Rockeries v zahradě s vlastními rukama - schémata, fotografie a nápady na design

Malá skalnatá zahrada - rockari - se v poslední době stala neuvěřitelně populární v krajinářském designu domů, chat a dokonce i pevných rezidencí. Elegantní a velkolepé, může být chimérně umístěno, zdobené kořeny nebo krásnými sochami. Ve skutečnosti, takový roh - exkluzivní vrchol krajiny, jasně odráží individualitu jeho majitele. Skutečný rockarius s vlastními rukama může být vyroben ve formě skalnatého skluzu, zdi nebo ploché miniaturní zahrady kamenů a rostlin. To je vždy dokonale v kombinaci s okolní krajinou. Ačkoli slovo "skalnaté" pochází z anglického "Státního výboru", což znamená "rock", tato kompozice je dnes jednou z nejzajímavějších forem květin. A jak udělat karikaturu, budeme podrobně v tomto článku.

Obsah
 1. Obsah
 2. Nejoblíbenější styly rockassie
 3. Přístroj Rockarius a jeho druh
 4. Stabilní rokáry
 5. Variabilní krajina
 6. Dočasný Rockarius
 7. Proces vytváření rockarů v sídle země - krok za krokem
 8. I. etapa Volba místa a typu stavby
 9. II. Příprava půdy pro rozpad skalárů
 10. \ t
 11. ІІІ stupeň. Výběr kamenů ve tvaru a barvě
 12. Fáze IV. Umístění a montáž kamenů
 13. \ t
 14. Stupeň V. Výběr, výsadba a konečná výzdoba
 15. Souhrn

Obsah

 • Nejoblíbenější styly rockassie
 • Zařízení rockarius a jeho druhy
  • Stabilní Rockard
  • Variabilní krajina
  • Dočasný rockarius
 • Proces vytváření rockarius v sídle země - krok za krokem
  • Etapa I Volba umístění a typu stavby
  • II. Příprava půdy pro rozpad rokajie
  • \ t
  • III. Výběr kamenů ve tvaru a barvě
  • Fáze IV. Umístění a montáž kamenů
  • \ t
  • Stupeň V Výběr, výsadba a konečná výzdoba
  • \ t
 • Souhrn

Nejoblíbenější rokarské styly

V závislosti na poměru množství kamenů a rostlin jsou skalky japonské, anglické a evropské.

Japonský styl zahrnuje minimum rostlin, ale maximálně z kamene. Takový rocker v zahradě uklidňuje, přináší ticho a šedivý stín století. V mnoha japonských loděnicích je takové složení povinným národním atributem.

Anglický styl řepky je převaha trvanlivých jehličnanů, protože Britové, jako žádný jiný, zbožňují dělat všechno důkladně a po celá staletí.

Evropský styl rockového umění je roztomilá skalnatá horská dráha, která nejvíce odpovídá svému složení a vyplňuje podmínky středního pruhu.

Bez ohledu na styl rocaria, jeho schéma je zhruba takové: několik krásných kamenů a trvalých poddimenzovaných rostlin mezi nimi.

Přístroj Rockarius a jeho druh

\ t

Doma můžete rozdělit skály na tři různé typy: stabilní, měnící se a dočasné.

Systém rocaria

\ t

Stabilní Rockard

Při organizaci stabilní rokárie jsou hlavní kameny vybírány velké a menší jsou seskupeny. Všechny rostliny pokrývají půduosázené samostatnými zónami, které jsou přesně rozděleny na kameny. Díky tomu je růst těchto rostlin podél okrajů zón dobře omezen.

Nejvíce jehličnatých rostlin musí být vybráno pro stabilní rocaria, pomalu rostoucí a dobře vystavené stříhání vlasů. Dokonce i keře by měly být trpaslíci: prsty, malí pavouci, břišní bosí. Rostliny musí mít čas na růst, a pak 3 krát do sezóny oholit, špetka a voda ve zvláště suchých dnech.

Hlavním pravidlem stabilní rokarya je, že by neměly existovat žádné „agresivní“ rostliny, které by poskytovaly hojné sazenice nebo podnože. Jeho jedinou nevýhodou je, že se nudí.

