Průměrné odrůdy zelí: recenze

Žádný stůl nemůže dělat bez královny zeleniny - zelí. Z ní jsou velmi chutné čerstvé saláty, polévky, další jídla, občerstvení, zeleninové palačinky, golubka a mnoho dalších kulinářských specialit. Její vitamínová zásoba obohacuje lidské tělo o všechny potřebné složky, posiluje imunitu a je lídrem v boji proti jarní avitaminóze. Největší hodnotou je průměrná zelenina, které se podařilo naplnit letním sluncem a odnést vše od přírody až po nejlepší.

Bílé zelí

\ t
Obsah
 1. Obecné charakteristiky odrůd zelí v polovině období
 2. Nejlepší odrůdy středně velkého zelí
 3. Dárek
 4. Menzha F1
 5. Megaton
 6. Kupchicha
 7. Atrium
 8. Sláva
 9. Královna cukru
 10. Hraběnka F1
 11. Pomsta F1
 12. Středně pozdní odrůdy a hybridy
 13. Brigadier F1
 14. Krautman F1
 15. Kashirka 202
 16. Liucurica 498/15
 17. Zimní muchomůrky
 18. Výnosy
 19. Ladoga 22
 20. Myčka nádobí F1
 21. Flibuster F1
 22. Symfonie F1

Obecné charakteristiky průměrných odrůd zelí

\ t

Bílé zelí patří k druhu zeleninové kultury a je velmi zajímavé pro zahradníky a průmyslníky, protože tato zelenina je v Kapustyanské rodině nejcennější. Existují tři fáze technického zrání vrchlíku:

 • Brzy - 2 měsíce ode dne výsadby sazenic.
 • Střední třída - 77-125 dní.
 • Pozdní - dozrává 167–183 dní.

Rané zelí je dobré pro jarní jídla, ale středně dlouhá zelenina je vhodná pro delší použití a skladování. Jejich hlavy jsou hustší, větší, šťavnatější, zralejší, je zde množství odrůd přizpůsobených mírnému klimatu. Na podzim je velká poptávka po středně pozdním zelí, které je uloženo v suterénu až do jara a vhodné pro hromadné spěchy.

Nejlepší odrůdy zelí středního věku

\ t

Aby bylo možné žvýkat čerstvou zeleninu během zimy a připravovat lahodné konzervy, zahradníci často pěstují středně solené zelí. Má sladkou chuť, na rozdíl od pozdního nemá hořkou, ale má příjemnou vůni, která není obsažena v raných plodech. Hmotnost hlav je poměrně přesvědčivá - od 2 do 10 kg, kanály jsou husté, ale ne pevné. Skladovatelnost dosahuje 5 měsíců bez ztráty chuti a formy, občas se mohou poškodit vnější listy.

Při přípravě zeleniny nasekaná zelenina upozorňuje na velké množství šťávy, přidává do pokrmů zvláštní příchutě a příchutě. Střednědobé odrůdy zelí jsou dobré pro všechna kulinářská mistrovská díla a mají čas dozrát po celé zemi, dokonce i na Sibiři a Uralu.

Dárek

Třída se vyznačuje rozptylem a objemným hrdlem, které dosahuje průměru 1 m. Hlavy váží 5 kg, mají kulatý nebo stříkající tvar. Pláště jsou průměrné, listy jsou velké, hladké, lehce zvlněné podél okraje, šedozelené s modravým květem.

Třída zelí Současná

V řezu je dužnina šťavnatá, hustá, nažloutlá. K plusy odrůdy patřístabilita plodů každý rok, výborná chuť, dlouhá životnost (4-5 měsíců), odolnost vůči rozmarům přírody a chladu.

Menzha F1

Vysoce výnosný hybrid je určen pro přípravu čerstvých jídel, zelí. To se liší v dobré trvanlivosti, po dlouhou dobu si zachovává ideální zboží a neztrácí svou šťavnatost. Hřebeny jsou zaoblené, shora zploštělé, s malou dlažební kostkou. Charakteristická barva je světle zelená s bílo-bílou dužninou uvnitř. Hmotnost hlavic se pohybuje od 3,7 do 8,5 kg

.

