Průměr potrubí pro přívod vody

Před výběrem potrubí pro zásobování vodou je důležité vzít v úvahu důležité ukazatele jako:

  • maximální možnou teplotu přepravované vody
  • vlastnosti materiálu použitého při jejich výrobě,
  • jmenovitý pracovní tlak,
  • průměr vodovodního potrubí.

Pokud je poslední indikátor ignorován, může ohrozit takové negativní důsledkysnížení účinnosticelého systému zásobování vodou, nedostatečnou šířku pásma sítě, poruchy a výpadky dodávky vody.

Průměr přívodních trubek z různých materiálů se volí podle klasifikace měření.

Rozměry ocelových trubek jsou palce a odpovídají vnitřnímu průměru. Například ocelová trubka o průměru 2 palce nebo půl palce má průměr v milimetrech 24,4 resp. 12,7.

Instalace vodovodu a kanalizace by však měla být prováděna s přihlédnutím k vnějšímu rozměru potrubí, jak je to mimo trubku. Pro určení vnějšího průměru trubek je třeba vzít v úvahu vnitřní a tloušťku stěny. Abyste tomu porozuměli, pomůžete speciálnímu systému vláken. Například umetrického řezbářeM14 je vnější průměr vodovodního potrubí 14 mm, pro závit М12 - 12 mm. Pro závit potrubí je všechno trochu jiné. V polovině palce (1/2 ") trubky různých závitů bude velikost vnějšího průměru 12,7 mm

.

Rozvod trubek pro zásobování vodou lze bezpochyby provádět trubkami, jejichž průměr je větší než stoupací potrubí. CoČím větší je velikost trubky, tím lepší bude tlak. Pouze přesný výpočet může zaručit správnost volby.

Komplexní instalace vodovodu, která zahrnuje mnoho závitů a spojů, jakož i pokládání dlouhých trubek, může čelit problémunedostatečného tlakuv systému. V tomto případě má smysl instalovat s použitím trubek o větším průměru.

Video instrukce, jak si vybrat topnou trubku.

Moderní trh nabízí širokou škálu materiálů, které používajíinstalaci vodovodua kanalizaci. Nejoblíbenější jsou trubky z plastu a plastu. V důsledku toho vzniká otázka, jak správně určit průměr vodovodních potrubí, zejména pokud existuje spojení prvků vodovodu z různých materiálů, před všemi, kteří se rozhodli vybavit svůj domov.

Při montáži, kdy je třeba vyměnit ocelové trubky o velikosti 1 palce za plastové, je třeba vzít v úvahu, že označení palců a jmen neodpovídají skutečným metrickým velikostem.

Pro připojení ocelových trubek s plastem se používají standardní adaptéry, které jsou vyráběny s ohledem na velikost trubek pro každý typ materiálu. Pokud je však nutná výměna hliníkových a měděných trubek, jsou vyráběny v souladu s metrickými normami. V takové situaci je nutné vzít v úvahu jejich skutečnou metrickou velikost vnitřního a vnějšího průměru.

Při výběru potrubí pro zásobování vodou je třeba to vzít v úvahunejspolehlivější a trvanlivé rozpoznané měděné a polypropylenové trubky. A měď je také nejdražší. Pro instalaci vodovodu pomocí plastových trubek budete potřebovatpáječku . Zařízení vodovodního potrubí z kovových plastových trubek je vyrobeno na závitových spojích, což výrazně zjednodušuje a urychluje proces instalace.

Rubrika: Trouby a tvarovky Zásobování vodou

\ t