Řezání dlaždic doma - vyberte nástroj + Video

Krájení dlaždic - lekce je na první pohled jednoduchá, ale když k ní přistoupíte, začnete se divit: fréza tam nejde, dlaždice není zlomená vytvořenou čárou, atd. Aby se zabránilo zbytečnému poškození materiálů, je lepší předem prozkoumat všechny druhy nástrojů a vyberte si nejvhodnější variantu pro sebe.

Obsah

 • Řezačky a řezačky skla - jednoduchá a přístupná zařízení
 • Porovnání ručních řezaček a elektrických strojů
 • Bruska, vrtačka a nářadí - kdo potěší?
 • Užitečné tipy
 • Obsah
  1. 1 Řezačky a řezačky skla - jednoduchá a přístupná zařízení
  2. 2 Srovnáváme ruční řezačky a elektrické stroje
  3. 3 Bruska, vrtačka a elektrický vysokozdvižný vozík - kdo potěší?
  4. 4 Užitečné tipy

  1 Řezačky a řezačky skla - jednoduchá a přístupná zařízení

  Řezačka skla - nejjednodušší nástroj pro řezání dlaždic, práce s ním je velmi pravděpodobné, že se člověk naučí a bez zkušeností. Většina z nich ani nemusí kupovat speciálně, protože již má sadu domácích nástrojů. Pokud ne, pak to není problém - řez skla je velmi levný. Externě se podobá plnicímu peru s diamantovým perem.

  Pro malé množství práce doma nemá smysl kupovat speciální nástroje, můžete s ním pracovat se skleněným řezem. Navíc budete potřebovat značku pro kreslení čar řezu. Dlaždice by měla být umístěna na rovném povrchu s lícem nahoru, čmáranicí a pak na něm nastříhané sklo. Další krokTuto linku položte na zadní stranu dlaždice pomocí jehly nebo kovové pletací jehly a rovnoměrně tiskněte podél linie s přední stranou.

  Fréza na řezání dlaždic

  Řezačka skla je však vhodná pro řezání dlaždic v přímém směru. Stále častěji tato práce není omezena ani doma. A pokud chcete snížit úhel dlažby, pak budete muset použít alespoň ruční skládačku. Pak by se jedna strana měla zlikvidovat a druhá by měla být opatřena řezačkou skla, jak je popsáno výše. Je pravda, že práce s skládačkou v tomto případě je velmi únavná, ale pokud se jedná o dva nebo tři dlaždice, pak můžete tolerovat, že nekupujete dražší nástroje.

  Pokud jste nikdy předtím nepracovali s řezáním skla, vezměte si pro trénink 2-3 dlaždice, můžete je použít. To bude stačit k získání některých zkušeností s řezáním dlaždic.

  Práce s řezáním skla

  Kleště - vhodný nástroj pro řezání přerušovaných čar. Například, pokud chcete řezat díru v dlaždici pro vodní potrubí. Bude proveden skleněný řez, aby se našroubovala přerušovaná čára na přední straně (přes značku). Pokud v takovém sledu oříznete křivku, bude řádek řezu čistý, bez třísek a bez rizika, že se dlaždice nebudou nacházet na místě, kde je potřeba.

  Pravděpodobně nebude fungovat s jedním z řezaček. Při práci s nimi je nutné dlaždici stlačit malými kousky, aby byl plátek čistý. Ale "štípání" každé dlaždice na lince je nepohodlné a nehospodárné, pokud ji potřebujete řezatprvek podél a napůl. Kleště v práci jsou spíše pomocným nástrojem.

  2 Porovnejte ruční řezačky a elektrické stroje

  Pokud je touha dát dlaždice v koupelně nebo v kuchyni samostatně a ušetřit na placení za služby profesionálů, pak vzhledem k poměrně velký objem práce bez dlaždice nemůže udělat. Elektrický nástroj pro jednorázové použití není ziskový. Můžete si koupit ruční desku, ale zde byste měli zvážit ne příliš levné možnosti, jinak budete muset koupit dlaždice s velkým skladem. Stačí si uvědomit, že takový nástroj zvládne ne příliš tlusté dlaždice, ne více než 6 mm, takže doma podmínky pro pokládku dlaždic na podlaze, tento nástroj není vhodný.

  Řezačka dlaždic pro velké množství práce

  \ t

  Pomocná zařízení pro práci s deskou jsou stejná jako v případě řezačky skla - pravítka a pravítka. Dlaždice musí být položena tak, aby linka byla přesně shodná s kolem na mechanickém zařízení. Dlaždice je fixována s "křídly" dlaždice, která je držena kolečkem na plánované lince jednou. Směr nastavuje rukojeť. Jakmile je vše změřeno a zkontrolováno, musíte lehce zasáhnout rukojeť a kus dlaždice dostane požadovanou velikost.

  S ručním nástrojem pro zpracování smokingu je zvědavost dalším speciálním strojem pro řezání. Má hřiště pro instalaci a fixaci dlaždic. Pak pomocí rukojeti strávte řezačku na plánované čáře a odřízněte. Pro toto všechno je místo na stroji, nebo spíšeKování pro tento účel je na svém povrchu lakonická. Ale je zde jedna nepříjemnost: většina strojů je vyrobena pro nějaký typ řezání, například pod 45 stupňů. Ale existují modely a více funkční.

