Profist nebo kovové dlaždice: co je lepší než různé nátěry

Obsah článku:

1. Kovové obklady - materiál pro zakrytí střechy

2. Profilovaný plech - materiál pro střešní krytinu

3. Výroba kovových dlaždic a vlnité lepenky

4. Montáž kovových a vlnitých lepenek

5. Co je lepší: profilový plech nebo kovová dlaždice?

V určité fázi navrhování budov musíte určit typ střešní krytiny. Volba není snadná, protože každý vlastník nemovitosti chce, aby střecha byla spolehlivá a bez jakýchkoliv oprav. Náklady na střešní krytiny a práci jsou zároveň důležité bez ohledu na finanční pohodu majitele domu.

Předpokládejme, že je nutné tento problém vyřešit: lepší je profilovaná kovová dlaždice. Z této volby záleží na tom, jak pohodlně bude bydlet v domě. Než se rozhodnete, musíte analyzovat a vzít v úvahu nevýhody a výhody tohoto nebo tohoto materiálu pro střechu. Pro mnoho majitelů soukromých domácností je optimální řešení považováno za kovové výrobky, protože se vyznačuje trvanlivostí, dlouhou životností a přítomností spolehlivých ochranných povlaků na svém povrchu.

Obsah
 1. Kovové obklady - materiál pro zakrytí střechy
 2. Terasy - materiál pro střešní krytinu
 3. Výroba výrobků z kovu a plastů
 4. \ t
 5. Montáž kovových a keramických obkladaček
 6. Co je lepší: profilový plech nebo kovová dlaždice?

Kovová dlažba je materiálem prostřešní krytina

Známý a žádaný materiál pro zakrytí střechy je v současné době považován za kovový obklad, vzhled (viz foto), který úspěšně napodobuje přírodní dlaždice. Vzhledem k tomu, že jeho barevný gamut zaujme rozmanitostí, nejsou zde žádné problémy s výběrem preferované varianty pro stavbu střechy domu od developera.

Výhody kovu jsou:

 • jednoduchý postup montáže;
 • nádherný vzhled kovových dlaždic - je možné zvolit tón střešní krytiny a její strukturu, která je matná, lesklá, kovová atd .;
 • nevýznamná hmotnost - pokud jeden "čtverec" plochy přírodní dlaždice váží asi 40 kilogramů, pak je dlaždice pouze 4,5 kg;
 • Dlouhověkost - to je důvod, proč výrobci tohoto výrobku na řadu výrobků poskytují záruku 25 let s životností 50 let;
 • přítomnost antikorozní vrstvy;
 • odolnost proti ultrafialovému záření;
 • požární bezpečnost.

Pokud jde o nevýhody, je třeba poznamenat následující: pokud prší, je střecha velmi "hlučná". Existuje jeden parametr, který ukazuje, co se kovová dlaždice liší od podlahové desky - je to cena. Profist je mnohem levnější. Kovové dlaždice mají vyšší náklady, takže je k dispozici méně kupujícím.

Terasy - materiál pro střešní krytinu

\ t

Vlnité plechy se také nazývají profilové plechy, kovové profily nebo jednoduše profily. Tento materiál, zobrazený na fotografii, se vyznačuje výškou žeber a vzdáleností mezi sousednímižebra, na tloušťce plechu, která určuje hmotnost profilového plechu. Při konstrukci průmyslových objektů se zpravidla používá zinkovaná vlnitá lepenka a při výstavbě soukromých bytů se dává přednost materiálu s polymerním povlakem. Tento zastřešení produkt je velmi populární u vývojářů z mnoha důvodů.

Výhody profilového listu jsou:

 • je jednoduchý postup instalace, díky kterému si domácí řemeslníci často provádějí svou činnost sami;
 • malá hmotnost vlnité lepenky - práce se provádí bez zapojení stavebního speciálního vybavení;
 • trvanlivost a těsnost krycího plechu;
 • atraktivní vzhled díky široké škále barevných polymerních vrstev;
 • indexy vysoké antikorozní kvality, odolnost proti ultrafialovému záření, zážeh a atmosférické jevy;
 • Demokratická cena - vlnitá lepenka se vztahuje na střešní materiály, jejichž náklady jsou dostupné prakticky všem kupujícím.

