Rozměry rohového krbu

Krb - je to útulný, originální design a domácí atmosféra. V současné době, vzhledem k různorodosti modelů, může být krb instalován i v malém domku nebo v obývacím pokoji, který je umístěn kompaktně - ve výklenku nebo v rohu. První otázka, která vyvstává od lidí, kteří se rozhodnou postavit rohový krb v domě - velikost krbu, stejně jako materiál, ze kterého bude vyroben.

Rozměry rohového ohniště

Obsah
  1. Stanovení rozměrů krbu
  2. Dekorační úhlové ohniště - velikosti
  3. Krby kovové - velikosti
  4. Cihlový rohový krb - velikosti
  5. Další důležité rozměry krbů

Stanovení velikosti ohniště

\ t

S výběrem materiálu zpravidla neexistují žádné problémy, jedná se o osobní preference, finanční možnosti a výstavbu budovy. Například instalace cihlového krbu v typickém městském bytě bude vyžadovat seriózní rekonstrukci stropů, opravy a schválení u orgánů dohledu. Proto majitelé bytů často dávají přednost elektrické nebo biokamin, který nevyžaduje instalaci komína, který plní spíše dekorativní funkci. Pokud je hlavním účelem krbu je vytápění soukromého domu, pak optimální volbou bude kovový nebo cihlový krb s dřevěným nebo plynovým hořákem.

Přirozeně, se všemi různými modely mají úhlové krby zcela odlišné velikosti. Pro dekorativní krby je velikost určena na základě celkového návrhu a dispozice domu a pro vytápěníKrby by také měly brát v úvahu prostor vytápěných prostor.

Dekorační úhlové ohniště - velikosti

\ t

Rozměry rohového falešného krbu, vyrobeného vlastníma rukama, se volí podle velikosti místnosti. Pro stavbu, která nevypadá těžkopádně, by plocha rohového krbu neměla překročit 1/25 prostoru. Takže pro obývací pokoj o velikosti 20 metrů čtverečních by optimální plocha krbu neměla být větší než 0,8 metru a délka jeho stran, přiléhající ke stěnám, by neměla překročit 1,2 metru.

Konstrukce může být jednodušší a ne přeplněná, ale zároveň funkční, pokud na obou stranách připevníte polici k falešnému krbu. Tyto regály mohou hrát roli brožur, suvenýrů a cetek.

Rohový dekorativní krb s policemi

Podobně jsou rozměry portálu vypočítány pro zabudovaný elektrický ohniště nebo biokiném, ale v tomto případě musí být rovněž zohledněny také instalační rozměry pece, které jsou uvedeny v cestovním pasu. Například u biokomínové pece o rozměrech 625x628x267 mm, jejíž výkres je znázorněn na obrázku, je nutné zvolit velikosti portálu.

Biokomín zabudovaný v peci

\ t

Rozměry pece

\ t

Pro výpočet šířky pece je nutné přičíst šířku pece k šířce bočních rámů a portálových konzol ak výšce - výšce drovnitsy, krbové polici, ozdobným prvkům. Je také nutné vzít v úvahu hloubku ohniště. Vezmeme šířku bočních rámů 250 mm na obou stranách, výškudrovnitsy 400 mm, výška římsy a krbová police - 300 mm. V důsledku toho dostaneme šířku krbu 1125 mm, výška - 1328 mm. Šířka bočních stěn portálu s ohledem na hloubku pece bude 250-300 mm. Délka přilehlých stran k symetrickému ohniště se počítá jako šířka portálu dělená 1,4 - v tomto případě bude 0,8 m

Je nejjednodušší nakreslit výkres ohniska ve třech projekcích a přímo nakreslit výkres portálu se všemi vzdálenostmi a pak vypočítat požadované rozměry. Můžete také získat hotový portál, jehož velikosti odpovídají vašemu zvolenému fireboxu - odborníci obchodního centra vám v tom pomohou.

Pece instalované v hotovém portálu

\ t

Krby z kovu - velikosti

\ t

Kovové krby se dodávají v několika typech: podlahy, v hotovém pouzdře s ozdobnou úpravou nebo zabudované ohniště. Mohou pracovat na dřevo, pelety a plyn v závislosti na modelu si vyberete. Rozměry těchto krbů pro konkrétní místnost jsou určeny ohřátým objemem vzduchu - tento parametr se nazývá výkon a je uveden v pasu na krbu. Chcete-li vybrat vhodný krb, musíte vypočítat plochu domu, který chcete zahřát, vynásobit výškou stropů a rozdělit přijatý objem 20. Dostanete minimální množství energie potřebné pro zahřátí krbu.

Například u venkovského domu o rozloze 60 metrů čtverečních s výškou stropu 2,7 metru bude objem prostor přibližně 160 metrů krychlových. Tento ukazatel je nutné rozdělit na 20,potřebný výkon bude 8 kW. Pro tento dům je celkem vhodný krbový sporák o výkonu 9 kW, zobrazený na obrázku. Jeho rozměry jsou znázorněny na výkresu.

Krbová kamna

\ t