Rostlina je dobře snášena teplem a suchem, pevně stojí u kořene, ne prasklá. Období zrání trvá 105-116 dnů od vzhledu schodů. Pro pěstování použijte semenáčkovou metodu, sazenice vysázené v otevřených postelích po dobu 46-55 dnů. Se správnou agrotechnikou je vysoký výnos.

Megaton

Plody holandského výběru, které mají nejlepší vlastnosti zelí: tuhé okurky, odolnost vůči virům a povětrnostním událostem - chladné a horké. Technická hrubost přichází 142-165 dnů. Zásuvky jsou masivní, s velkými kulatými listy šedozelené barvy, povrch je matný s květem.

Výkyvy velké, kulaté, pevné, váží od 4,5 do 9 kg, výnosy jsou velkorysé a stabilní. Vnitřní část plodu je bílá, obsahuje hodně šťávy a křupavé, odrůda je ideální pro skladování, vaření a quiche. Hlavy nejsou prasklé, nejsou ovlivněny mnoha chorobami kultury a důsledně tolerují změny teploty.

Kupchicha

Zelí má vynikající chuť a vynikajícíexterních dat, snadno přenáší všechny překvapuje, klima a složitého onemocnění. Zátky hustý, chutný, bílý vnitřek a velmi šťavnaté. Rozeta listy jsou zelené s očividnou patinou, kulatou hlavou a zploštělý.

, zelí obchodníka žena

Hmotnost Vilkov 2,1-3,5 kg, výtěžek zvýšil. Pro plné růstu a tvorby ovocných odrůd potřebovat alespoň 133-154 dní. Zelenina je ještě dlouhá doba, zvláště když úspory pravidla. Proces Kuphychu možné ve venkovských domech a zahradách po celé zemi, že není náročná na růstové podmínky.

Atri

vynikající zeleniny, plastové listy, vhodné pro spotřebu v čerstvém stavu a pro přípravu mnoha pokrmů. Vysoký a stabilní nosná hmotnost jednoho vidlice dosáhne 4-8 kg, hlava udržuje po dobu 5-6 měsíců bez ztráty chuti a šťavnatost.

Atri pěstované v jižních oblastech setí v otevřeném terénu na severu - sazenice metody. Semenáčky se přesazují ve věku 45 dnů v dobře vyhřáté půdy a plodin na konci srpna.

Glory

Zelí mohou růst v různých půdách a klidně snáší sucho - jakési slávy. Kromě nedostatku odolnost vůči vlhkosti, má vysoký index rození a velkými hlavami. Zralé stonek maloval světle zelené, v rámci bílé, pevné struktury, firma.

Sklízecí provádí na konci července, a uchovat ovoce ve větraných sklepích aby byly chráněny před plísní, je stěna prostor se zpracuje s vápnem neboKuporosom a dolní listy jsou odříznuty. Každá hlava by měla být obalena potravinovým filmem nebo obyčejným papírem, složeným do krabice s otvory.

Královna cukru

\ t

Skutečnou královnou lůžek je hybridní cukrová královna, její ovoce kulaté, husté, šťavnaté a sladké chuti. List obsahuje velké množství užitečných látek a stopových prvků. Účel je univerzální, od polévek vařit polévky, přílohy, občerstvení, náplně na koláče, a tak dále.

Hybridní cukrová královna

V péči o královnu není rozmarná, zasít sazenice v dubnu, a na začátku června zasadil na lůžkách. Zalévá mírně, aniž by zapomněl na krmení organické hmoty, rozlití půdy a mulčování kořenové zóny se slámou nebo rašelinou.

Zajímavé! Cukr Queen je nejsladší odrůda bílého zelí.

hraběnka F1

Hybrid středního věku se vyznačuje přátelskou plodností a schopností sklízet zeleninu za 85 dní po výsadbě sazenic do města. Hlavy jsou kulaté, pevné, se šťavnatými listy, těsně vedle sebe.

Průměrná hmotnost plodů a vzácně přesahuje 2,5 kg. Chuťové vlastnosti jsou vysoké, jako výnos. Zelí je dobře přepravováno a zachovává si svůj vzhled až do jara. Odolnost proti praskání.

