Průzor vyrobený z polykarbonátu přes verandu nebo balkon vlastními rukama, detaily o videu a fotografii

Obsah článku:

1. Vytvoření rámu pro polykarbonátový zorník

2. Polykarbonát pro střechy a markýzy

3. Montáž hledí z polykarbonátu

Přístřešky a clony nad polykarbonátovou verandou jsou v každém ročním období dobrou ochranou proti atmosférickým srážkám. Kromě funkčního účelu dodávají budově originální a moderní vzhled a přední vchod, například v kancelářských prostorách, pevnosti, estetice a jedinečnosti. Buněčný polykarbonát díky přítomnosti řady pozitivních vlastností, jako je pevnost, snadnost a přítomnost ochranné UV vrstvy, se používá při výrobě nejen slunečníků a markýz, ale také průhledných struktur pro altány, skleníky, pavilony, bazény (podrobně: "Police pro polykarbonátový bazén - typy staveb “), parkoviště pro automobily.

V poslední době, populární hledí z tohoto materiálu, který obyvatelé instalovat přes své vlastní balkony ve vícepodlažních budovách, jak je vidět na fotografii. Vysvětluje široké použití polykarbonátu v tom, že neposkytuje další zátěž na budovu, protože se lehce liší a propouští světlo, přičemž zpožďuje ultrafialové záření škodlivé pro lidské zdraví.

Tento moderní materiál je odlišný:

  • pevnost;
  • odolnost proti mechanickým vlivům;
  • nepropustnost vůči teplotním změnám.

Průzor vyrobený z polykarbonátu nad balkónem nebo verandou může být vyroben v jiném tvaru a velikosti, může být průhledný nebobarevné Takový prvek vnějšího provedení budovy je vybudován nejen na nově postavených budovách, ale i na starých budovách.

Obsah
  1. Výroba rámu pro clonu z polykarbonátu
  2. Polykarbonát pro střechy a markýzy
  3. Montáž clon z polykarbonátu

Výroba rámu pro clonu z polykarbonátu

Pro instalaci polykarbonátového zorníku vlastníma rukama je třeba vytvořit kostru z různých materiálů:

  • dřevo;
  • hliníkové rohy;
  • kovové rohy;
  • kovové trubky.

Dřevěný rám. Rychle se montuje a montuje pomocí šroubů. Vzhledem k tomu, že dřevní materiál je krátkodobý, musí být zpracován ve speciálních skladech. Vytvořte kostru z masivního dřeva.

Hliníkový rám. Je lehká, snadno sestavitelná z hliníkových trubek a rohů, které jsou dobře řezané a ohýbané. Takový výrobek nevyžaduje základní nátěr a barvení.

Rám vyrobený z kovových rohů. Hmotnost je poměrně těžká konstrukce a kotvy se používají k upevnění na zeď. Kostra může být sestavena na šrouby, ale na povrchu vypadá atraktivněji, když se používá pro výrobu elektrických nebo plynových svařování. S pomocí bulharštiny se místa spojů očistí, pak se výrobky stáhnou a uzemní. Po vyschnutí prvního nátěru se rám na druhý den obvykle natírá. Udělej to lépe s malým válečkem. Je-li prácePro provedení spreje se pak významně zvýší nejen spotřeba barvy, ale vytvoří se i náplasti.

Rám z kovových trubek. Sbírá se svařováním. Díky svářečským schopnostem lze tyto polykarbonátové zorníky provádět rychle a snadno. Existuje i jiný způsob: poskytnout struktuře tvar, který potřebujete, aby měl ohyb potrubí. Takto vyrobený rám pomáhá vyrábět trvanlivý výrobek bez svařování, čímž se prodlužuje jeho životnost. Robustní a holistický design může trvat dlouho, protože pravděpodobnost tvorby koroze je značně snížena.

Kovaný rám. Vypadá to originální a pevná, ale takový výrobek je drahý, protože je vyroben ručně. Stojí na starých budovách postavených v klasickém stylu.

Po rozhodnutí o výběru materiálu, z něhož bude rám proveden, je nutné na dveře nakreslit výkresy budoucího hledí s přihlédnutím k architektonickým prvkům stavby, konstrukčnímu řešení a osobním přáním.

Polykarbonát pro střechy a markýzy

\ t

Pro výrobu markýz a přístřešků vyrobených z polykarbonátu použijte tento monolitický nebo buněčný typ.

Mimo monolitický polykarbonát je podobný silikátovému sklu, jedná se o lité polymery. Lehký list tohoto materiálu nemá žádné vnitřní dutiny. Kvalitativní a technické vlastnosti buněčného polykarbonátu jsou v mnoha ohledech podobné plexisklům a plexisklůmsilikátové sklo. Průzor z monolitického polykarbonátu je trvanlivý výrobek, který je odolný vůči nárazům a vlivům prostředí. Materiál je snadno ovladatelný a flexibilní (viz: „Polykarbonátové přístřešky - návrh a instalace“).

Pokud jde o průzory a přístřešky vyrobené z polykarbonátu, přitahují jejich vzhled. Materiál má komorovou strukturu a sestává ze dvou paralelně rozmístěných tenkých desek spojených žebry tuhosti. Na prodej se dodává polykarbonát v plechu, řezané délky 6 nebo 12 metrů, šířka je standardní pro všechny výrobce - 2,1 metru.

Montáž clon z polykarbonátu

Kostra provedená podle výkresu je namontována a upevněna pomocí samořezných šroubů nebo kotev. Pokud byla provedena malba, měla by barva zcela zaschnout. Po montáži rámu je zahájena montáž polykarbonátových desek. Upevňovací materiály, které byly poškozeny během přepravy nebo zpracování, nevytvářejí (přečtěte si také článek: "Montáž polykarbonátových přístřešků pro dávkování").

Při montáži se ochranná fólie z povrchu listu neodstraní, aby nedošlo k poškození UV vrstvy. Po dokončení prací na vytvoření clony nebo vrchlíku se čistí na obou stranách.

Jak vyrobit polykarbonátový zorník vlastníma rukama, podrobný návod:

Nedoporučuje se lisování plechu podle technologie upevnění, jako je tomu v případě změnyteplota se může lišit ve velikosti, takže je důležité pochopit, jak správně polykarbonát opravit. Listy jsou upevněny speciálními profily nebo samořeznými šrouby přes tepelný hřídel. Okraje materiálu se lepí speciální stuhou nebo na ně položí lícem nahoru.

Spotřebitelé, kteří si nejsou jisti svými schopnostmi, si mohou objednat polykarbonátové zorníky připravené pro firmy specializující se na jejich výrobu a instalaci (viz také „Výroba polykarbonátových parapetů: instrukce“).