Reflexní izolace - Typy a způsoby aplikace

Obsah
 1. Zásada odráží izolaci
 2. Obsah
 3. Jaké materiály jsou pokryty fólií a na co?
 4. Lásky?
 5. Recenze
 6. Izolační materiály s fólií
 7. Jak to funguje?
 8. Kde se používá ohřívač fólie?
 9. Kvalita: Odpovídá deklarovanému? ?
 10. Montáž?
 11. Kolik je ziskové? ?

Zásada odráží izolaci

Hlavní význam tepelné izolace fólie je jednoduchý - přeměnit teplo v místnosti v chladném období a naopak odrážet teplo v horkém počasí, čímž se sníží náklady, čímž se zajistí optimální úspora energie.
Elektromagnetické záření přeměňuje energii na teplo s emisemi paprsků na povrchy předmětů s vysokou mírou absorpce. Přesně toto se děje v případě fóliového povrchu v tepelně izolačním materiálu - těleso je zahříváno a již samo o sobě izoluje (reflektuje) energii v okolním prostoru.

Obsah

 • Jaké materiály jsou pokryty fólií a na co
 • Druhy
 • Recenze
 • Jak to funguje
 • Tam, kde se používá izolace z pěny
 • Kvalita: Je v souladu s deklarovaným?
 • Montáž
 • Kolik je ziskové?

Jaké materiály jsou pokryty fólií a na co?

Na dnešním trhu stavebnictví se poprvé vůbec ne všechny typy válcovaných a deskových ohřívačů, které jsou na jedné straně opatřeny dodatečnou leštěnou vrstvou hliníku nebo jiné fólie, aktivně používají.
FólieV tomto případě se používá pro dodatečnou ochranu proti nebezpečí požáru, odráží tepelnou izolaci a je také navržen tak, aby vytvořil dodatečnou izolaci před vlhkostí.

Pěnové ohřívače jsou vyráběny na jiném základě a různých hustotách

.

Různé materiály jsou nyní pokryty přídavnou fóliovou vrstvou. Včetně tepelné izolace. To může být kamenná vlna, sklolaminát, a paleta tepelných izolátorů založených na pěnovém polyetylénu. Každý z uvedených materiálů má své výhody. Vzhledem k tomu, že odráží izolační účinek, zvyšuje tepelně úsporné vlastnosti materiálů.

Lásky?

Izolační fóliové materiály se stavebním průmyslem se vyrábějí v různých typech a na jiném základě.

 • Fólie z polyetylénu, potažená jednostrannou folií. Velmi jemný materiál, nejmenší tloušťka může být 2-10 mm Obvykle se používá jako izolační podklad pro laminát nebo linoleum. Také materiál klouže pod teplou podlahou s následným potěrem podlahy.
 • Izolace ze skleněných vláken s jednostranným povrchem fólie. Takové materiály jsou úspěšně využívány nejen při izolaci vnějších stěn, ale i pro izolaci koupelí, bazénů a jiných prostor s vysokou vlhkostí, stejně jako podkroví, podkroví, verand. V materiálech na bázi sklolaminátu, nízká hustota. A jsou považovány za dostatečně dostupné.
 • Izolační materiály z kamenné vlny. Desky a role z kamenné (čedičové) vlny jsou známé tím, žejsou schopny udržet dobrou teplotu, nezapálit se, neroztavit a obecně udržují provozní vlastnosti i při velmi vysokých teplotách a také nereagují na chemicky agresivní prostředí.

Recenze

Parozábrana s fóliovými materiály

Zaprvé fragment velmi charakteristického dopisu, který nastoluje tuto otázku, z níž je jasné, jak je relevantní.

Boris Z.

Izolátor typu Izozer Sauna MUL s povlakem z hliníkové fólie je vhodný pro tepelnou izolaci lázní

Dobré odpoledne, začal jsem opravovat rámovou konstrukci, chci v domě přestavět. Vnější stěny a strop se zahřály ohřívačem fólie. Budu mít pěny nebo isocom. Jsem však zarmoucen pochybnostmi o tom, zda v mém domě bude uvnitř domu akumulační pytel vlhkosti? A obecně, jak to ovlivní fungování domu? Je toto řešení správnou volbou pro takovou izolaci?

Jaké jsou odpovědi uživatelů na tuto otázku.

Andrey St.:

A takový ohřívač slouží pouze jako parotěsná zábrana. Je naskládán se stejnou fólií na vnitřní stěny domu. To je normální. Otázka v jiném - je jeho tloušťka dostatečná? S největší pravděpodobností bude nutné položit další vrstvy tepelné izolace. A to je nejlepší, myslím, rohože z minerální vlny s větru odolným filmem zvenčí. Stručně řečeno, klasické schéma zateplení rámového domu.

