Rotační vrtání

Rotační vrtání je rotační hloubení hluboko do země s pevným řezem. Tento typ vrtání je v poslední době poměrně náročný a používá se všude pro vrtání studní na vodě, tj. Studní určených pro zásobování vodou. Ve směru cirkulace vody v prostoru vrtu během vrtání udělejte dostatečně hluboko. Další známý způsob příjmu, jakož i vyjmutí z vrtu půdy, je rotační vrtání rozděleno do dvou hlavních typů, a to:rotační vrtací vrty s průtokem vratné vody a vrtnými vrtnými rotory s přímým průtokem vody .

Během rotorového vrtání s přímým proudem , roztokem pro promývání z nádrže , to znamená, že sedimentační nádrž je zásobována čerpadlem přes vrtací trubky a tyče pro odstranění studny. A pak, s porážkou, spolu s částicemi plemene (vrtané) podél prostoru mezi boční plochou trubek a stěnami studny, voda stoupá k ústí studny, a pak znovu, přes zásobník, vstupuje do nádrže.

Jako řešení používané pro oplachování při vrtání vrtů rotorů se často používají buď roztoky různých lepidel nebo roztoků hlinky. Tato řešení, v závislosti na skalách, které mají být vrtány, mají odlišnou měrnou hmotnost, a proto není nutnéupevňovat stěny studnyv rozsahu významných intervalů, konkrétně na sto metrů. A to je zase velmi důležitá výhoda vrtání vrtných vrtů s přímým proplachováním před metodou vrtacího kabelu.

Rotačnívrtání zpětného promývání, potom, obratku, je následující: Promývací roztok se pohybuje od samotné nádrže přímo do komory, a pak na místě bočního povrchu řetězce vrtací trubky a stěnami vodonosných zdrojů, a poté do spodního otvoru. Po vstupu do roztoku porážka pracího (kapalina) s částicemi o horninypomocí pumpy , který je nainstalován u studny na povrch, skrz otvory ve sloupci stroje nasáván do zkumavek a pak hadicí vstupuje do nádrže. Při vrtání pomocí BACKWASH obvykle používané pro mytí sudu pouze čistou vodu. Rotační vrtání s zpětného proplachu jsou pouze ve velkých časových intervalech (100 m) bez pouzdra, tedy stejně jako v rotační vrtání metodou s přímým splachování. To na druhé straně je velká výhoda oprotiZpůsob nárazům kabelvrtání vrtů pro vodu. Tato stěna nesoucí zdroje klesají v důsledku konstantního přetlaku sloupce vody přímo ve studni a tlak je v tomto typu vrtání, alespoň 0,3 MPa statistických hladiny přírodních vodních ve většině jamek. Rotační vrtání pomocí zpětného proplachu má některé specifické výhody, mezi něž patří zejména: vysoká rychlost vrtánímalé palivové trubky(obal), jakož i možnost potopení jamky s velkým průměrem, s obvalovaniya filtry písečnýa štěrkové materiály.

Vrtání vrtných vrtů se účinně uplatňuje pouze v oblastech, kde je výslovně studována geologická a hydrogeologická stavba. Kromě toho se v takových případech příliš často vyskytuje organizace studní na tlakových vodonosných vrstvách.

Vzhledem k určitým výhodám je rotační vrtání jedním z nejběžnějších typů vrtání studny, který se dnes používá, neboť tento druh je na rozdíl od způsobu vedení kabelů nebo jiných metod nejpřijatelnější. V každém případě před zahájením vrtání provádějte půdní studie.

Rubrika: Wells