Rozměry plastových panelů

Tento dekorativní materiál se na stavebním trhu objevil poměrně nedávno. Dnes je široce používán jak ve vnitřních, tak vnějších obkladačkách. Tyto panely jsou vyrobeny z PVC - polyvinylchloridu - tradiční metody extruze.

 • Vlastnosti PVC panelů
 • Jaké jsou velikosti plastových panelů
 • Kde se používají plastové panely?
 • Obsah
  1. Vlastnosti PVC panelů
  2. Jaké jsou velikosti plastových panelů
  3. Kde se používají plastové panely?

  Vlastnosti PVC panelů

  \ t
  • PVC je vodotěsné, má dobrou odolnost proti světlu a vynikající odolnost vůči vlhkosti a různým agresivním vnějším vlivům.
  • S nízkou hmotností mají panely dostatečnou mechanickou pevnost.
  • Vysoké vlastnosti tepelné a zvukové izolace tohoto materiálu.
  • PVC plastový panel je lehký ve zpracování, s nejjednodušší nástroje používané pro kov a dřevo. Je dobře přilepená. Je možná jeho tvorba a svařování.
  • PVC fólie nepodporují spalování a neškodí lidem a okolnímu prostředí.
  • Jedná se o skvělý materiál pro výzdobu prostor - na jeho povrchu je možné nanášet samolepicí fólie, nátěry, solventní a sítotisk, aby se na nich natřely. Kromě toho si můžete panely koupit naprosto libovolnou texturu a barvu a pro pokovování různých povrchů nabízíme různé dodatečné profily z PVC - výlisky, soklové lišty, rohy atd.
  • Vysoce kvalitní plastové panely sloužíne méně než 20 let, takže časté opravy jejich majitelů nejsou ohroženy.
  • Panely z PVC jsou univerzální materiál, který lze aplikovat svisle, vodorovně a v libovolném úhlu.
  • Zpracování stěn může být prováděno vlastníkem prostor, aniž by se uchýlilo ke službám opravárenských týmů třetích stran, což výrazně snižuje náklady na opravy.

  Jaké jsou rozměry plastových panelů

  Velikosti PVC panelů v tloušťce jsou dvou typů: ty, které mají tloušťku 5 mm, a také - 8-10 mm. Druhý typ panelů je zpravidla jediný - díky tomu, co se vytváří za těchto parametrů tloušťka výlisků standardních velikostí.

  Standardní délka panelu:

  • o šířce 10 cm, délka 3 metry,
  • široké panely (20-37 cm) mají standardní délky 2,6, stejně jako 2,7 a 3 metry.

  Šířka PVC panelů:

  • Konstrukce panelu o šířce 10 cm může být dvou typů: standardní, se širokým hradem, zvaným „evropský“, a také s užším zámkem, který obdržel název „polka“. Vyrábí se panel o šířce 12,5 cm a liší se od jeho 10 cm protějšků přítomností dvojitého profilu, ale je mnohem menší. Ne příliš rozšířené a barevné stěrače, kvůli menší poptávce po nich, takže tento druh panelů má většinou bílou barvu. Velmi vzácné případy, kdy je panel stále zbarven tepelným přenosem.
  • Panel rozlišuje od obložení bez spojovacích spojů na něm. Šířka těchto panelů se pohybuje od 15 do 50 cm.
  • List.Jaké jsou velikosti tohoto druhu materiálu? Standardní šířka plechu - od 80 do 203 cm, délka může být od 150 do 405 cm a tloušťka se pohybuje od 1 do 30 mm, v závislosti na značce materiálu a výrobci. Velmi populární jsou dnes velmi populární plastové fólie malých velikostí, nazývané PVC desky (viz foto nahoře).

  Kde se používají plastové panely?

  Tento materiál je ideální pro obložení nejen stěn, ale i stropu. Velkou výhodou při instalaci panelů pro stěny je, že není nutné předem vyrovnat povrch stěny. Jednoduše připravte dřevěnou dýhu (jako v případě sádrokartonových desek) a na ní upevněte panely, které jsou ve vzájemném kontaktu podle typu skládačky, vložené do sebe (jako laminát).

  Podívejte se, jak velké jsou nástěnné panely:

  Tento materiál je skvělý pro koupelnu, která je hodnou alternativou keramické dlaždice. Téměř v žádném případě neporovnatelné s dlaždicemi jsou panely ještě praktičtější: jsou odolné vůči výkyvům vlhkosti a teploty, snadno se vyplaví prakticky z jakýchkoli míst a jejich instalace je mnohokrát rychlejší a snadnější. A jejich cena je mnohem nižší než cena dlaždice. Nejběžnější velikost koupelnových panelů je 270x25

   cm. A instalaci panelů v koupelně lze provést doslova za jeden den.

   Rozměry plastových stropních panelů jsou vyrobeny v délce 2,5 až 4 metry a rozměry na šířku - 10, 25 a 50 sm. Tloušťka panelů na stropě je také odlišná - to je třeba vzít v úvahu při volběprofily.

   Na níže uvedené fotografii vidíte, jak strop ošetřený tímto materiálem vypadá:

   Stropní panely jsou z hlediska složení shodné s kompozitními materiály používanými ve zdravotnických prostředcích a obalech potravinářských výrobků, což svědčí o jejich environmentální bezpečnosti. Panely na stropě jsou pružnější než kovové lišty a odolnější vůči různým deformacím. Plastový panel PVC se skládá z velkého počtu izolovaných článků a má vynikající zvukově izolační vlastnosti. Stropní panely, chráněné na vrchní vrstvě laku, mají výborné antiseptické vlastnosti (nepřitahují prach), odolnost proti ultrafialovému záření a také dobrou odolnost proti opotřebení.

   Přečtěte si také: Jak upevnit na stěnu plastových panelů, Jak vložit koupelnu s plastovými panely, MDF panely pro stěny - Foto