  Speciální stroj na zpracování dlaždic

  \ t

  Pomocí elektrické desky je možné snadno a do značné míry zvládnout téměř všechny dlaždice. Proč "téměř"? Vzhledem k tomu, kamenné dlaždice, tento stroj je nepravděpodobné, že přežít první objevit diamantové frézy. Princip je stejný, ale dlaždice musí být pevně přitlačena k pracovní ploše, protože rychlost řezání je poměrně vysoká. Elektrický stroj je vybaven přídavným zásobníkem vody, který je třeba chladit ohřevem disku při práci. Voda v nádobě by se měla pravidelně měnit a zajistit, aby se dlaždice během provozu nepřehřály. Bezpečnost: Dávejte pozor na ruce a ruce.

  3 Bruska, vrtačka a elektrický vysokozdvižný vozík - kdo potěší?

  Bulharština během stavebních prací se nepoužívá, jako by byla líná. Je to nepostradatelná a multifunkční věc. Na rozdíl od elektrických řezaček je nákup takového nástroje navzdory ceně velmi praktickou a užitečnou investicí. To se hodí v mnoha případech. Obklady bulharské je potěšením, a to překoná dlaždice jakékoliv tloušťky. Může řezat linie libovolné konfigurace: zlomené a zaoblené. Bonus: S bulharskými jste mobilní, než se elektrický stroj nemůže chlubit.

  Krájení bulharské dlaždice

  Ačkoli to tak jeněkteré nepříjemné momenty - velmi hlučné a špinavé. Chcete-li snížit dlaždice požadovaných velikostí bulharština je lepší předem a v oddělené místnosti, a ne na pracovišti. Měření a výpočty dlaždic musí být také prováděny v přípravné fázi a každý řezaný kus dlaždice by měl být označen čestnou stranou, aby se na závěr nehledal a aby se nic nezaměňovalo. Z hlediska bezpečnostních opatření je naprosto možné pracovat jako bulharský s asistentem, když držíte dlažbu jednou rukou, zatímco ostatní kameny nástroj nepohodlně a nebezpečně. Kromě toho při používání používejte ochranné brýle a respirátor k ochraně malých částic prachu.

  Když existuje zásoba brusné pily, můžete stříhat kudrnaté čáry na dlaždice s elektrickou skládačkou a netrpět bulharsky. Je třeba poznamenat, že mohou pracovat pouze doma, když potřebujete přerušit přerušované čáry doslova 5-10 dlaždic. S velkým objemem skládačky a pokud dojde k jejímu zhroucení, trvá dostatek času na to, aby měl nástroj čas na vychladnutí před přehřátím. Během řezání by měla být pila neustále navlhčena ve vodě. Je třeba poznamenat, že při práci se skládačkou, ve srovnání s bulharskou, jsou řezy přesnější a rovnoměrnější. Ale zvládne pouze dlaždice pro stěny střední tloušťky.

  Řezání tvarovaných čar v dlaždici

  Co potřebuje vrták při řezání dlaždic? V poslední fázi práce, kdy je dlažba již nalepena na stěnu, je třeba vytvořit otvory pro háčky pod sklopným nábytkem, dekor, vyříznuté otvory do zásuvkynebo přepínače. Pro takové práce je mimochodem cvičení. Pro otvory v dlaždici je třeba použít vrták na kopí. Dříve než budete pokračovat v práci, musí být dlaždice kolem oblasti označeného štítku nutně vloženy páskou nebo páskou, aby nedošlo k náhodnému prasknutí.

  4 Užitečné tipy

  Na závěr uvedeme doporučení, která mohou být užitečná pro začátečníky během práce na řezání dlaždic. Než začnete, přepněte všechny zakoupené materiály. Pokud balení obsahuje dlaždici s menšími vadami, které nebyly při nákupu označeny, lze je použít k vyříznutí špatného místa. Dlaždice před řezem musí být namočena ve vodě po dobu nejméně 1-2 hodin. Mokrá dlaždice bude snazší řezat a prach z ní bude létat méně.

  Namáčecí koláč ve vodě před ostřením

  Pokud krájení vytvořilo hrubé třísky, můžete je odstranit odstraněním kusu dlaždice smirkovým papírem. Když je na přední straně glazura, místo pozdějšího odmítnutí po označení značky je lepší ji škrábnout skleněným řezem, pak se dlaždice při praskání elektrickým obkladem nebo bulharštiny nerozpadne ani nerozpadne.

  Škrábání štípaného brusného papíru

  Úzký pás se skleněným řezem je obtížné řezat. Desky šířky dlaždic 5-10 mm mohou být odříznuty pomocí frézy, předběžně narážející na povrch glazury linky, jak je uvedeno výše. Při nákupu skleněné řezačky pro řezání dlaždic, zeptejte se prodávajícího na olej vzor. V něm se podává válecolej z ampule umístěné na rukojeti nástroje. Olejové sklo klouže po povrchu dlaždice, aby se zabránilo nechtěným čipům.