Prostorná domácí kašna vlastníma rukama

Jehodomácí kašnaje snem mnoha znalců krásy a pohodlí. Kašna nejenže vypadá reprezentativně, dává stylu styl a mumlání vody je uklidňující. Vedle fontány je potěšením trávit čas při pohledu na tekoucí vodu. V tomto článku se pokusíme rozebrat proces výrobydomácí kašny vlastníma rukama.

Faktem je, že prodej má hotové fontány, ale buď nevyhovují požadovanému stylu, nebo jsou extrémně drahé. To je důvod, proč udělat fontánu sám - docela rozumné a účelné myšlení.

Fontána z bambusu

Tato volba bude vyžadovat jen pár kusů bambusového kmene a trochu usilovnosti. Kašna bude vypadat takto: u základny je vodní nádrž, ve středu nádoby je bambusová hlaveň, jejíž horní část je opatřena můstkem (kufr je upevněn v plavidle pomocí dvou kolejnic).

Vyzbrojte se fantazií, bez vrtačky s vrtačky, kleštěmi.

Chcete-li začít, musíte vyvrtat díru do bambusového kmene pro průchod nosu. V horní části válce vyvrtejte v blízkosti jumperu. Ve vytvořených dírách je nutné použít lepidlo odolné proti vlhkosti, aby se našrouboval náš výtok, který chcete předřezat z celého kusu bambusu. Dále by měly být s drátem spojeny dvě bambusové kolejnice (každá 30 cm), mezi jejich konci je třeba ponechat vzdálenost asi 5 cm. Díky těmto kolejnicím náš kufr přijme vertikální polohu, pro kterou jemusejí stlačit přijaté podpěry. Pak je nádrž přijata k fontáně a celá konstrukce je k ní připojena.

Musíte mít kapalinové čerpadlo s nízkým výkonem, které může zvednout vodu do výšky konstrukce. Vytáhněte hadici z čerpadla přes dno bambusové tyče, vytáhněte napájecí kabel z odtoku.

Pak musíte dát fontánu přirozený vzhled, protože to dát do houštiny kamenů, stabilní lití zdobí rostliny a řasy. Večerní fontána vypadá zářivě. Za tímto účelem nalepte na dno nádoby několik diod LED, které jsou předem připojeny k napájení čerpadla.

Taková fontána bude vypadat skvěle u vašeho domova, vedle ní bude mnohem příjemnější strávit teplé letní dny.

Výroba domácí kašny vlastníma rukama z kamenů

Pro tento návrh budeme potřebovat dvě plavidla, z nichž jedno by mělo být snadno umístěno v jiném. Pro tento účel se vejde běžný hrnec a kbelík o větším průměru. Najděte velikost čtvercové sítě menší než naše hlavní kapacita. Také je požadováno čerpadlo, odbočky potrubí a malé kameny.

Na dně větší nádoby musíte mít několik otvorů, kterými bude odváděna dešťová voda. Pak vložíme menší nádobu do hlavní mísy, zakryjeme ji mřížkou a předběžně ji ohneme do okraje. V mřížce je nutné vytvořit otvor, kterým bude odvodněna odbočná trubka. Zacházejte s sítí opatrně, je to nejlepší, když máte rukavice. Je důležité, aby síť bylanachází pod okrajem naší hlavní nádrže. Pak dejte čerpadlo, potrubí je vedeno otvorem a upevněno v požadované výšce. Chcete-li, aby fontána vypadala přirozeněji, aplikujte několik kamenů tak, aby mřížku nebylo možné vidět. Pokud dovolíte výkon čerpadla, délku odlévání a mřížku, pak můžete vytvořit trochu, na které bude voda stékat. Pokud délka trubky nestačí, lze ji upevnit pomocí další trubky, kterou chcete do ní vložit.

Tatodomácí domácí kašna vlastníma rukamanení obtížná, stačí, aby se jasně řídila pokyny. Produkt vydrží dlouho i pro vás a vaše hosty, dokonale zapadne do stylu vaší zahrady, bude vypadat dobře na pozadí zeleně. K fontáně můžete připojit vodní kolo, za působení vody se bude neustále točit. Jedním slovem si představte a vytvořte.