Pomsta F1

Univerzální univerzální hybrid dokonale navazuje na ruské klima a vykazuje vysoké výsledky. Kulaté vany mají poměrně silnou strukturu a příjemnou, sladkou chuť. Hmotnost šedozelené zeleniny je 2,5-3 kg, buničina je v bílé sekci.

Doba technického zrání je již 140. den od prvního žebříčku. Výsev na sazenice tráví v březnu a výsadbu sazenic v květnu, s nástupem tepla. Hybrid je odolný vůči vädnutí fusária a není ovlivněn mnoha škůdci.

Univerzální hybridní pomsta F1

Středně pozdní odrůdy a hybridy

\ t

Za účelem získání velkorysé sklizně v září se upřednostňují středně pozdní odrůdy, které jsou stejně chutné jako středně velké, nemají hořkost, ale jsou dobře zachovány. Před výsadbou je půda obohacena dusičnanem amonným, draselnou solí a do každé jamky se vloží 0,5 kg organického humusu. Pro pěstování je nutné upravit kvalitní zavlažování, aby listy zelí byly šťavnaté a křupavé.

Aby byly řádky velké, křoviny byly napojeny roztokem krávy a vyrobeny popela ze dřeva. Člověk by neměl zapomenout na schéma výsadby, vzdálenost mezi křovinami by měla být nejméně 70 cm. Výsev na sazenice se provádí v dubnu, a vysadil již v teplých květnových dnech, kdy rostliny budou kupovat 4-5 pravých listů.

Důležité! Odrůdy s vysokým baldachýnem musí být ponořeny, aby podporovaly keř během tvorby plodu.

Foreman F1

Pěstuje se v otevřených a uzavřených půdách, nenáročných a klidně toleruje prudké změny teploty. Pro tvorbu hlav vážících 5 kg vyžaduje rostlina spoustu energie, takže při výsadbě organických a dřevěných popelů nezapomeňte na krmení keřů celého vegetačního období.

Brigáda prakticky nemá žádné nevýhody, je to každoročnětvoří stabilní plodinu chutného ovoce, vhodné pro univerzální použití. Houpačky světle zelené barvy, bílé v šťavnatém střihu, dlouho zůstávají a neztrácejí vzhled ani na jaře.

Krautman F1

Poměrně nový hybrid bílého zelí s vynikajícími ukazateli kvality: je skladován po dlouhou dobu, není zkažený, ne prasklý, je příjemný na chuť, zametaný. Plody dozrávají společně, takže sklizeň není natažena, řízky jsou řezány a ukládány do sklepa až do konce zimy.

Odrůda se rychle přizpůsobuje klimatickým podmínkám, což umožňuje růst rostliny ve všech regionech. Plody jsou zaobleny tenkými, jemnými listy uvnitř, jsou poměrně plastické, vhodné pro přípravu borůvek. Hmotnost 1,5-4 kg. Extrémně vysoký obsah vitamínů A a C.

Trubková krabička F1

Kashirka 202

Nejlepší třída pro solení a moření, její šťavnaté listy, husté, křehké, dlouho udrží svůj tvar a se nekroutí ani na jaře. Zátky kolo, pevné, přivřené, při vysokých válcované, takže vyžadují uzemnění nahoru, jinak hmotnost straně ovoce perekoshuyutsya.

Průměrná hmotnost hlav je 8 kg. Navzdory vysokým komoditním vlastnostem a vynikající chuti je odrůda v půdě a zalévání náladová. Při pěstování vyžaduje více pozornosti.

Liucurica 498/15

, veterán jakosti byl pásmový v roce 1939 a ještě vzrostl. Navzdory svým starodávným počátkům je stále populární a kultivovaná v jižních oblastech. Jeho křoví nejsouBojí se horka, sucha, plodí na jakékoli půdě, i těch nejchudších, ale pak je sklizeň malá.

Hmotnost řádků se pohybuje v rozmezí od 2 do 3 kg, tvar je zaoblený, mírně zploštělý shora, krátký korek. Listy jsou kulaté, šedozelené s modravým květem, tvořící hrdlo do průměru 70 cm. Odrůda je odolná proti chorobám a škůdcům, ale je náchylná k porážce peronosporozomu.

