Proč pečeme pekingské zelí a co dělat?

Pekingské zelí, které k nám přišlo z Číny, je ve vysoké poptávce. Mnozí zahradníci se rozhodnou pěstovat na svých pozemcích. Nevědět všechny tajemství zemědělství této plodiny, někteří se diví, proč Peking zelí květy v otevřeném terénu. Ukazuje se, že klade vysoké nároky na délku světelného dne a teplotního režimu. Jejich porušení vede ke střelbě.

Pekingské zelí

\ t
Obsah
 1. Příčiny kvetení zelí v Pekingu
 2. Můžu zachránit zelí, které šlo do barvy?
 3. Jak zabránit kvetení pekingského zelí
 4. Výběr místa vykládky
 5. Doba výsevu
 6. Kultura kultury

Příčiny kvetení zelí v Pekingu

Bohatá sklizeň bude shromažďována pěstitelem zeleniny, který chápe zvláštnosti zemědělských strojů pekingského zelí. Je důležité předem vědět, jaké chyby vedou k rozkvětu této kultury. Uvažujme o nich:

 • Nepříznivý teplotní režim. Peking je náročný na ukazatele sloupce teploměru. Jeho swingers jsou tvořeny při teplotě od +15 do +24 stupňů. Pokud je ulice velmi chladná, pak se namísto vaječníků tvoří květinové stopky. Stejná situace nastává, když je teplo.
 • Nesprávná data přistání. Příliš pozdě nebo předčasné setí semen vede ke skutečnosti, že doba vzniku houpání padá na dobu, kdy je ulice horká nebo studená.
 • Porušení světelného režimu. Květák jde na šipku, pokud je délka světla denpřekročí 12 hodin. Proto se doporučuje pěstovat buď na jaře nebo na konci léta, kdy se den zkracuje.
 • Minerální půst. Pro tvorbu bukového růžku je zapotřebí fosfor a draslík. Pěstování plodin na chudé půdě, pěstitel zeleniny riskuje, že dostane stonky květin místo zelí.
 • Můžu zachránit zelí, které šlo do barvy?

  Pokud pekingské zelí kvete, není možné ho zachránit. Už nebude vázat hlavu. V tomto případě nejlepším řešením bude odstranění rostlin a výsadba na jejich místě jiných rostlinných plodin. Pro použití při kulinářských účtech není takové zelí vhodné. Gorodnikové mohou poskytnout zbytky rostlin krmivům pro dobytek.

  Jak zabránit kvetení pekingského zelí

  \ t

  Nemůžete si být zcela jisti, že pekingské zelí nechodí na šipku. Riziko však můžete snížit výběrem správného druhu. Chovatelé z Holandska vynesli několik hybridů odolných proti střelbě. Oni jsou snazší nosit rozmary počasí a dobře vstřebávat ve střední zóně Ruska:

  • Taranko;
  • protein;
  • Monako.

  Odrůda zelí Taranko

  Pozor! Je lepší koupit semena od osvědčených dodavatelů, preferující známé výrobce. Stojí za to věnovat pozornost trvanlivosti vhodnosti, protože závisí na její kvalitě a indexu podobnosti.

  Vyberte místo přistání

  Květák nechodí na šíp, pokud si na pozemku vyberete vhodné místo. Nejlepší je zasadit kulturu například do stínuv blízkosti stromů nebo budov. Toto uspořádání pomůže chránit rostliny před hořícím sluncem a množstvím světla.

  Doba setí

  \ t

  Ideální doba pro pěstování pekingského zelí je jaro a konec léta, kdy je světelný den zkrácen. Neméně důležitý je teplotní režim. Dub pekinki jsou tvořeny na ukazatelích teploměru od +15 do +24 stupňů. Náhlé ochlazení musí vést ke střelbě, takže je důležité udržet hotový krycí materiál.

  Teplo - další nepřítel zahradníka. Pokud se sloupec teploměru plíží vzhůru, překonává značku na 25 stupňů, téměř nikdy nedokáže zachránit pekingské zelí, rychle přejde na šipku. Obyvatelé jižních regionů nechtějí riskovat, takže přistání, buď v dubnu, nebo v srpnu, kdy počasí přispívá k tvorbě sov.

  Kultivace

  Zkušení zahradníci připravují lůžka na výsadbu zelí od podzimu. Oni dělají organická a minerální hnojiva s hlubokým kopáním místa. Pokud tomu tak nebylo, pak na jaře v každé jamce nutně přidejte superfosfát a draslík. Tyto látky stimulují tvorbu vaječníků.

  Pokud listy zelí, tento proces nelze zastavit. Nalezení pouze náznaku stonků, rostlin jsou vytaženy a další plodiny jsou vysazeny na jejich místo, což přinese úrodu. Čínský host požaduje vysoké teploty a světelné podmínky. To by mělo být vzato v úvahu při pěstování ve své oblasti.