PVC panel pro koupelnu

PVC koupelnové panely jsou dnes považovány za nejlepší možnost rychlé a kvalitativní opravy. Díky plastovým panelům lze výrazně změnit design koupelny. Navzdory své nízké hmotnosti jsou dostatečně silné a budou sloužit ne méně než 20 let.

PVC panely pro koupelny vybrat, je snadné, pokud víte:

 • panely by neměly mít viditelné poškození
 • jejich barva musí být homogenní, obraz je jasný
 • na zadní straně by nemělo být vloženo
 • žebra tvrdosti je třeba počítat, čím více jsou, tím lépe
 • panely musí koupit trochu se zásobami, na druhé straně se barva může lišit.

Obsah
 1. Výhody PVC panelů
 2. Příslušenství pro PVC panely
 3. Montáž PVC panelů do koupelny

Výhody PVC panelů

 • PVC panely pro koupelny jsou poměrně levné. Jejich cena je na kapse kupujícího i při nízkém příjmu.
 • Speciální mokré mikroklima vany neovlivňuje jejich stav. Na povrchu se netvoří plísně a houby.
 • PVC panely se snadno omyjí obvyklým hadříkem namočeným ve vodě s přídavkem malého množství pracího prostředku.
 • Při práci s ním nemusíte volat odborníky. Je to snadné.
 • Jehlu není vždy nutné upevnit přímo ke stěně. Stěny nemusí vařit, ale lepidlo vyžaduje zvláštní.
 • Vzhledem k tomu, že se panely z PVC velmi snadno stříhají, nebude jejich přizpůsobení velképráce Existuje jen málo odpadů.
 • Pokud si představujete, můžete vytvořit na stěnách koupelny z PVC panelů jedinečný obraz.
 • Připojení zámku PVC panelů umožňuje vytvořit jeden povrch. Je důležité sledovat spoje tak, aby byly rovné, čisté.
 • Příslušenství pro PVC panely

  \ t

  Opravy se nepovažují za kompletní, i když je poslední panel upevněn na stěně koupelny. Je důležité vzít v úvahu drobnosti, které kazí celkový dojem z opravy. Je nutné skrýt defekty spojů v rozích pomocí vnějších a vnitřních rohů. Desky mezi stropy a stěnami jsou zdobeny frézami. Pro snížení spodní hrany pod podlahou se podlaha přenese na podlahu. Potřebujete také další příslušenství - startovací a dokovací profily, F-profily a další komponenty pro PVC panely.

  Montáž PVC panelů do koupelny

  Existují dva způsoby instalace PVH panelů v koupelně. První způsob panelu je namontován přímo na stěnách. Když jsou poměrně hladké, rohy jsou blízko čtverce, pak není nutné žádné vyrovnání.

  Pokud není dlážděná dlažba předvídána a stěny mají velký úhel zakřivení, povrchy jsou vyrovnány se suchými stavebními směsmi. Při jakémkoli způsobu upevnění panelů musí být stěny ošetřeny antifungálním prostředkem, aby se zabránilo výskytu plísní a plísní pod nimi.

  Na suché, čisté stěny jsou panely připevněny speciálním lepidlem. Lepidlo se nanáší na celý povrch panelů a pevně se přitlačí ke stěně. Je třeba počkatje čas, aby lepidlo skočilo.

  V druhém způsobu montáže je požadována mřížka. Pro něj se hodí kovové a plastové profily a dřevěné kolejnice. Kolejnice jsou ošetřeny speciálním složením na ochranu proti plísním.

  Dřevěná mřížka je připevněna ke zdi pomocí šroubů a plastových zátky. Kolejnice musí projít horním a dolním okrajem stěn, stejně jako rámováním dveří a oken.

  Vzdálenost mezi tyčemi by neměla překročit 40 cm. Uspořádání mřížky by mělo být provedeno s ohledem na umístění přídavného zařízení. Panely na dřevěné korálky jsou pokáceny skoby nebo malými hřebíky. PVC panely jsou kolmé na tyče.

  Kovové profily jsou upevněny k závěsu, vodorovně a svisle seřizují pomocí stejných závěsů.

  PVC koupelnové panely

  Instalace stěnových panelů začíná od rohu vany. V rohu je upevněn startovací hrábě, má úzký pruh pro vložení prvního panelu. Volný okraj je připojen k mřížce. Pak se opakuje instalační schéma.

  Aby se zabránilo tomu, že by pod panelem padala nežádoucí vlhkost, doporučuje se mezi spáry použít těsnicí hmotu. Řez panel je vyžadován pilou nebo kovovým nožem s malými zuby. Při instalaci panelů by teplota v místnosti neměla být menší než 10, panel je třeba předem zahřát.

  Pokud se budete řídit jednoduchými pravidly, pak se oprava koupelny pomocí PVC plechů může stát exkluzivním.