Zařízení rockassie

Variabilní krajina

Pro ty, kteří nemají rádi monotónnost, si můžete zařídit měnící se veslování. Chcete-li začít, je třeba položit "ostrov" 3-5 velkých rostlin, které se stanou kompozitní základ. V takovém kartonu mohou být nové roky vysazovány nové, spíše jako mini-stromy a keře, a nebude docházet ke zkreslení kompozice. A aby rostliny mohly být snadno vysazeny, je lepší dopředu připravit spoustu štěrkových míst, která budou obsazena pouze nízkohodnotnými rostlinami, například stejnou malou litnikií.

Hora Rockarius

V takové raritě nemají žádné kameny ani jejich umístění zvláštní roli - hlavní je, že celkový vzhled byl harmonický a atraktivní. Veškerá pozornost je věnována rostlinám, které musí být vysazeny tak, aby mohly být snadno nahrazeny nebo transplantovány.

Temporary Rockarius

Takový rocker vlastními rukama, aby vytvořil nejjednodušší. K tomu je třeba najít rovnou plochu nebo místo s mírným vzestupem a zasadit ji s malými sazenicemi. O několik let později se stanou nádherným složením drahých keřů, ale dnes je žádoucí pečlivě přemýšlet o jejich umístění, s ohledem na budoucí „dospělý věk a požadovanou vzdálenost mezi sebou. Kameny, plivání a další pomocné rostliny budou dočasné, protože po chvíli mohou být nahrazeny většími a ještě více velkolepými.

Skalka japonského typu

V průběhu času bude takový rockard „růst“ a bude muset hledat nové místo.

Pokud přemýšlíte o tom, jak udělat rockarchy na jeden rok, pak bezpečně dávejte přednost stabilní pozornosti - s tím nejmenší temnotou, a to je opravdu "léta".

Proces vytváření rockarius v venkovském domě - krok za krokem

Krásné, velkolepé rockárium s vlastními rukama lze snadno vytvořit ve vlastní zahradě. Hlavní věcí je dělat všechno krok za krokem as láskou.

I. etapa Volba umístění a konstrukčního typu

\ t

Každý vozík je vždy krásnější, pokud je postaven na svahu. Kromě toho, kopcovitý reliéf umožňuje realizovat nejzajímavější nápady a realizovat nejrůznější dekorativní typy rockassistů. Dokonce i na malém kopci můžete dovedně napodobovat východy skalnatých skal, systémů říms s údajně horskými údolími, malebnou kaskádou a suchými skalnatými útesy. Navíc lze kombinovat jedno a totéž místorůzné typy rokarya.

Rookery ze soklů

\ t

Rookery pro úlevu často slouží jako praktický způsob - upevnění svahů rokle s pomocí rostlin a kamenů pomáhá zabránit erozi půdy. Zvláště nezapomenutelné rockery, organizované v malé soutěsce nebo nad vodou.

Rookery nad vodou

Skokan může být uspořádán na rovném i kopcovitém povrchu. "Horská" karikatura fotografie má samozřejmě krásnější než "byt". Ale v mnoha venkovských zahradách je půda rovinatá, vyrovnaná. To je důvod, proč se návrháři krajiny uchylují k různým trikům, a nakonec "plochý" rokari vypadá ještě efektnější.

II. Příprava půdy pro rozpad rocaria

\ t

Měla by být nastíněna spiknutí pod budoucími rokáry a z celé oblasti odstranit trávník horní vrstvy půdy v hloubce 20 cm. Ve spodní části přijímaného žlabu je geotextilie a drenážní vrstva ze štěrku, drceného kamene nebo kousků. Dále je dno zarovnáno s hrubozrnným pískem a dobře utěsněno. Tak to dopadá docela tuhý základ, který zároveň dokonale postrádá vlhkost potřebnou pro rostliny, ale nedovolí kameny k prosévání.

Na samém dně písku až na úroveň povrchu půdy je nyní nutné nalijet speciální substrát a už v něm dát kameny a zasadit rostliny, které mají rádi. A připravit tento substrát jednoduše - zahradní půda, písek, rašelina a hnědý drcený kamenný mix v poměru 3: 2: 1: 1. Taková sada přísad je dokonale provzdušňovaná, odolná proti vlhkosti a vodou propustná směs. Ale záleží na tomz toho budou rostliny vysazeny v skaláriích - dávají přednost kyselé nebo lehké směsi - takové složení by mělo být upraveno vápnem nebo dolomitovou moukou.