Pokud jde o nedostatky, hlavní je hluk vytvářející podlahové krytiny během deště. Přečtěte si také: "Který profilový list je lepší pro střechu".

Výroba výrobků z kovů a plastů

\ t

Pro výrobu těchto dvou typů stavebních materiálů je zapotřebí zastřešení. Pro výrobu kovů však potřebujete více tenkých plechů, jejichž tloušťka nesmí být menší než 0,4 mm a ne větší než 0,6 mm (tento parametr závisí na typu výrobku) (viz: "Zařízení pro výrobu kovových dlaždic - technologievýroby “). Vlnitá lepenka je zároveň vyrobena z oceli o tloušťce od 0,5 do 1,2 mm.

Vzhledem k tomu, že střechová ocel je používána odlišně v tloušťce, jsou plechy z kovových profilů a kovových dlaždic stejně velké, liší se hmotností. Lehčí materiál umožňuje snadnou opravu a montáž střešní krytiny. Současně závisí životnost výrobku na typu polymerního povlaku. Nejodolnější a nejlevnější jsou kovové obklady a podlahy z polyesteru.

Výrobky s jinými typy povlaků, například s purány, mají ochrannou ochrannou vrstvu, která je však dražší. Aby bylo možné určit, že nejlepší kovový profil nebo kov v každém jednotlivém případě musí věnovat pozornost profilu jejich ocelových plechů. V profilovém plechu se tedy jedná o obvyklé vlny s kruhovým nebo obdélníkovým průřezem. V kovu, vzor napodobuje přirozené dlaždice, položený přísně v řadách (číst: “co kov je lepší”).

Samozřejmě, v prvním případě je střešní krytina méně atraktivní, ale umožňuje vytvořit tuhá žebra, takže jednotlivé značky tohoto výrobku se používají k vytvoření povrchu střechy a pro konstrukci nosných konstrukcí.

Montáž kovových dlaždic a podlah

\ t

V technologickém procesu spojeném s instalací těchto dvou materiálů existuje mnoho společného, ​​takže je obtížné učinit závěr profilového plechu nebo kovové dlaždice.

Při vytváření střechy:

 • je přísně zakázáno používat pro řezání bulharštiny. Použití tohoto nástroje má za následek poškození ocelového plechu a v důsledku toho i korozi. Mějte to na paměti před řezáním vlnité nebo kovové dlaždice;
 • použití jednoduchých nůžek pro zpracování kovů s příčným řezáním plechů, odborníci se nedoporučují, protože profil je snadno poškozitelný, ale v podélném směru mohou být řezány. V ostatních případech je žádoucí použít nůžky na kovové dlaždice;
 • k upevnění materiálu na střechu pomocí šroubů s lisovacími přístřešky (jsou vyrobeny ze speciální pryže, která je při utahování stlačena a tím zajišťuje vzduchotěsnost);
 • šrouby jsou zkrouceny v místě vychýlení vln a v každém případě ne v jejich hřebenu;
 • pokládka plechů se provádí zdola nahoru a na místech spoje se ukládají na posloupnost;
 • při řezání materiálu se tvoří piliny, které se potom z povrchu odstraní měkkým kartáčkem, jinak se rychle rezaví a brzy bude pokazit povlak;
 • Pokud se na listech materiálu objevily škrábance, měly by být ihned natřeny barvou barvy odpovídající barvě.

Co si vybrat střechu, více ve videu:

Co je lepší: profilový plech nebo kovová dlaždice?

Na tuto otázku neexistuje jasná odpověď. Každý majitel nemovitosti se musí sám rozhodnout, že je pro něj lepší, aby na střechu použil kovové obklady nebo kovové profily. Mnoho řešení je vproč záleží na prioritě, která je pro developera důležitá: je možné, že vzhled je rozhodující, pak by měl být vybrán kov, ale pokud existuje peněžní omezení, měli byste preferovat profilový list (čtěte: "Jak si vybrat střešní kryt pro domácnost").

K vytvoření střechy je třeba nejen střešní krytiny, ale také hydroizolační a hydroizolační materiály, speciální spojovací prvky, selektivní střešní prvky, odvodňovací systém, sněhové frézy a mnoho dalšího. Všechny výše uvedené je žádoucí koupit od jednoho dodavatele, jinak se budou lišit v barvě. Přečtěte si článek: "Nejlepší střešní materiál: Výhody a nevýhody nátěrů".