Proč potřebuji designový byt a co je práce designéra?

Výběr interiérových designérů nebo návrhářského studia na doporučení přátel nebo na internetu, můžete si položit otázku: Kde začíná práce designéra?

Jak interiérový designér pracuje

Jaká je práce interiérového designéra?

Tento článek odpoví na tuto otázku. Nejprve se jako zákazník setkáte s umělcem ve své kanceláři, a to buď ve svém bytě, nebo na jakémkoliv vhodném místě. Pokud se nebudete setkávat na webu, pak, aby konverzace byla co nejpodrobnější a nejkonstruktivnější, připravte si plán objektu - může to být stavební výkres nebo vysvětlení k půdorysu ZISZ. Nebudou již fotografie současného stavu areálu.

Poté je připraven balíček dokumentů, který obsahuje smlouvu s náležitostmi obou stran a technický úkol - výchozí bod pro další spolupráci. Po podpisu smlouvy přicházejí do zařízení odborníci, tráví veškerá potřebná měření a fotografují prostory.

Jak je vypracována specifikace?

Interiérový designér zkoumá preference klienta, jeho stylové preference, přání týkající se plánování a funkce místností, vybavení a nábytku. Po zodpovězení všech důležitých otázek projektant připravuje projekt.

Další etapa je věnována vývoji projektu skici. Plánovaná rozhodnutí jsou zpočátku zvažována. V průběhu práce na nich projektant podle schváleného prostoru rozbije prostor na funkční plochyzákazníka. Jako zákazník obdržíte jako zákazník plány do prostor, kde se nachází nábytek a zařízení. Jakmile dokončíte plánovací rozhodnutí, použije se jako základ projektového projektu.

Stylový design interiéru je přímým tvůrčím úkolem projektanta. V důsledku práce získáte sadu obrázků zvaných skici. Vypadají jako fotografie navržené tak, aby byly v souladu s vámi a umožňují pečlivě zvážit interiér promítaného prostoru. Toto je hlavní a nejdelší fáze.

Po odsouhlasení a schválení náčrtků se připravuje soubor výkresů pracovního projektu. Tato dokumentace by měla obsahovat všechny potřebné technické údaje: sekce a sekce, podrobnosti o uzlech a další potřebné informace, podle kterých by měl stavební tým realizovat vaše sny o novém interiéru.

Design interiéru

Následně je objekt předmětem oprav, stavebních, inženýrských, dokončovacích a jiných prací. V průběhu těchto prací provádí designér následující funkce:

  • Poradenství v oblasti nákupu stavebních materiálů pro výzdobu;
  • Pomáhá při výběru nábytku a vybavení;
  • Vybírá předměty interiéru, příslušenství, osvětlení;
  • Provádí autorský dozor, vyhledávající ze stavebního týmu shodu prací s rozhodnutím o návrhu.

PS A pro dezert doporučuji sledovat video: Jak pracuje návrhář interiérů?