Recyklací podkroví v podkroví je jeho rekonstrukce a rekonstrukce, zajímavé fotografie a videa

Obsah článku:

1. Vypracování projektu

2. Rekonstrukce střechy

3. Než a jak ohřát prostor pod střechou

4. Výstup do podkroví

5. Dokončení prací

Mnoho lidí, kteří chtějí rozšířit svůj domov bez dostatečného prostoru na místě, přemýšlí o tom, jak kreslit z podkroví podkroví. Je mnohem levnější změnit účel objektu, než postavit nové podlaží, navíc to zabere méně času.

Obsah
 1. Vypracování projektu
 2. Rekonstrukce střechy
 3. Než a jak izolovat prostor pod střechou
 4. Výstup do podkroví
 5. Dokončení prací

Vypracování projektu

Chcete-li recyklovat studené, nevyhřívané podkroví v podkroví, musíte nejprve dokončit projekt. To musí být provedeno tak, aby přeměněné zařízení sloužilo dlouhou dobu a nepadlo v blízké budoucnosti. Pokud potřebujete změnit systém voru, je lepší požádat o vypracování profesionálů profesionály. Pokud neexistují žádné globální změny, můžete to udělat sami.

Moderní raftingové systémy jsou rozděleny na:

 • svahy - na vnitřních stěnách jsou další podpěry nebo podpěry;
 • zavěšení - v tomto případě jsou regály založeny na vnějších stěnách budovy.

Se šikmým systémem pro vytvoření jednotného integrovaného prostoru pod střechou je nemožné, protože oporu nelze vyčistit.

Než začneme převádět půdu do podkroví, je nutné určit typ budoucích prostor, může to být:

 • sboční příčky mezi vnějšími a vnitřními stěnami;
 • s kombinovanou střechou (takové atiky zaujímají celý prostor a mají šikmý strop, vnitřní stěny jsou kombinovány s vnějším prostorem).

Rekonstrukce střechy

Obnova podkroví v podkroví zahrnuje následující etapy práce:

 • tvorba projektů;
 • příprava materiálů a nástrojů;
 • kontrola systému zábradlí, je-li to nutné - jeho posílení;
 • izolace střech;
 • vytvořit výstup;
 • dokončovací práce.

Po vytvoření projektu můžete začít pracovat na systému zábradlí.

Nejprve je třeba připravit materiály a nástroje, které potřebujete k práci:

 • vrtáky;
 • úroveň budovy;
 • tesařský nástroj (hřebíky, kladivo, pila, pilka, řezbářství);
 • ochranné brýle a rukavice;
 • dokončovací materiály;
 • gauf pro pokládku;
 • elektrický kabel pro komunikaci;
 • topné trubky;
 • vodotěsné a parotěsné membrány;
 • ohřívač.

Hlavní rozdíl mezi podkrovím od podkroví:

 • v podkroví není topení a izolace, žádná výzdoba místnosti;
 • Někdy výška podkroví neumožňuje podkroví a střecha musí být demontována.

Podkroví je nebytový objekt, proto hlavním účelem jeho rekonstrukce v podkroví je zařízení útulné místnosti vhodné pro bydlení.

Pokud je výška dostatečná prodovybavení místnosti, střecha není nutná k demontáži. Bude snadné kontrolovat krokvy a v případě zjištění poškození je vyměnit. Když jsou v dobrém stavu, stačí udělat podlahu. K tomuto účelu se mezi zpožděními položí izolace z minerální vlny a potom se podlaha přišroubuje z horní strany deskami OSB nebo dřevotřískovou deskou pro montáž pomocí šroubů.

Také mezi trámy je třeba umístit ohřívač, který provedl předběžnou úpravu inženýrských sítí. Za tímto účelem se posuzuje přirozené světlo v podkroví - za tímto účelem se ve střeše vyřízne otvor a nastaví se okenní rámy. V prodeji najdete již hotová okna, speciálně navržená pro podkroví - zbývá pouze namontovat. Před pokládkou ohřívače instalujte okna spolu s vytvořením dveřních otvorů. Pokud je to nutné, střecha v prostoru instalace okna se opět přenese na střechu utěsněním spár mezi střechou a rámem.

Co a jak se zahřívat pod střešním prostorem

Než začnete ohřívat místnost, musíte se postarat o větrání podlahového prostoru. Než transformujete půdu do podkroví, musíte zahřát střechu, abyste ochránili všechny prvky designu a vytvořili pohodlné mikroklima. Můžete použít materiály jako minerální vlna, polyuretanové a pěnové omítky.

