Průmyslové podlahy: technologie montáže betonových a sypkých podlah v podnicích

Průmyslové podlahy: technologie montáže betonových a sypkých podlah v podnicích\ t

Podlahy průmyslových staveb se používají v různých průmyslových činnostech. Nacházejí se v obchodech, skladech, průmyslových podnicích, nákupních centrech, atd., To znamená, že v místech, kde jsou zapotřebí velké platformy se spolehlivým základem, vydrží zátěž, teploty a dokonce i vliv agresivního prostředí. Technologie výroby průmyslových podlah je nyní na poměrně vysoké úrovni, takže na podlahy tohoto typu jsou prezentovány takové požadavky jako estetika, hygiena a ergonomie.

Obsah
 1. Obsah
 2. Typy průmyslových podlah
 3. Průmyslové betonové podlahy
 4. Průmyslové polymerové podlahy
 5. \ t
 6. Vlastnosti zařízení pro plnicí základnu
 7. Fáze 1: Příprava základu
 8. Stupeň 2: Výkres materiálu

Obsah

 • Typy průmyslových podlah
 • \ t
  • Průmyslové betonové podlahy
  • \ t
  • Průmyslové polymerové podlahy
  • \ t
 • Vlastnosti zařízení pro plnicí základnu
  • Fáze 1: Příprava půdy
  • Stupeň 2: Výkres materiálu

  Typy průmyslových podlah

  \ t

  V závislosti na cíli jsou prompoly rozděleny na:

  • podlahy pro terminály, sklady, logistická zařízení a výrobní zařízení;
  • podlahy pro výrobní závody s vysokou vlhkostí;
  • podlahy pro prostory se zvýšeným trvalým zatížením;
  • podlahy veřejných prostor (zdravotnické domy, dětské instituce, jídelny atd.);
  • podlahy průmyslových mrazniček, chladniček;
  • podlahy v deaktivovatelných budovách a sanitárních stanicích v oblasti jaderného průmyslu;
  • antistatické, protipožární a nevýbušné podlahy;
  • podlahy polyuretanové pro sportoviště a střediska.

  Důležité! Technologie průmyslových podlah na bázi betonové komponenty, která se používá v její čisté formě, se nedoporučuje z důvodu jejich nadměrné hygroskopičnosti, nízké odolnosti proti otěru a možnosti povrchového poprášení.

  Průmyslové betonové podlahy

  \ t

  Uspořádání průmyslových betonových podlah by mělo brát v úvahu vlastnosti všech prvků místnosti: staré podlahy, stěny, stropy a samozřejmě vybavení, které bude umístěno na novém podlaží. Betonové podlahy, jako by nebyly široce používány, mají samozřejmě své nevýhody a výhody, které jsou rozhodně více.

  Tento typ podlah se historicky objevil mnohem dříve než jiné výplně a získal popularitu díky tomu, že v té době vyřešil řadu naléhavých problémů: odolnost vůči různým chemickým a mechanickým vlivům, slušnou sílu a snadné čištění. Stručně řečeno, betonová podlaha se stala výbornou náhradou dřevěných podlah, které se dříve napínaly ve všech dílnách, skladech a továrnách.

  Podlahy průmyslových budov - liší se rozsahem použití

  Nyní může betonová podlaha působit anezávislá podlahová krytina, pokud podmínky pro trvanlivost a trvanlivost nejsou zvlášť vysoké. Pokud však požadavky rostou, hraje roli pouze jako základ a ne více. V moderních podmínkách, průmyslové betonové podlahy jsou často kritizovány pro jejich nedostatek odporu k silným chemickým a mechanickým vlivům, ale tento problém je curvilinear.

  Existují dva způsoby řešení tohoto problému:

  • výběr kvalitního betonu;
  • zesílení horní vrstvy, tzv. Toping.

