nahradit.