Nickov:

Izolace fólie dokonale odrážíinfračervené záření. Když jsem musel dělat teplé stropy, uzavřel jsem povrch izolací. Fólie - uvnitř místnosti. A pak provedl instalaci topných pásek. Použitý foilozol.

Vlad:

Pouze pro strop, fólie není potřebná, je na bázi dehtu, jednou navinula potrubí na topném okruhu. A právě zde bylo možné izolovat strop s nejběžnějším syntetickým linolem.

Petrovič:

V tomto případě je vhodnější použít čedičový minuvat s fólií (viz foto). Pro mě je to univerzální a účinné. Ty jsou určeny pro tepelnou izolaci.

L. Tugrin:

Další malá nuance. Pokud nemám pravdu, opravte mě, lidé jsou laskaví. Fóliové materiály - vynikající síta pro elektromagnetické vlny. Nebude se ukázat, že když jste doma, zjistíte, že váš mobilní telefon není chytání, nebudete k dispozici pro hovory. Je nepravděpodobné, že by si to někdo užil.

Jak to funguje?

Fóliová izolační fólie působí jako parotěsná zábrana. Ve skutečnosti, které mají s podobným ohřívačem domu, dostanete výsledek, když vlhkost nemůže projít stěny a podlahy.
Pro ventilaci je uspořádáno další větrání. Svým způsobem je to problém. Ale přesně stejná složitost nastává, když se izolace provádí zevnitř a musí se provádět odpařování. Bez ohledu na to, jaký materiál je vyroben, účinek bude stejný - stěny přestanou volně dýchat, a zde bez profylaktického větrání dveřmi a okny nemůže dělat. Ale také se zahřívá. I když odborníci jsou naléhavíDoporučujeme dávat přednost vnější izolaci, která se často zahřívá zevnitř.

Kde se používají ohřívače fólií?

Reflexní izolace je v současné době používána nejen pro izolaci stěn, střech, stropů, podlah, podkroví, ale i potrubí pro různé účely, ventilačních a klimatizačních systémů, potrubí

.

Materiály s reflexní tepelnou izolací se dobře osvědčují v širokém spektru průmyslových a inženýrských staveb. Hliníková fólie nebo lavsanový film s metalizovaným povrchem vytváří odrazový efekt tepelného záření a relativně rovnoměrné rozložení tepla po povrchu.

Ohřívače potažené fólií se také často používají na výfukové trubky, kanály a ventilační a klimatizační systémy. Tenký fóliový film, který je pokryt minerální vlnou, pracuje obecně na principu tzv. „Termálního zrcadla“ - sálavé teplo je přenášeno vzduchovým prostorem.

Kvalita: Je v souladu s deklarovaným? ?

Agresivita reklamních kampaní z velké části neodráží izolaci zcela neodpovídá skutečné kvalitě těchto nových materiálů. Jen málokdo hluboce studoval problém v procesu vykořisťování. Mezitím, krutá pravda není uklidňující: v 75% případů, pěnového polyethylenu bude brzy téměř úplně a úplně "skunk" v rámové struktuře stěn koupelen (dual), a proto přestane fungovat. Spotřebitel, který kupuje takové izolace, důvěřuje prodejcům a věří v někompetence, doufajíce, že materiál, který jim bude doporučen, bude trvat dlouho a kvalitativně ...
Ve skutečnosti však podle některých objektivních údajů může mít nárokovaná kvalita (ve vztahu k teplotní stabilitě do + 150 ° C) pouze polypropylenový pěnový polypropylen (ochranná známka Penoterm).

Montáž?

Zařízení odpovídajícího systému tepelné izolace na bázi ohřívače fólie lze srovnávat s instalací tepelného izolátoru bez krytu. Jediné, co je pravděpodobné, že bude rozlišovat, je lepení hranic sousedních výrobků s hliníkovou páskou, která zajišťuje spojení s relativní těsností.

Co lze doporučit těm, kteří budou nakupovat fóliové prostředky tepelné izolace? V Rusku jsou známy a rozšířené produkty takových známých značek jako Penofol, Isolon, Rockwool, Isover, Xotpipe, Paroc, Linerock a mnoho dalších. Tyto renomované značky, které vyrábějí izolační materiály na bázi čedičové vlny ve velkém rozsahu, mají ve svém sortimentu i výrobky s izolací skládací fólie. Zájemci o vyhledávání výrobků na bázi gumy mohou doporučit izolaci K-Flex.

Kolik je ziskové? ?

Je jasné, že úlohu hrají nejen otázky kvality, ale i cenové otázky. Přirozeně, fóliové materiály (hliníková izolace), které mají některé další vlastnosti, budou dražší ve srovnání s neohřívaným ohřívačem. Mnozí však odhadují, že účinek dodatečné tepelné izolace je dražší než rozdíl, který musí zvýšit náklady na izolaci domu, protože se předpokládá, že to bude možné.teplo po desetiletí.