Odborníci doporučují aplikovat minerální vlnu, kterou lze snadno pokládat mezi krokvy. Ohřívač na obou stranách kryje páru a hydroizolační fólii. Než zahřejete střechupodkroví, provádění inženýrských sítí - topných trubek a elektrických kabelů, doporučuje se umístit do speciálního zvlnění. Pro pokládku komunikací v krokvích jsou provedeny otvory.

Ohřívač je velmi těsný, zanechává dutinu a mezera je nepřijatelná. Na horní straně minerální vlny je položen parboarrier, který se připevňuje k dřevěnému povrchu pomocí držáků. Nasaďte fólii nahoře, nelze ji žádným způsobem dotáhnout. Pokud si nejste jisti, jak správně izolovat podkroví, je lepší se s tímto problémem poradit s odborníky.

Stěny po oteplování jsou šity sádrokartonové desky nebo desky plošných spojů, švy jsou pečlivě poppaklevyvayut. Výsledkem je dokonale hladký a hladký povrch vhodný pro zpracování. Pokud jde o to, jak se liší od podkroví, je pohodlné pro bydlení v bytě (příklad na fotografii), co je třeba dosáhnout při zpracování v obývacím pokoji (přečtěte si článek: "Pokoj v podkroví vlastníma rukama, možnosti jeho uspořádání").

Výstup do podkroví

Před vytvořením podkroví podkroví je nutné předpovědět a vytvořit na něm východ. K tomu, vzpřímené schody v podkroví, nebo poklop v podkroví. Varianty budovy mohou být různé, ale obvykle vytvářejí vnitřní strukturu, i když je možné postavit otevřené schodiště z ulice vedoucí na terasu nebo balkon (viz také „Tipy - jak udělat žebřík na střeše“).

Nejjednodušší varianty, které mohou být postaveny nezávisle - pochodové nebo šroubové schody ze stromu, nezabírají velké množství prostoru. VětšinaBezpečný design je jeden stožár, protože jeho kroky jsou obdélníkové.

Dokončení prací

\ t Zpracování podkroví podkroví je téměř dokončeno. Než budete pokračovat v práci v podkroví, musíte se ujistit, že byla provedena veškerá nezbytná komunikace. Povinné prvky obytného prostoru, který bude v podkroví, zahrnují elektroinstalační a topné trubky.

V podkroví může být komunikace prováděna pod podlahou, spojující v oblasti žebříku s hlavním systémem. Uspořádání těchto systémů však závisí nejen na plánování této místnosti, ale celého domu. Doporučuje se zakrýt inženýrské komunikace v kovových vlnitých trubkách, které dobře zapadají do izolační vrstvy.

Jak vytvořit parozábranu a vnitřní mřížku v podkroví, viz video:

Rekonstrukce podkroví v podkroví v konečné fázi je dokončovací úpravou, a to přeměnou stěn a podlah. Zde můžete plně ukázat svou představivost. Například stěny mohou být pokryty tapetou nebo dekorativní omítkou. Nejúspěšnější variantou pro podkroví - obložení s podšívkou nebo přírodním dřevem, v této místnosti, vypadá dřevěná obložení organicky. Pokud jsou vyčnívající trámy, nebuďte naštvaní - z nich můžete vytvořit krásný dekorativní prvek, pokrytý štětcem a lakem.

Při výběru dekorativních materiálů by se však nemělo zapomínat, že vytváření značné zátěže v takové místnosti je nemožné. Z tohoDůvod, proč těžké materiály v podkrovním podkroví nejsou vhodné. Pro podlahové krytiny je možné vyrobit podlahovou desku z desek OSB, použít minerální vlnu pro izolaci a položit linoleum nebo laminát shora.

Je mnohem snazší vytvořit podkroví v podkroví, než postavit další patro - pro to nebudete muset střechu rozebírat. Dostatečně stačí izolovat vnitřek střechy, vytvořit okna a schody (viz také: "Jak vytvořit podkroví na střeše").

Vnitřní povrch je zcela závislý na vkusu majitele, ale doporučuje se používat lehké materiály, protože podkrovní místnost, přestavěná v podkroví, jako na fotografii, není zpočátku určena pro použití jako obývací pokoj a nemusí být schopna vydržet těžké zatížení. Přečtěte si více: "Zpracování střechy domu pod půdou: metody a metody."