Houbová zima

\ t

Úplné zrání odrůdy nastává v den 120 po výsadbě sazenic, plody jsou tvořeny poměrně pevné, váží 3 kg. Samotná objímka je obložena do průměru 80-100 cm, vnější dlažba je vysoká.

Odrůda se vyznačuje vynikající přepravitelností, dlouhým skladováním a vynikající chutí. Plody udržují šťavnaté a vitamínové zásoby až do března a jsou vhodné pro čerstvou spotřebu, kalení a tepelné zpracování.

Výnosy

Odrůda středního věku se vyznačuje vysokými komoditními vlastnostmi, odolnými proti praskání, kaprovým chorobám, chladnému počasí. Kulaté trubky dosahují hmotnosti 3-4,5 kg a mají vynikající chuť. V části hlavy jsou nažloutlé a nad sizzo-zelenou strukturou je hustá, silná.

Termín úplného zrání nastává v den 160, plody se z lůžka odstraňují a skladují za určitých podmínek při maximální vlhkosti (90%). Výsev sazenic se provádí v březnu a pěstování keřů v otevřeném terénu, v chladných oblastech - ve sklenících.

Ladoga 22

Vidlice o hmotnosti 2 - 3 kg jsou vhodné pro skladování a kulinářské použití. Třída je stará, přizpůsobená podmínkám ruského klimatu a důsledně toleruje všechnoJeho překvapení (teplo, chladné počasí, silné deště). Plody se po dlouhou dobu nepokazí a neprasknou, jsou na posteli, dokonce dosahují plné zralosti.

Průměrný výnos 8 kg na 1 m2 Km. metr Odolnost a sucho jsou detekovány. Pěstuje se pod širým nebem na jihu a ve sklenících ve středním pruhu.

Myčka nádobí F1

Jak ukazuje praxe, Hybrid Dish je nejlepší pro sběr a konzervaci. Jeho šťavnaté listy dávají mnoho užitečných šťáv a obsahují rekordní množství vitamínu C, zvyšující imunitu a pomáhající v boji proti avitaminóze.

Myčka nádobí pro zelí F1

Pouzdro má vzpřímený vývod a zrání 125 dní po výsadbě sazenic. Zátky jsou kulaté, velmi husté s velkými zelenými listy, které mají středně intenzivní voskovou desku. Hmotnost se pohybuje od 3 do 5,5 kg.

Flibuster F1

Hybrid má plochý pruh se šedozelenými listy ve žluté části. Vnější a vnitřní hrudník jsou krátké, zásuvky jsou zvednuty, rozděleny. Výhonky vypadají docela masivně a hodně, což dává zahradníkovi 3-kilogramovou vidličku. Chuťové a komoditní kvality jsou vysoké.

Podšívka ovoce je vynikající, při dopravních problémech nebyly nalezeny, pevné swingers jsou vzácně poškozeny a nerozkládají se. Rostlina je odolná vůči nemocem, nepříznivému počasí, suchu a teplu.

Symphony F1

Rostlina tvoří kulaté pece střední velikosti, částečně pokryté listy. Textura je hustá, neřezává se při řezání a přepravě. Ve sklepeních zelí je skladováno po dlouhou dobu a je určeno k otevřenípůdy Hmotnost šedozelených hlav dosahuje 1,7-2,8 kg, někdy může tento limit překročit.

Zelí dozrává 140 dnů po výsadbě sazenic na lůžku, ve skleníku týdně dříve. S komplexní péčí vykazuje vysoký výnos.

Důležité! Bílé zelí nelze zasadit v místě, kde rostla nějaká křížová plodina kvůli možnosti porážky plísněmi, chorobami a larvami hmyzu, které zůstaly v půdě. Nejlepšími předchůdci budou brambory, rajčata, cereálie, dýně, cibule.

Pro pěstování velkých hlav, zahradníci doporučují velkoryse obohatit půdu humusem, popelem, vytvořit amoniakální dusičnany a zasadit keře s krávou, ale ředit vodou ve správném poměru. Pro ochranu před plevelem a udržení vlhkosti pod keřem použijte jiný mulč. Provedením jednoduchých manipulací je opravdu možné pěstovat plodinu se záznamem.