  První metoda dává celkové hmotnosti betonu vyšší vlastnosti, ale přilnavost k následujícím vrstvám podlah je znatelně snížena, což někdy vede ke svazku podlahy. Aby se předešlo těmto situacím, měly by být použity primery s nižším koeficientem viskozity materiálu. Co se týče polevy, jedná se o zpevnění povrchu betonových předvařených suchých směsí. To znamená použití výztužné vrstvy sestávající z křemene, cementu a dalších speciálních přísad. Práce se provádí pomocí řezačky betonu.

  Zajímavé! Průmyslová betonová podlaha, pokrytá speciální polevou, slouží několikrát déle: odolnost proti nárazu takové podlahy je dvakrát větší než obvyklá a odolnost proti opotřebení - až osmkrát.

  Průmyslové polymerové podlahy

  \ t

  Jedná se o poměrně velkou třídu stavebních podlahových skladů. Klasifikace polymerových podlah podle složení:

  • Epoxidové podlahy - mají vysoký stupeň tuhosti, nereagují s většinou chemických látekprvky, a proto mají vysokou chemickou odolnost, ale velmi citlivé na teplotu.
  • , epoxy-urethan podlaha - s vysokým stupněm chemické odolnosti, která je dokonale v kombinaci s velkou flexibilitou.
  • polyuretanové podlahy - jsou odolné vůči mechanických, chemických a tepelných vlivů.
  • Methyl-methakrylát podlaha - tento typ polymerní podlahy má minimální mechanickou a chemickou odolnost, ale poměrně stálé při nízkých teplotách.

  , tak v praxi je umístění betonových podlah průmyslových

  je k dispozici základ kapalné zařízení

  Polymer betonové podlahy a průmyslové budovy vyžadují speciální instalaci technologie. Vyplnit takové podlahy se skládá z několika etap.

  Stupeň 1: Příprava důvodů,

  před nalitím průmyslových podlah, master musí zkontrolovat vhodnost betonového základu, zda to díry, hrboly, nečistoty a podobně. Také základna by měla být zkontrolována hladina posredstvam stavební opatření. Najdete-li nějaké závady, které by měly být odstraněny okamžitě, jinak to bude vynaloženo přes přetékající materiálu, než bylo plánováno. Když země zrušeno a srovnal na technologii samonivelační podlahy by měla být impregnovány speciálními látkami. Vrstva základního nátěru se nanáší válečkem a štětcem rovnoměrně po povrchu. Pak primeru musí schnout 12 až 24 hodin.

  průmyslové podlahy mohou být arymyrovannыmy

  Krok 2: Použití materiálu

  Předpoužití podlahové směsi by mělo být připraveno v souladu se všemi technologickými výtažky. V zařízení pro hromadné průmyslové podlahy není nic složitějšího. Nejdůležitějším bodem je umístění každé části podlahové směsi vedle druhé. Tato podmínka musí být provedena, aby se zjistilo, jaká by měla být tloušťka budoucí vrstvy. Po nanesení směsi se doporučuje na povrchu projít jehlovým válečkem nebo pevným kartáčem, aby se rozbily a odstranily stávající vzduchové bubliny.

  Nejdůležitějším požadavkem pro provádění procesu podlah je úplná kontrola vlhkosti v místnosti. Odborníci regulují vlhkost během několika dnů před zahájením práce. Maximální vlhkost vzduchu by měla být 60% a vlhkost podkladu pro průmyslovou podlahu - 5%. Právě na tom závisí kvalita a životnost průmyslové průmyslové podlahy.

  Průmyslové podlahy se velmi snadno čistí

  .

  Rovněž odpovídá za udržení teploty v místnosti, musí se pohybovat v rozmezí od +5 ° C do +25 ° C. Aby se směs nerozšířila příliš rychle a nevycházela velmi rychle. Po vylití směsi průmyslové podlahy na betonový základ by měl stát alespoň měsíc bez mechanických a chemických vlivů.

  Pokud jste splnili všechny podmínky a požadavky tohoto jednoduchého procesu, můžete chodit v takovém patře za den a instalace jakéhokoliv vybavení nebo nábytku může být provedena ve dnech po 10, ale stojí za tos relativně malými hmotami instalovaných objektů.