Proč potřebujete víceúrovňové stropy

Víceúrovňové stropy jsou obvykle vyráběny za účelem vytvoření neobvyklého a krásného designu, který zdůrazňuje všechny přednosti místnosti. Jejich účel však není jen v tomto.

Obsah
 1. Důvody použití
 2. Výrobní technologie a materiály
 3. Jak namontovat stěnové konstrukce
 4. Montáž tažných konstrukcí

Příčiny použití

Často se používají víceúrovňové návrhy stropů ke skrytí závad ve stropě základny. Bohužel, často jsou varianty velmi velké a neexistuje žádný jiný způsob, jak je skrýt. Často se ve velmi špatném stavu nachází stav starých mezipodlažních stropů.

V některých prostorách je často nutné skrýt elektroinstalační systémy, klimatizaci, vzduchovody, systémy vytápění a vodovodu atd. V tomto případě se jedná o víceúrovňový strop, který se stává jakousi „skříní“ pro jejich kryt.

Existuje další úkol, který úspěšně řeší víceúrovňové stropy. Jedná se o objemovou přeměnu prostoru. Často, při opravě bytu je třeba "zvýšit" strop, alespoň vizuálně. Známý takový návrhář recepce - vizuální nárůst prostoru se provádí snížením úrovně stropů v jiných oblastech. Například, jestliže jeho úroveň v chodbě je vynechána, a obývací pokoj zůstal základem, pak prostor tam vizuálně expandovat.

Další úkol, který řeší víceúrovňové zónování zón. Dnes v bytech žije stále více lidíateliérů, ve kterých je pro jejich pohodlný život nutná řádná organizace. Dnešní podoba těchto prostor zahrnuje rozdělení dvou hlavních oblastí: veřejných a soukromých. Pokud nejsou v místnosti žádné stěny, tyto zóny se vyznačují osvětlením, stěnou a podlahou a používají se také víceúrovňové stropy s podsvícením.

Obvykle má víceúrovňový strop takovou organizaci, která odpovídá dokončení podlahy, to znamená, že na určitých místech jsou stupně pódií, které používají různé texturované i barevné podlahové materiály. Dokonce i v místnostech, kde jsou stropy relativně nízké, mohou být velmi dobře uspořádány vícevrstvé stropy s osvětlením. Jsou schopni dát místnosti objem a učinit její design tak elegantním a moderním, jak je to jen možné.

V současné době existují různé moderní materiály, z nichž jsou konstruovány vícevrstvé stropy, které umožňují vytvořit interiérový design různých stylů. Také tvar a design mohou být také rozmanité: ohnuté, klasické geometrie, různé fantastické tvary atd. Víceúrovňový strop pomáhá rozšířit možnosti osvětlení místnosti. Jeho konstrukce obvykle znamená, že svítidla jsou umístěna na různých úrovních, což činí dynamiku interiéru.

Výrobní technologie a materiály

\ t

Až donedávna byly víceúrovňové stropy používány hlavně ve veřejných prostorách. Oni stali se velmi populární poté, co napětí se objevilo na trhu, stejně jako víceúrovňové sádrokartonové stropy, který může být \ tdělat, včetně, vlastníma rukama. Oba napjaté dvouúrovňové a dvouúrovňové stropní sádrokartonové desky jsou relativně malé, navíc nemají téměř žádné vazby na konfiguraci.

Nejčastěji jsou vícevrstvé struktury vyrobeny z desek ze sádrokartonových desek, které jsou vyztuženy na kovovém rámu, který je speciálně vytvořen.

Ve víceúrovňových stropech sádrových desek existuje mnoho nepopiratelných výhod:

 • Jsou šetrní k životnímu prostředí.
 • Báječně pohlcuje zvuky.
 • Ohnivzdorné.
 • Listy sádrokartonu jsou velmi plastové. Můžete je navlhčit a pak ohnout. Po vysušení se používají k manipulaci s různými zakřivenými povrchy.
 • Mohou regulovat úroveň vlhkosti v místnosti.
 • Odolnost proti vlhkosti.
 • Velmi silný.
 • Odolnost proti prasklinám. Listy sádrokartonových desek lze použít i v seizmicky nebezpečných prostorách a bez omezení.

Strop sádrokartonových desek má tyto hlavní prvky:

 • Listy sádrokartonových desek.
 • Kovový rám z ohýbaných ploch.

Víceúrovňové, často dvouúrovňové konstrukce sádrokartonových desek se nejčastěji používají v místnostech s nepravidelnostmi překrytí nepřesahujícími 20 mm. Tato konstrukce stropu může být namontována vlastníma rukama v budovách všech typů v prostorách, kde vlhkost nepřesahuje 70 procent, teplota neklesá pod deset stupňů a není zde žádné agresivní prostředí.

Další možností je zavedení víceúrovňových stropů - tahu, což je tenký film nebotkanina různých textur a barev. Je natažen na rámu, který je upevněn po obvodu stěn nebo stropu, a lze jej také provést vlastníma rukama. Dvouúrovňové napínací konstrukce mohou být namontovány v místnostech s libovolnou konfigurací, mohou být umístěny v jakémkoliv úhlu sklonu a v různých rovinách. Tak můžete vytvořit velmi neobvyklý moderní design místnosti.

Jak montovat obkladové konstrukce

Malované sádrokartonové dvoupodlažní provedení s podsvícením je lepší montovat rukama v létě. V zimě se to provádí pouze při zapnutém topení. Po utěsnění spár mezi přepážkou a konstrukcí budovy je možné to provést vlastníma rukama.

Před montáží musí být vyznačeny montážní body. Potom kotvte hřebíky nebo profily hmoždinek. Poté se nainstalují profily zatížení a nainstalují se desky sádrokartonu, které jsou upevněny šrouby. Pak je základní povrch.

Montáž napínacích konstrukcí

Dvouvrstvé napínací stropy mají mnoho výhod. Hlavním z nich je, že dávají obrovské množství prostoru pro představivost návrhářů. Téměř všechny projekční projekty mají nyní komplexní palandy s osvětlením, které zdůrazňují krásu a výhody interiéru.

V současné době se instalace dvouúrovňového stropu napětí provádí i v jednoduchých prostorách, které nepředstavují jedinečnost. Tyto víceúrovňové návrhy napětí jsou velmi krásné apraktické. Samozřejmě, že instalace dvouúrovňového napětí stropu vlastními rukama není tak jednoduchá jako jedna úroveň, ale je to docela možné.

Instalace víceúrovňových napínacích stropů - případ není přímočarý. Pro něj je nutné pozorně sledovat technologii a mít určité dovednosti. Asistenti jsou povinni provádět napínací stropy.

Dvouvrstvé napínací konstrukce se montují ve dvou stupních - značení svršku a potom dolního stupně. Poté je umístěn hliníkový profil a v každé úrovni je vytvořen rám. Před instalací plátna musí být vzduch v místnosti ohřát na 40 stupňů pomocí tepelné pistole. Tkanina se zahřívá na 60 stupňů pomocí vysoušeče. Vyhřívaná tkanina na rozích je připevněna k profilu a natažena na požadovanou velikost. Pokud jsou na stropě nerovnosti, jsou vyrovnány pomocí konstrukčního vysoušeče vlasů.