Je to však právě tento velkolepý jev, že acidofilní rostlinné druhy (kapradiny, jehličnany a vřesy) s kalcifylem (alpská flóra a stepní druhy) mohou být na tak omezeném území mírumilovně navázány. První potřebuje okyselenou půdu a druhá láska neutrální.

Plochý rockarius na letní sídlo

Jediné, co je třeba mít na paměti, je to, že půdní substrát pro skalky nemůže být naplněn silnými organickými a minerálními hnojivy. Konec konců, rostliny ve skalnaté zahradě prostě musí žít "prothoratorně", jinak budou rychle zakrýt kameny v jejich zdravém nepokoje. I když je to možné, je možné je v případě potřeby přesně krmit slabým roztokem stopových prvků.

III. Výběr kamenů ve tvaru a barvě

\ t

Chcete-li si vybrat kameny pro skalku, jsou lepší než světlé, nejvíce přirozené tóny: nažloutlá, šedá a béžová. Všechny rostliny v tomto pozadí vždy vypadají velkolepě.

V případě jednovrstvého zdiva se tedy vejdou velké fragmenty takových hustých hornin, jako jsou fragmenty dolomitizovaného vápence, slínku a pískovce, které mají dobře definované ploché plochy. Ale doplnit je o zaoblené balvany a oblázky není nutné - budou se na pozadí fragmentů dívat nějak uměle. Ano, a kameny různých plemen a textury také kombinovat nežádoucí.

Velikost a velikost kamenů jsou důležité - pár velkých se vždy dívávíce než mnoho malých. Ale samozřejmě můžete kombinovat různé velikosti kamenů.

Rocarii s balvany

Fáze IV. Umístění a montáž kamenů

\ t

Jakmile jsou kameny vybrány a přivedeny na místo budoucí rokarya, mohou být instalovány. To je nejdůležitější etapa organizace rockarchie a záleží na ní, jak přirozeně a harmonicky dopadne celá kompozice. Například v plochém rockáriu by všechny balvany, které jsou vykopány v okolí, měly být jen mírně nad sebou zvedány a jejich stabilita a poloha může být regulována přidáním písku a ponořením malých úlomků. Ale v každém případě, aby pohřbili balvany potřebují ne méně než polovinu - kameny by neměly rock, a ještě více, otočil se na tlak na ně.
Hlavní věc je, že všechny kameny jsou orientovány v jednom směru a jejich velmi ploché a široké okraje leží vodorovně, možná v malém úhlu. Celá struktura skalárií tak bude vypadat jako přirozený výstup skalnatých skal.

Je důležité nezapomínat mezi talíři a kameny, abyste ponechali dostatečnou vzdálenost pro rostliny a růst jejich kořenových systémů.

Fáze V Výběr, výsadba a konečná výzdoba

\ t

Ještě předtím, než jsou rostliny vysazeny, musí plochý skelet nutně vyvolat příjemný dojem - je zárukou, že budoucí složení bude 100%. Potom můžete položit povrch mezi kameny s hustým černým přístřeškem a zasadit je do nádob v otvorech. AnoStejně jako při vytváření skalky, rostliny pro skalky s výhodou vzájemně spojeny do tvaru, barvy a velikosti. Je vhodné, aby se pokusila chvíli vidět, jak budou vypadat za pár let. Obecný řada keřů, stromů a bylin, které mohou být zasazeny do skalky plochých - prostě skvělé. Ale většinou zakrslé, trpasličí listnaté a jehličnaté, alpské trvalky. Především rostliny nepřekračují dvě nohy - pak skalní zahrada bude vypadat kompletní.

zůstává zadekorirovat půdu kolem rostlin a kamenů štěrk, říční oblázky a štěrk drobky. No, jestli se nám podaří vytvořit imitaci oblázkovou pláž nebo suchý potok. Dost na to, aby se vrstva 3-4 cm, který nebude příliš odlišné barvy od samotných kamenů.

Podstata vynálezu

skalek slavných krajiny designéři volání třetí rozměr nerdko Garden - součástí stejného objemu a 3-D půvab, který je tak často chybí perfektně vyrovnané příměstských oblastech.

Viz článek na podobné téma

 • štěrk zahrada - symfonie kamenných ozdob
 • Alpine kopec s rukama - jako horské krajiny
 • Dry Creek ruce - Feng Shui
 • v akci
 • Zahradní bludiště - složité pohyby ozelenění
 • Závěr z umělého a přírodního kamene - různé typy a metody
 • Zahradní mosty - dotváří obrazu Manor