Rozměry struskového bloku

Konečně jste se rozhodli pro stavbu. A vaše volba padla na kal. Jaké parametry má a co se stane? Moderní průmysl vyrábí struskové bloky ve většině případů s přibližně následujícími standardními velikostmi:délka - 390 mm, šířka - 190 mm, výška - 188 mm /silná & gt;

Změny na toto téma jsou následující parametry:395x195x195 mm a 400х200х200 mm .

Struktura a velikost struskových bloků

\ t

Máme více potravy pro mysl, když je začneme pozorně studovat zevnitř. Konkrétně, kolik dutin obsahují a v jaké formě tyto dutiny. Prázdnota v blocích šetří suroviny, ze kterých jsou vyrobeny, a umožní vám snížit hmotnost konstrukcí se všemi následnými důsledky. Další (a stejně důležitá) výhoda přítomnosti dutin uvnitř struskového bloku je snížení tepelné vodivosti materiálu. A všimněte si, že z toho jako pevnost a spolehlivost samotné struskové jednotky netrpí vůbec. Mezi jinými, jak již bylo zmíněno dnes, moderní stavitelé používají různé formy struskových bloků pro stavbu různých kanálů pro různé technické potřeby uvnitř stěn budovy.

Tyto informace tedy umožňují rozdělit struskové bloky na monolitické (bez dutin) a dutiny (s přítomností dutin). Bloky strusky jsou obvykle vyráběny s následujícími parametry:

  • 40% - duté - 2-3 dutiny pravoúhlého tvaru;
  • 30% - duté - 4 pravoúhlé dutiny;
  • 30% dutina - 2-3 kulaté dutiny;
  • 28% - čistota - 3štěrbinovité dutiny.
Je samozřejmé, že velikostsamotných bloků strusky zůstává nezměněna . Odlišujte pouze hmotnost, tepelnou vodivost a vnitřní strukturu strusky.

Rozměry struskových bloků pro příčky

\ t

Lehké vnitřní příčky budov, stejně jako lehké přídavky, nevyžadují nadměrnou hmotnost stěn. Z tohoto důvodu jsou vynalezeny a vyrobeny pro výrobu lehkých stěn struskové bloky, jejichž šířka je přibližně dvakrát zmenšena. Proto se nazývají poloviční bloky. Rozměry polovičních bloků jsou390x120h188 mmnebo390h90h188 mm . Stejně jako struskové bloky mají příliš často dutiny.

Mnozí řemeslníci dnes dělají blok a pro potřeby svých soukromých domácností, upravují velikost bloku strusky, jakož i umístění a tvar dutin pro jejich individuální potřeby. Proto se jejich struskové bloky budou lišit od standardních parametrů.