Radiátory Kermi - topná zařízení německé kvality

Obsah
 1. Specifikace a připojení
 2. Obsah
 3. Vzhled?
 4. O výrobci?
 5. Charakteristika?
 6. Výkon?
 7. Montáž radiátorů Kermi?

Specifikace a připojení

\ t

Radiátory německé značky Kermi (Kermi) se staly jednou z nejpopulárnějších pozic na ruském trhu; dnes jsou ochotně využívány mnoha našimi krajany při vytápění svých domovů.

Obsah

 • Vzhled
 • O výrobci
 • Charakteristika
 • Výkon
 • Montáž radiátorů Kermi

Vzhled?

Kermi se stala uznávaným lídrem ve svém segmentu. Ocelové deskové radiátory (a nejen) se staly široce známé ve světě a je známo, že popularita je druhá složka úspěchu. A kvalita. Dnes firma vyrábí ocelové baterie, ale i bimetalové. Mají dva typy připojení - spodní a boční. A tři různé tloušťky kovu.

Ocelové radiátory jsou vhodnější pro venkovské domy, kde tlak není tak vysoký jako ve městě. Radiátory z oceli jsou nebezpečné křídlové křídla; Bimetalické baterie mohou pojmout až 30 atmosfér.

Abych si nebral čas a popsal své vnější zásluhy, nabízím níže sledovat malé video o těchto zařízeních, abyste o nich mohli prezentovat.

Spotřebitelé mají zájem o různé modely, včetně dekorativních baterií s neobvyklým stylovým stylemdesign

Řada radiátorů tepelného inženýrství firmy "Kermi" je určena především pro jednotlivé domy a chaty a má odpovídající vzhled: elegantní, elegantní, ušlechtilé. Nelze říci, že jsou levné, ale říkají, že náklady jsou odůvodněny vysokým stupněm komfortu.

Obecně platí, že práce jakéhokoli kapalného radiátoru je založena na jednom principu - chladivo (v tomto případě tato voda) vstupuje do kapacity chladiče a zpomaluje jeho pohyb, pomalu chladí a přenáší přenos tepla do místnosti.

Hlavní výhodou těchto zařízení je vysoká specifická tepelná energie. Radiátory Kermi jsou tedy považovány za velmi silné.

Baterie ohřívají tepelné záření z čelního povrchu a mají velmi slušný tepelný výkon. Obvykle jsou instalovány v autonomních topných systémech, protože jsou navrženy pro nízký pracovní tlak.

Je těžké nesouhlasit s tím, že vzhled radiátorů značky Kermi je poměrně estetický. Baterie mají různé velikosti. Hlavní otopná tělesa mají bílou barvu, jsou pokryta speciální práškovou barvou (jak tvrdí výrobce, ekologicky nezávadná! Ještě jsem se nesetkala s žádnými komplikacemi, takže je možné, že je to pravda), což údajně umožňuje delší udržení teploty. Ale existují dekorativní modely, které se liší od hlavní linie a barvy a designu.

O výrobci?

Německá společnostKermibyla založena ve vzdálené 1960. Od roku 1967 je firma zaměstnána uvolňováním ocelových panelůradiátory. (Mimochodem, od roku 1976 se také úzce zabývá výrobou sprchových kabin). A již v roce 1975dosáhla Kermivedoucí pozice v tomto segmentu. Samozřejmě většinaKermiví v samotném Německu, ale jsou také dobře známá v jiných evropských zemích.

Na ruském trhu se tyto topné baterie ukázaly relativně nedávno, ale jsou důvěryhodné. Ano, a pětiletý výrobce samozřejmě garantuje úplatky.

Charakteristika?

Každý z bílých výrobků značky Kermi je vybaven bočním panelem a horními lištami. Každá baterie před testováním je testována v továrně pod tlakem 10-13 bar.

Dodává se spolu se samotným zařízením a dodává také speciální vývodky pro vzduchové kapky a upevňovací držáky.

Počet panelů v chladiči je uveden na označení:

 • typ 10-jeden - jeden panel;
 • typ 11 - panel s žebry;
 • typ 21 - dvojice panelů a jeden okraj;
 • typ 22 - dvojice panelů a dvojice žeber;
 • typ 33 - tři panely a tři řady ploutví.

Díky ohromující rozmanitosti velikostí radiátorů mohou být sbírány do libovolné místnosti a na jakékoli místo.

Pokud velký radiátor o rozměrech 300 x 2000 mm vyžaduje velmi prostorný pokoj a někdy je možné jej sbírat téměř na ulici pod oknem, pak není obtížné instalovat a instalovat kompaktní modely radiátorů Kermi (např. Hloubka 45 mm). .

Otopná tělesa z ocelových desekKermi - vysoce kvalitní zařízení s vysokou tepelnou vodivostí a stylovým designem.

 • Výška v rozmezí 300-900 mm;
 • Délka v rozsahu 400-3000 mm;
 • Kermi radiátory jsou jednovrstvé, dvouvrstvé a třívrstvé.

Deskové ocelové radiátory Kermi jsou konstrukčně dvojicí panelů, spojených kovovými trubkami, kde proudí ohřátý nosič tepla. Konstrukce běžných radiátorů zahrnuje oběh chladiva současně z obou panelů, v tomto případě je dosaženo rovnoměrného ohřevu povrchu chladiče. Není to tak dávno, že podobná metoda ohřevu chladiva byla považována za nejracionálnější.

Ale ocelové radiátory Kermi, vyrobené pomocí speciální technologie Therm X2, jsou vyráběny odlišně. Nosič tepla v radiátorech nejprve prochází nejprve čelním panelem a pak je veden potrubím do zadního panelu.

Taková cirkulace chladiva podporuje rychlejší ohřev čelního panelu, což zvyšuje výkon samotného tepelného záření. V zadním panelu chladiče cirkuluje mírně chladicí kapalina, díky čemuž se panel zahřívá o něco déle.

Považujte tuto nuanci za chybu v designu? Možná i opak. Skutečnost, že zadní panel chladiče hraje v tomto případě roli dobré obrazovky, která zabraňuje nadměrným ztrátám tepla a téměř žádné plýtvání energií k ohřívání stěny.

Napájení?

Výkonová tabulka karmi radiátorů

Když mluví o ctnostech Kermi, je to zvažovánoje třeba zmínit takové inovativní technologie, které společnost patentuje jako ThermX2. Vzhledem k tomu, že nosič tepla v baterii je nejprve zahříván vnějším panelem směřujícím do místnosti a teprve poté vstupuje do zadního panelu, zařízení poskytuje úspory tepelné energie až 11%.

Kermi Profil - Kompakt FKO deskové radiátory mají boční nebo spodní připojení. Přístroje Kermi FKO mají boční připojení pro vytápění prostor jako u standardních systémů vytápění s teplotou chladiva do 110 stupňů. C a v systémech s nižšími teplotními parametry.

Kermi baterie mohou být připojeny k systému z obou stran (vpravo nebo vlevo). Zařízení Kermi dobře fungují v topných systémech založených na nuceném oběhu chladiva.

Radiátory Kermi Profil - Ventil FKV, se základním spodním připojením jsou určeny pro provoz v širokém rozsahu topných systémů při jakékoliv teplotě chladicí kapaliny. V radiátorech Kermi jsou instalovány speciální termostatické ventily.

Neexistuje nic, co by bránilo provozu radiátorů v otopných soustavách s jakoukoliv volbou cirkulace chladiva.

Instalace radiátorů Kermi?